• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Fala!
Rado bih nešto lakšu pilu. Stiga i Alpina su oko kilu teže od ovih koje gledam. To je oko 25%. Osim toga, puštaju prilično više vibracija.
Usporediva bi bila Stiga 426, koja je 500 - 700 kn jeftinija od konkurencije u OM, Stihl, Husqvarna i Makita. Teža je 1 kg i vibrira najviše. Zato bih radije uzeo 466 koja je jednako teška, ali vibrira manje. To je nešto jače, ali svega 300-500 kn jeftinije što mi je slab mamac jer su mi trgovina i servis 2-3 puta dalje nego za ostale.
Kad sve zbrojim...radije bih dao tih parsto kuna više za OM ili Makitu, ali tko zna. Čekam još OM pa se možda u međuvremenu zaletim do trgovine sa Stigom.
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Eto prvih komentara za OM GS 411:
Pila zvuči ko prava...onak kak treba :D
Zgodna je u rukama i jako brzo reagira na potezanje poluge gasa.
Pali nevjerojatno :love:
Za prvo paljenje je trebalo dva potezanja uz čok i nakon toga jedno bez čoka.
Svako iduće je bilo na prvo potezanje. Sila...imam osjećaj da bi je i dijete moglo zapalit. Valjda će tako biti i ubuduće.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Posle godine sam imao istu dvojbu.. Ms 180 ili h120... Par tjedana prije sam kupio h372xp, pa sam htio neku laganu pilu za tanko i za izradu krovišta koje smo bas na kleti poceli raditi (372,nas je skoro odnesla s krova). Odluka je pala na ms180, nisam pozalio. Do danas je skoro svaki tjedan u upotrebi, stvarno se napilila svega i svačega. Obavezno dokupiti kandzu za nju. Ja sam ms180 uzeo na akciji za nekih 1780kn,ima prozirne rezervare, bocni napinjac lanca. Mada je napravljena u kini, radi odlično. Sto ta svadjanku 372xp nemrem rec.
Cak mi se u glavi vrti ideja prodati 372xp i kupiti ponovno stihl... Jednostavno, imam osjecaj da kod husqvarne u zadnje vrijeme cijena i kvaliteta nisu na istom nivou... S tim da i husqvarna digla cijene ove godine...ms je jako lagana i okretna, i ima dosta snage. Dobar izbor.
Lp
 

Bosko997

Novi član
Tu od
25 Kol 2020
Poruka
1
Pozdrav da li mozete da mi pomognete oko odabira pile. Razmisljam izmedju Husqvarne 445 II i Echo CS4510ES. Za sada mi je favorit Echo zbog garancije od 5 godina. Sta mi predlazete?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413

Jel netko gledao ove nove oleo mac pile? Valja li to?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Svaki od top brendova ima model koji bi recimo bio best buy u određenoj klasi. Recimo husq 365xtorq je u svojoj klasi vrh. Ms 180 je isto u svojoj klasi vrh ponude.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Pri odabiru testere treba s uzeti u obzir koliko ce se raditi sa testerom;dati neku vecu sumu novaca a koristiti je nekoliko puta godisnje da bi se preseklo koji metar drva je uludo dat novac. U Srbiji se poslednih godina pojavilo vise no name proizvodjaca testera pa se tako mogu kupiti i za ispod sto evra. Pored stihl-a kojg imamo godinama kupili smo za na cjepalo neku keno-vku koja nije ni nova radila kako treba,vazda je ngde vukla fals vazduh da bi se kratko vreme maltene raspala.Posle nje je kupljena neka mac-tic isto kinez/korejanac koja je osekla preko 300 kubika drveta i dan danas radi ko sat
 

Najnoviji postovi

Na vrh