• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kićo

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Pozdrav svima! I starim i novim clanovima zelim puno uspjeha u radu na forumu i nek nam svima on bude od pomoci pri radu.
Evo tek danas primjetih da sam u medjuvremenu dobio cak tri zvjezdice pa se stoga zahvaljujem odgovornima za ovo moje promaknuce, jos jednom hvala!! :D
U ovih mjesec dana kako sam clan foruma procitao sam mnostvo tema od pocetka do kraja a tu i tamo i progovorio koju. Nema seljaka koji ovdje nebi mogao nac sebi zanimljivih stvari, od iskustava do konkretne pomaci. To je svakako pohvalno.
Svima skupa mnogo uspjeha u daljem radu! :D :D :D :D
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Kićo kaže:
Pozdrav svima! I starim i novim clanovima zelim puno uspjeha u radu na forumu i nek nam svima on bude od pomoci pri radu.
Evo tek danas primjetih da sam u medjuvremenu dobio cak tri zvjezdice pa se stoga zahvaljujem odgovornima za ovo moje promaknuce, jos jednom hvala!! :D
U ovih mjesec dana kako sam clan foruma procitao sam mnostvo tema od pocetka do kraja a tu i tamo i progovorio koju. Nema seljaka koji ovdje nebi mogao nac sebi zanimljivih stvari, od iskustava do konkretne pomaci. To je svakako pohvalno.
Svima skupa mnogo uspjeha u daljem radu! :D :D :D :D
Sve je to ok...
Samo mislim da si zaboravio napisati nešto o sebi... ;) ipak je ovo tvoja tema. Ne možemo odmah krenuti sa off-topicom :scratch
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
O meni? Ajoooj mogli bi do jutra... :D
Šalim se! Uteko iz plodne vojvodjanske ravnice pred mobilizacijama pa se skrasio tik uz Bjelovar. 38 godina i dva sina, 15 i 11 godina. Stariji vozi traktore od svoje desete. Nemam puno vremena sada a negdje sam napisao da imam 3 krsa doma:
IMT 540 (6100 sati a ko nov)
Rakovicu 65 (nebi je dao za nist, bezbroj sati)
IMT 5136 (nuzno zlo dok nedodje nest bolje, 30 sati iza kompletne generalke)
Od ostalih prikljucaka svega pomalo bit ce slika..
Nesto malo zemlje svoje i nesto malo u zakupu obradjujem oko 30 jutara.
Stoke od jesenas NISTA, samo par debeli za pod noz :D
Inace imam standove po trznicama i kad dodjem doma popodne ajd u polje.
To je to za sada, pozz :)
Evo jedne iz 2. mjeseca ove god
Obrisan neispravan link.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Samo tako,
Vidim vučeš 4 brazde? :shock: :shock:
Takav plug i ja imam Kverneland, pravi plug... 8)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ide s 4 ni sam nisam mogo vjerovat. Plug je odlican. U medjuvremenu sam strgo pero i povio lemes na zadnjoj glavi. Cekam nove sada. Ima vise slika u temi o oranju :)
Prije sam imao 3-brazni okretac i nije mi se svidjalo sto je bio pretezak i dost poderan a nisam ga htio reparirat a ovo sam nabavio bukvalno za saku para.
Da nije bilo ovako lijepo vrijeme u veljaci mislim da bi jednu brazdu moro skinit.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
IMTi zbilja znaju iznenadit i samog vlasnika koliko su izdrzljivi. Dok smo imali 577 osim curenja ulja iz serva volana nije imao drugih problema a naradio se posteno. Mali ferkaci su isto tako jako zahvalni traktori. IMTi nisu niti blizu zapadnjacima po kvaliteti izrade niti ugradjenoj tehnologiji al ja uvijek tvrdim da oni dobrim i redovitim odrzavanjem mogu pozivjet dugo dugo.. :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, u njega se mora dosta utrošit, ali zato znaš da te nikad ni u kojim uslovima neće iznevjeriti i ostaviti!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Diferencijal je bez greske. Mucio me automatski pogon prednje vuce pa sam mu stavio novi reduktor i sad prednju vucu palim ko na Deutz_u rucno. Kocnice nisu sjajne. Spor je ali za povuc.. Jesenas sam izvlacio susjeda imo sam zakac plug okretac i sve utege naprijed (nekih 7 ipo tona), kad je lanac debljine palca puko sledila nam se krv u zilama.
Uglavnom njega imam jer cekam priliku da dodjem do boljega a u planu je Deutz 100ks. 30500e+pdv. To bi skupa s bratom ako postignemo dogovor, dotle ce stara raga posluzit
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Kićo kaže:
kad je lanac debljine palca puko sledila nam se krv u zilama.

