• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kikiriki

  • Temu pokrenuo davorikadajke
  • Datum prvog posta

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ubio me Bog ako jučer nisam pomislio da je ovo neka gmo djetelina,a to moj kikiriki izašao van,HVALA našoj johabici na dostavljenom paketu sjemena,:icon_pai::icon_pai:,
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Kod mene još ništa nije izniklo dobro je da si postavio sliku da znam kako izgleda kad proklije jer mi je taj dio zemlje zarastao, nisam okopavao jer se bojim da neću uništiti zasađeni kikiriki.

Davno sam ga zasadio a još ništa nema.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Evo počeo je kikiriki puštati cvjetove,malo ga se ogrnulo,nadam se da ga ne bude kakva bolest ili beštija napali i čekam jesen,
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eureka!!!!!!!


evo sam pronašla u ormariču tri vrećice sjemenskog kikirikija po 50 grama što je bio ostao od prošle godine, i gledam, piše da je rok upotrebe do 2017.

Pa shodno tome, postoji li koji entuzijast koji želi posaditi i uzgojiti vlastiti kikiriki sve što je potrebno je reći - ja sam taj.
Ja isti čas pakiram i šaljem na kućnu adresu, istrpjeti ću trošak poštanske marke i trud pakiranja u kuvertu, a kao nadoknadu tražim jedno "hvala".
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jesi!!!
Drugi si, jedna tražbina je već došla preko pp - a.
Ostavi mi adresu i šaljem.


Ajmo, ima još jedna - tko prvi - njegova divojka. (ne ja - ja sam stara baba ::(giggle): - kikiriki).
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ok.

Udjeljeno.:icon_e_wink:

A sada lijepo molim adresu i ti na pp i fino ću ja to svima trojici odjedanput.

Gledala sam na jednom forumu gdje je čovjek prošle godine posadio i kada ih je počupao i sušio baš je to lijepo izgledalo. Imao je toga na jedno pedesetak kvadrata.


12096358_998438576866699_2476392813061038101_n.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pitanje, od tvog sjemena kad dobijemo plod, jel se on može ponovno sijati????

Koliko sam čitao, kikiriki spada u grupu mahunarki, pošto radim grah, ovo će biti zanimljivo posijati

2016. g. je godina mahunarki
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,547
Ok.

Udjeljeno.:icon_e_wink:

A sada lijepo molim adresu i ti na pp i fino ću ja to svima trojici odjedanput.

Gledala sam na jednom forumu gdje je čovjek prošle godine posadio i kada ih je počupao i sušio baš je to lijepo izgledalo. Imao je toga na jedno pedesetak kvadrata.


12096358_998438576866699_2476392813061038101_n.jpg

Šta bi to raslo na mojoj ilovači :(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Naša pokojna mamica su uvijek dok smo repu posijali ovak govorila - deca, ve si sedite na zemlju i rečite - nek repa bu tak debela kak su naše riti.

Pa ak kikirikiji budu debeli kak moja rit, bome trebale budi im dvije kante kaj svega pobereju.:(giggle)::(giggle)::(giggle):

@jlukaci, treba probati, bez probe ništ.

Pitanje, od tvog sjemena kad dobijemo plod, jel se on može ponovno sijati????

Koliko sam čitao, kikiriki spada u grupu mahunarki, pošto radim grah, ovo će biti zanimljivo posijati

2016. g. je godina mahunarki


Naravno.
Ovaj iz dučana ne možeš sijati zato što je termički obrađen -sušenjem u sušarama na visokim temperaturama mu se uništava klica.
A ti svoj posušiš samo na zraku, ko grah i klijavost će mu se zadržati.
Samo se ne smije ljuštiti, mora se ostaviti u ljusci do sadnje. I ovaj što ću vam poslati je u ljuskama, to je original sjemenski.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
ako bude u budućnosti još sjemenki, ponizno se bilježim na listu :8)::icon_e_biggrin:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Za sada nema, ali ako me u skoro vrijeme put nanese u Mađarsku, budem uzela pa ću javiti.
Nije problem, neće Jo za neki forint propasti, a napraviti će malo veselja entuzijastima. :(hi):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
E vidi, od nas 3 što smo dobili, ako sve uspije, onda bi trebali sjeme proslijediti dalje, to će onda dobiti 9 ljudi, pa druge godine 27 ljudi i tako redom :icon_thumright:
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
za koju godinu hrvatska ce bit glavni izvoznik kikirikija, a sve je pocelo od troje :(rofl):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kikiriki je danas ujutro poslan - a tako ti je to - najprvo se dva dana nije spakiralo. Onda je spakiralo pa je dva dana stajalo na stolu. Onda je bio petak već, a mi se nije izlazilo ni do dućana, ni do pošte, a danas u selu pošta ne radi. E sada je muž dobio putni nalog za Čakovec, i evo, predao pošiljke jutros tamo, i kolko je naša pošta ažurna, vjerujem da će stići na adrese u utorak ili srijedu.

Sretni dobitnici, počnite trljati ruke! :biggrin:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo, da vizuelno potvrdimo rečeno - bilo je to ovako -


20160219_081700_zpswe3z5pdz.jpg
[/URL][/IMG]


Pa zapakirano........

20160219_084302_zpsavke0rji.jpg
[/URL][/IMG]
 
Na vrh