• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kikiriki

  • Temu pokrenuo davorikadajke
  • Datum prvog posta

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Za par dana, najavljuju kišu u nedjelju, pa kada se prosuši, ako padne
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Ja sam u nedoumici... Citao sam po internetu, ali nigdje ne pise tocno.

Sadi li se kikiriki u ljusci ili ociscen?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Očišćen,samo ako je domače sjeme,pazi da nije presušen a kupovni iz poljoapoteke je čist bez ljuske
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Domace sjeme, od forumasa kupio. Susen je na suncu.
Planiram ga posaditi na 70cm medurednog razmaka, a zanima me koliki razmak u redu treba biti?
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Ja stavim u plitku papirnatu kutiju tanak sloj zemlje od presadnic ili cvijeća malo je navlažim i stavim očišćeni kikiriki . Kada pusti malu klicu posadim ga i tako brže nikne . Kutiju stavim prema suncu.Neznam dali znate kada kikiriki počme cvasti treba ga ogrtati tako bar tri puta .
 
Posljednje uređivanje:

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Ja stavim u plitku papirnatu kutiju tanak sloj zemlje od presadnic ili cvijeća malo je navlažim i stavim očišćeni kikiriki . Kada pusti malu klicu posadim ga i tako brže nikne . Kutiju stavim prema suncu.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Kako se borite protiv nametnika koji jedu posadeno sjeme?

Posadio sam ga, klija, ali ga i kvalitetno jedu.
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Josipdolski kikiriki rod 2019.
 

Prilozi

  • 20181003_180137.jpg
    20181003_180137.jpg
    178 KB · Pregleda: 44
  • 20181003_185744.jpg
    20181003_185744.jpg
    102.9 KB · Pregleda: 44

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
dali ima di za kupi sjeme kikirikija(poželjno okolica karlovca)? ako nema onda slanje poštom. meni ne treba puno probo bih prvi puta saditi malo.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kada sjeme nabavite, trebati će vam savjet - kod nicanja vlaga zemljišta ne smije biti prevelika jer će sjeme istrunuti.
Tako je bilo kod mene.
Najbolje je manje količine posaditi u veće kontejnere pa kada nikne presaditi. Niče brzo kada je toplo.
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Hvala Johabica kaj nam javljas🙂
Ovak...
Sjeme sam nabavil i nikad nisam imal kontakta sa sadnjom kikirikija. Rekla mi je zena od koje sam uzel da ga treba samo redovno nagrtati. Jel treba kaj prije pognojiti i jel ga napadaju kakve stetocine?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja nisam ništa ali ko svaku kulturu dobro je prihraniti uobičajenim NPK i prije sadnje unjeti NPK.
Nagrtati treba, čim prije stolone uđu u zemlju, prije se formiraju čahure.
Štetočine nisam primjetila, ako vidiš da nešto gmizi, siše, gricka - budeš reagirao.
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Zgleda da nije prezahtjevna kultura...
Mislil sam sjeme prije sadnje malo naklijati pa onda u zemlju direkt s njim ili bi bilo bolje da flance napravim?
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Vele da na 20-25 cm u redu a izmedu reda oko 70 najbolje. Cak vele da se da sijati na sijacicu za kuruzu...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Pa vjerujem da bi se dalo kukuruznim pločicama, zašto ne.

Ako tko ima sjemena, zainteresiran sam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh