• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Problem je u tome kaj je husky lošiji po kvaliteti od stihla,možda i za dva ranga a to nekima teško pada i nebi priznali ni da im zaprijetiš.
Za domačinstvo ok al samo ok.
Al za profi primjenu neisplativa huskvarna.
Da sada neki nebi počeli ovo ono,to su riječi više različitih ljudi iz različitih branši,iskustvo.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znalo se da je mercedes najbolji pa se ipak vidi više škoda nego mercedesa , i tak ..to je mrtva bitka
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kawač HŠ su radile sa husky par god,zrinjevac je radio sa njima i nisu se pokazale trajnima u smislu habanja i kvalitete njihovih motora,cilindar klip karike,vodilice lanci tu je stihl puno kvalitetniji i dugotrajniji.
A cjenovno su malo jeftinije husky,al netko ko stalno radi to ne predstavlja niš.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imam nekoliko Stilovki a nemam Huzgvarnu jedini razlog kaj mi Stil bolje leži u ruci (nekak je u vagi) dok par Huzgvarni kaj sem probal moram se sa njima boriti (više mučiti) od pila kaj sem probal najgora za raditi mi bila Partner . Kak puno ne pilim najbolja mi ona sa kojom mi najlakše raditi .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nemam interesa reklamirati ni jednu marku, no ak se za cijenu 260 dobije dvije, za klasu jače pile, onda je valjda logično razmisliti.
Čovjek je rekel da mu treba za neprofesionalnu namjenu.
Ljudi kupe kineske pile pa im služe i zadovoljavaju ih. Ne vidim razloga da bi Husqvarne bile toliko loše pile, koliko mnogi po njima pljuju.

Jednom nam je lokalni rušitelj stabala radio nekaj u šumi. Donesel je on svoje pile, naravno Stihl. Otac je donesel i našu Jonsered pilu, koju ovaj isprva nije niti pogledati štel. No iz radoznalosti je ipak probal. Na kraju drugog dana rada s njom, pital je bi li mu ju prodal?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ ja ne pljujem po nijednoj samo u mojim godinama treba čuvati kičmu i to mi je glavni razlog (a malo i geni):mur: Cijena mi manje bitna ako mi se nekaj sviđa .:icon_super:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Pa savjet i nije bil namijenjen tebi, jer ti već imaš najbolje pile.
Damirko je imal dilemu, a ja sam mu pokušal napraviti trilemu :D:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zj točno za ono kaj mu treba nema opče frke i trajale budu,al sam se samo htel osvrnuti kaj su mi pričali ljudi iz struke koji svakodnevno pile i kaj komentiraju.
Recimo sada HŠ imaju najviše stihl 440 isto kao i javna vatrogasna u ZG.

Ja sam pilil sa husky u više navrata i meni se čini super pila čak je zeru brža od mojih štilovki,al za godišnje 40-50m su super mnoge pile,bitno da ne pucaju i da se ne kvare.

Mi osobno imamo tri pile dvije profi jednu amaterku (230) i mogu reč da je ta 230 obično sranje i nemre se od nje očekivati puno.
Navodno ako kod štila završavaju zadnji brojevi na parne da su profi,a neparne amaterke?!

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
To sa oznakama je važilo prije dok se označavalo sa 0xx. Sad recimo ima 026, ms260 i ms261 koje su skoro iste, a ispada da su u pitanju amaterske i profi.

Nova klasifikacija kod stihl-a je po boji ručke. Crna za amaterske, narandžasta za neke malo jače (za ljude koji povremeno rade sa testerom, spremaju drva za domaćinstvo i slično) i bijela za profesionalne.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Ma nema to nikakve veze, sad skoro sve imaju bijele rucke. Profi su 261,362,441,461 i 661, polu profi 271,291,311 i 391, ostale su amaterske, nema veze ni s brojevima ni s ruckama.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad sam ja kupoval, Stihl je imal dosta reklamacija zbog izrade u Kini. Odlučil sam se za Jonsered 2159. Čini mi se da je onda koštala oko 4600 kn. Navodno je sve kao i kod Huskvarne, samo je ime jeftinije. Za napraviti drva sebi za zimu, biše nego dovoljna. Oštrim lancem pili bez problema do 60 cm debljine (mač 45). 5,6 kg mi za sada nije preteško i ne treba mi druga pila. Posebno poslije Stihl 051.
Jednom sam je moral ispustiti iz ruke da spasim sebe. Tumbala se je oko 15 m, niz desnu padinu na sliki, do jarka i nastavila raditi u jarku. Osim ogrebotina, nikakvih oštećenja.

 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,467
Danas sam dobio odgovor od uvoznika da se H555, H365 i Stihl MS 291 prizvode u Švedskoj / Njemačkoj
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Upravo tak puknuti, a kak sam i gore napisal, sve je stvar osobnog odabira i navike ili kak je Željko napisal, stvar je u genima!
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,467
Što više čitam komentare, više sam neodlučan... opet mi se ms 291 vratio u glavu.
E kad bih mogao znati koji proizvođač ima dugotrajnije motorke, to bi bilo odlično. Šteta što to nigdje ne piše :icon_e_geek:
 

Najnoviji postovi

Na vrh