• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kazan za pečenje rakije

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,454
Ja ju skidam na 45% Tj 18 gradi... I stabilizira se na cca 42-43% Tj. Cca 17 gradi. Ne radim prepek sa šljivom nego jednokratnu destilaciju.

Npr. Na nekim natjecanjima neće ni ocjenjivati preko 44% rakije. Upravo zato jer se ne osjeti okus rakije kad je preko toga.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,454
Otkud ja znam, nisam imao nikad kazan i pre mlad sam da bi to znao. Pitam zato što neznam.

Bolji je u svakom slučaju da killerom i sa mjesalicom...

Ali bez mjesalice i sa spiralom nađeš ispravan za cca 300 eura...

A mjesalica ti treba jedino za jabuku i krušku... Iako se i to da bez mjesalice.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,663
kaj je više kašast materijal, to se lakše zagori...slama, stelja, jutena vreća...sve pomaže.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,510
U tih mjesec, dva na komu valjda se otpustilo sve sto je trebalo. Ni maceracija grozdja ne traje vise od tjedan dana.
Nisam neki rakijaš pa ne znam ali komovicu kad pravim ipsrešam i pecem tekuci dio.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,905
@zoran89 več sam ti jednom napisao da i "mi" rakiju za utrku s Vama imamo. Daj natoči tu Vašu u voder, posudu za kameni brus obične kose, pa brus se bude zamastio, a ne brusio...
Ili je rakija, ili je vodena neprepoznatljiva tekućina. Ja volim pravu i jaku rakiju, nešto kao @lijeskakc
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,300
@plus!
Al kompliciraš! Tko ima još takvu kosu, voder i brus, ma imaju brus!
Ostaje jedino staro testiranje!
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,454
Pa koje piće ti je jače od 44% alkohola?

Ni whiskey ni stock ni vodka no pelinkovac.
 

Najnoviji postovi

Na vrh