• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ketostop

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
kolega, dobra hranidba čuda radi u svakoj proizvodnji...o mojoj proizvodnji neču jer mi nebi vjerovali, slobodno dođete vidjeti:eek::

nekoristiš nikakve premikse niti koncentrate??

Mislim da je 160kn previše
 

lemon011

Novi član
Tu od
28 Pro 2013
Poruka
18
Koristim kompletnu krmu smjesu sa 19% proteina jednog domaćeg proizvođača, (neću sad reklamirati)...normalno standard voluminoza visoke kvalitet i to je sve, bez ikakvih dodataka i premiksa, čak niti soju ili posije koje svi imaju naviku koristiti u ovoj našoj državi
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
Pozdrav kolege! :icon_pidu:
kupio sam ketostop,kao što sam naziv govori za ketozu,tj da krave ne dobiju ketozu
ona je u tekućini,2 deci ide po kravi
zanima me jeli itko od vas to koristio?
dali bolje stavljat u vodu ili hranu?
ja sam danas razmješo sa smjesom

susjed evo moji liječe mladu junicu ovih dana, otelila se bez problema sve uredno a nakon 2-3 dana problemi
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Koristim kompletnu krmu smjesu sa 19% proteina jednog domaćeg proizvođača, (neću sad reklamirati)...normalno standard voluminoza visoke kvalitet i to je sve, bez ikakvih dodataka i premiksa, čak niti soju ili posije koje svi imaju naviku koristiti u ovoj našoj državi

nema potrebe za premiksima i sojom kad se ona vec nalazi u smjesi,ali inace sparaju na premiksima u gotovim smjesama..ali zato ti tamo dosta cesto guraju benural ili ureeu..tako da OPREZ sto se tice smjese,govorim iz vlastitih iskustva i problema..
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Danas sam kupio ketostop kod nas u Graminei 160kn 5l

I moje je 5l,bijeli karnister

susjed evo moji liječe mladu junicu ovih dana, otelila se bez problema sve uredno a nakon 2-3 dana problemi

E susjed,koliko sam vidio na pašnjaku,čini mi se da tvoji imaju samo simentalke,ja sa njima nisam imao problema oko ketoze nikad

nema potrebe za premiksima i sojom kad se ona vec nalazi u smjesi,ali inace sparaju na premiksima u gotovim smjesama..ali zato ti tamo dosta cesto guraju benural ili ureeu..tako da OPREZ sto se tice smjese,govorim iz vlastitih iskustva i problema..

Kakvih si problema imao sa smjesom?
Ja sam isto jednom probao uzeti smjesu gotovu,ali je bilo sve u redu
 

lemon011

Novi član
Tu od
28 Pro 2013
Poruka
18
Normalno da ima puno uree u tim smjesama, ali ako je obrok dobro izbalansiran, nesmije biti puno problema
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Normalno da ima puno uree u tim smjesama, ali ako je obrok dobro izbalansiran, nesmije biti puno problema


Koliko smo mi učili u školi,govedo je jedina životinja koja može preraditi ureu,u malim količinama
 

lemon011

Novi član
Tu od
28 Pro 2013
Poruka
18
Da, to je istina, zato i proizvođači štede na taj način da stavljaju ureeu umjesto recimo skupe im soje ili suncokreta, ali za sve postoji granica, pa višak dovodi do trovanja životinje
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
skrecemo s teme ali ok,bilo je problema s benuralom u smjesi tj nije sadrzavao 115%proteina(ovi u kutini su nesto smrdali,pa se naslo sljedom sirovina)smjesa je trebala imati 22% proteina a sadrzavala je 17,5% jedna tura od 6T a druga je tura imala 18,5% ,zato nije na odmet poslati smjesu na analizu..ali uspjeli smo se nagoditi...dok su jedni ljudi imali uginuca stoke od uree dok su trosili smjesu jednog dobavljaca tj jetra je otkazivala kravama..

inace meni se pokazao puno bolje Tirsana BSK od ketostopa a i duplo je jeftinija..nije niti los propilen glikol mislim da 5L kosta oko 115kn,glicerol se moze isto vrlo povoljno nabaviti a sve je to sastav ketostopa samo sto jako skupo placas to sto je to netko promjesao i pomjesao..
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
- imaju i 2 holštajnke, ali ovo je problem na simentalki i to kako kažem nakon telenja
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
moze biti da joj organizam blokira kalcij,tj neusvaja ga...za ketozu je to relativno rano...
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ne,nejavlja se kod nedostatka kalcija.vec sam naveo da je relativno rano da krava 2dana poslije telenja pane u ketozu..inace se tako brzo manifestira nedostatak kalcija
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Aha,stavljaš li ti kalcij svojim kravama u hranu?u kojem obliku?
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
kalcij se nalazi u premiksima,zato se nekoristi isti premiks u suhostaju i laktaciji..tj u suhostaju nesmije ici kalcija koliko ide u laktaciji..a opet ako ga nema dovoljno onda krave padaju u hipokalcemiju i zna se javljati zaostajanje posteljice..
 
Na vrh