• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kamionka kiperica

Tomo1986

Novi član
Tu od
24 Sij 2014
Poruka
7
Pozdrav društvo.Dali itko zna koliko bi kostao atest kamionske kiperice da bude prikolica za traktor.Imam jednu ideu ali neznam dali je izvedivo,vjerojatno neki znaju ako prikolica nije nikada bila registrirana u hrvatskoj a atarija je od 1990g. da se moze vlasnistvo dokazat izjavom sa jednim svjedokom kod javnog biljeznika i onda se ide na tehnicki tj. registraciju.e sad ja bi imao prikolicu kamionku kipericu koja je nekada bila registrirana u bosni i koja je tamo odjavljena a nalazi se u hrvatskoj,e sad dali bi bilo moguce napravit vlasnistvo kod biljeznika i otic na atest s njom i na kraju je registrirat na traktorsku prikolicu.mozda sam Vam sad malo zakompliciro al *ebi ga
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da li netko zna sto napraviti s prikolicom jastucarkom ako traktor nema kompresora?
Spustiti do kraja? Staviti nekakve umetke umjesto jastuka?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Napraviti kompresor na kardan, samo za punjenje jastuka.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
A osim toga?
Da stavim nekakve umetke pa da bude fiksno?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Pucala bu šasija. Mora biti neki mekši ovjes.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Znas iz necijeg iskustva? Kad bi doma napunio kompresorom zrak jel bi brzo ispustili?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Teško je reći. No, bilo bi dobri imati jedno 100-tinjak litara spremnik.
Neznam jel postoje kakvi regulacijski ventili ili su jastuci skupa povezani.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Jastuke možete napumpati,ako je instalacija dobra držati če jastuci zdrak,makar sam vidio i da voze sa ispuštenim jastucima,al normalno da to nije dobro.
Neke imaju za svaku osovinu ventil za dizanje i puštanje,a neke zajedno za sve.
 

Rudar

Član
Tu od
22 Lis 2014
Poruka
39
Ako nemaš stalni izvor zraka ispustila bi brzo, ali bez problema možeš voziti i sa spuštenim jastucima jer u samim jastucima imaš odbojnike koji se naslanjaju na šasiju
bit će malo neudobna ali vozi je bez problema jer i jastuci se nalaze na kraju gibnjeva tako da će i oni amortizirati dio opterećenja
mada je tek pravi ovjes kad imaš zrak jer tad prikolica preko regulatora nivoa jastuka koji je povezan s jednom od osovina preko jedne štangice uvijek zadržava istu visinu, bila puna ili prazna, i tad većinu neravnina na cesti preko kojih prelaze kotači ne prenosi na šasiju, da bi funkcionirala pod max. opterećenjem potrebno ti je cca 4.5 bara

vozi bez zraka i neboj se.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Prosle godine sam covjeku vozio bdf i dok sam natjerivao ispod kontenjera ispustao je i pumpao u jastuke zrak, posto je bio u njivi, na kraju je podigao skroz kontenjer i jos je bilo zraka. Tek onda sam spojio zrak od traktora posto su mi kocnice trebale.
Gledam neku starudiju svaki dan, voze rol bale ali nikad nisu napuhani jastuci. Vjerovatno ni ne funkcioniraju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Znas iz necijeg iskustva? Kad bi doma napunio kompresorom zrak jel bi brzo ispustili?
Ako su ispravni nebi.
inače svaki jastuk koji sam ja videl širom je imal gumeni odbojnik i mnoge kilometre su šoferi napravili većim brzinama nego kaj buš ti ostvaril pa im nisu popucale šasije.
Naravno da je bolje i kvalitetnije kad su jastuci napumpani.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Za po cesti i nebi bilo toliko važno , no za polja i pregibe na putevima bilo bi bolje da jastuci ipak amortiziraju neravnine.
Ak je zračna instalacija na njoj ispravna, probajte ju nadrukati na nekih 6 bara, pa budeš videl koliko dugo drži tlak.
 
Posljednje uređivanje:

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Budem ih pogledao pa cemo oduciti, ako nebi ispustali jastuci onda bi doma napunio kompresorom ako bi drzali bar par dana tako.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Nek je korisna i svakako svaka čast na objavi cijene,večina se nečim novim hvali i onda cijena preko PP-a,kao da će netko nekoga objesit zbog objave cijene!
 

Najnoviji postovi

Na vrh