joj bogme znam kak je to, jednom smo šlepali traktor da upali i nije bila dobro zakvačena sajla ne traktoru iza, :shock: kad smo napeli i počeli vuć, sajla se otkopčila i fiju kroz kabinu malog ferka meni kraj glave i razbila zadnju i prednju šajbu, sva sreća da me nije uhvatila jer bi bilo svašta.
a drugi put kod susjeda su isto nešt vukli i sajla pukne kad je ona odletjela sve u dužini koju je imala je sjekla, tak da se ježim šlepanja.
inače el češ agrofarma uzet :?:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Brat se zapalio za Zetora a ja to nebi vec Deutza. 100tka nova 4 cilindra, pristojna oprema i cijena. Ako Bog da vidjet cemo... 110ks je 10000eura skuplji, ima 6 cilindara, lijep stroj. Moguce na proljetnom sajmu 2009. god! :D
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Bjež od Zetora, u cijeni ti je sa Deutzom,a razlika je dan i noć. 8441 ti je 36000€ s PDV-om,a ima ti oko 80 ks, znaci imas i Deutza s tim novcima i to 100ks
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
toma84 kaže:
Bjež od Zetora, u cijeni ti je sa Deutzom,a razlika je dan i noć. 8441 ti je 36000€ s PDV-om,a ima ti oko 80 ks, znaci imas i Deutza s tim novcima i to 100ks

8441 je 90 ks , deutz agrofarm je 96ks, a ako hočeš baš 100 ks to je podosta skuplje od ove klase traktora.
zetor u cjeni od oko 29 000 eura +pdv ima klimu, 7 hidrauličkih izvoda, gramer sjedalo, utege, kompresor i zračne kočnice i još neke stvari, dok agrofarm počinje sa 29000 pa se cijena diže za svaku stvar na njemu jer sve je nadoplata, a sad sve ovisi od afiniteta i mogučnosti :D
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Kićo kaže:
Nema zurbe, za sada treba mi nova tanjuraca.
Kakvu planiraš kupiti?

Meni se na sajmu svidjela Vršac tanjurača, imaju trgovinu i u Zrinskom Topolovcu, tak da ti je blizu za otić. :scratch
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Negdje sam vidio SIPovu pa mi se svidjela, 36 tanjura. Sta znam mozda to i nije neki izbor. Stara oltova od 28 je dala svoje...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Kićo kaže:
Negdje sam vidio SIPovu pa mi se svidjela, 36 tanjura. Sta znam mozda to i nije neki izbor. Stara oltova od 28 je dala svoje...
Radio sam s njom sad pred koji dan, meni se nije svidjela.
Lagana je ide do 5 cm dubine, a nema kotače pa se morač vrtiti s njom, moj DF ide s njom 22 km/h. :blackeye
A imam male parcele, koje su gotovo jedna do druge, pa dok idem s parcele na parcelu oko 50m moram proći po šljunku. Pa tak svaki put diži rudu, kapči :oops: ... nije mi se svidjela...
 
M

mladen

Guest
ja imam sip soli 36 tanjira i prezadovoljan sam sa njom pogotovo zato sto joj jr mali razmak izmedju tanjira pa dobro usitni zemlju , a sto se tice kopsanja i preklapanja rude sve ukupno ne traje pet minuta, neces se pokajat ako je kupis.
 

Najnoviji postovi

Na vrh