• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kineski Fiat

R

Ratarko

Guest
robert kaže:
ne znam.pise potpuno novi bt 50.drugacija je b2500

Ma razumijem ja tebe ali za 127.000 kn na možeš dobiti Mazdu BT-50 koja bi bila 4x4 doublecab sa klimom a upravo ta je najbolja. To je cijena najvjerojatnije bez PDV-a za ulazni model singlecab pa čak i sa 4x2 pogonom što nikako ne bih preporučio.
 
R

robert

Guest
sto vise opreme vise para.ja pick-upa nikad ne bi uzeo.prije bi otisao u njemacku uzeo terenca nisan patrol dugi,ili mitsubishi pajero dugi...mogu voziti radnike(7 sjedala) ili izbacim sjedala i imam duuugacki prostor..(taman za one valjke od rope sto znaju otic) :)
 
R

Ratarko

Guest
Da ti samo znaš koliko valjaka u pickup staje , predomislio bi se , hehe .
Zar tebi stvarno treba sedam mjesta u autu ili si se šalio , koliko ti imaš radnika na imanju odnosno da li ih imaš jer ti i brat te otac ste po meni više nego dovoljni ?
 
R

robert

Guest
znam koliko stane u pick up,stari voza zadruznu mazdu b2500,i par puta je vozio valjke,i pick up,barem ta mazda je strasno neudobna.nema u cem se nisam vozio,al u njoj mi je zamalo pozlilo...valda ima pretvrd ovjes..ne znam.
po meni je daleko bolje uzet polovnjak,bez tovarnog prostora,manje kosta,neces nesto puno ni km godisnje pravit sa njim,udobniji je,i mozes s njim i na dalje staze(zbog vece prostranosti i udobnosti)
 
R

Ratarko

Guest
Vozio sam ja Mazdu B2500 , znam koliko je tvrda ali to tako mora biti zbog njene nosivosti. Ipak taj auto nosi više od 1 tone tereta pa mora imati čvrsto podešen ovijes a i terenac je pa je to sve normalno. Mazda se najbolje ponaša kada vozi minimalno 200 kg tereta u tovarnom prostoru , onda fino plovi , ne trese .Za radni auto ( pogotovo poljoprivredni ) po meni nema bolje kombinacije od pickup vozila , naravno tko ima love neka odmah gleda Nisan , Mitshubishi ili Toyotu jer mislim da su još bolji radnici od Mazde.
 
B

Bobo

Guest
Koliko znam da je toyota hilux najbolji izbor sto se tice ulozeno/dobiveno...

Brat je rekao da pikira takvu toyotu u dogledno vrijeme...
 
R

robert

Guest
ovi kineski fiatova ima u mojoj blizini vec par komada... :?
od 80 i 130ks
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
jel se bar pokazuju dobri kad ih ima?mislim ne bi ljudi kupovali neki šrot...
 
S

sviki

Guest
Evo ja ga imam!
Model od 120ks. Traktor mi se pokazao odlicno.
Za njega imam 3 brazni vogelov obrtac, najveci model,
sa kojim se ovaj traktor prosto igra. Kada orem do
30cm onda ga vuce 4-srednjom sto mu dodje oko 9-10km/h,
a ako idem dublje spustim ga u 3 i to mu dodje nekih 7km/h.
Kao potrosac je smesan, barem za rusa od 130ks, kojeg
koristimo za uporedjivanje jer imamo jednog. Po snazi i potrosnji
je kinez mnogo bolji! Sad planiram uzeti jos jednog od 80ks!
Najveca mana mu je sto je prilicno ruzan i dosta lose zavrsne obrade.
Mada opet iznenadjujuce udoban i snazan, jos usput ima i klimu, pa
u njemu rad i nije bas naporan!
Uslikacu ga ovih dana pa cu da postavim slike.
Napominjem da je radio tek jenu sezonu i da ima tek nesto preko
500 sati, sto je apsolvirao bez ijednog kvara, pa makar i najmanjeg!
Poz
 
J

Jadranko

Guest
daj sto prije koju sliku da vidimo sta je to ..
kakva je to mocna masina bas me zanima.

pozzzz
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
sviki kolika mu je cijena 120 a koliko 80 ks? koliko je to cola plug?
 
S

sviki

Guest
Sa obzirom da sam ja iz vojvodine, kod nas je cena 27000e za 120ks, a oko 18000e za 80ks!
Plug je 16 cola. Jedino sto sam primetio, barem po vasim slikama je da je kod nas zemlja malo laksa od vase i spada u neku srednje tesku, dok na slikama nekih od vas imam osecaj da je tamo onaj natezi tip zemljista!
Slike cu postaviti jos veceras, ali sa telefonom cu slikat jer mi je sestra odnela aparat na more.
Ja sam razmisljao izmedju Case JX95 i ovoga i kad sam imao priliku probat Case i video da on nema snage za dublje oranje od 20-25cm (barem sa ovim plugom), odlucio sam se za kineza, jer ipak je to 6-cilindara i 120ks, mada kod nas distributeri tvrde da su na merenjima imali i preko 130ks!
Sve u svemu sto ja sam zadovoljan, mogao bi biti lepsi i utegnutiji, ali ako cemo tako takav je bio i Fiatov dizaj, a traktor je radjen po licenci! Mada danas ima drugaciji dizajn (madel od 80ks) koji je po meni vrlo slican new hollandu!

Inace ne znam kako vi, ali ja sam malo svrljao po netu kod stranih delera za Case i tamo sam na mnogo mesta naisao na podatak da model JX95 ima 80ks, a ne 95 kako bi ste pomisili po oznaci. Kad sam pitao domace dilere nesto o tome, oni su poceli pricu drugacijeg standarda po kome se meri jacina traktora na nekim trzistima! Necu da kazem da ovi nasi lazu, samo mi je to ulilo tracak sumnje, sto je jos vise doprinelo da odustanem od Case. E sad vidim da se kod vas moze nabaviti MF po ne tako velikim parama, ali to je vec druga prica!
 
B

Bobo

Guest
Sto se tice mjerenja snage traktora, zbilja postoji vise vrsta mjerenja, ovisno od zemlje do zemlje.

Postoji snaga motora koja RECIMO za taj CASE iznosi 80KS po ISO standardu

Ista ta snaga po DIN standardu iznosi 95KS


Dalje, Amerikanci mjere snagu traktora na prikljucnom vratilu (kardanu) jer se tako zbraja i gubitak snage u mjenjacu i svim ostalim skolopovima, dakle, prava izlazna snaga...


E, sad kako tko gleda na to, ali sam na dosta mijesta vidio snagu izrazenu po DIN standardu, jer je veca od ISO snage, a u biti je za nas ISO ispravan standard.

Pitanje samo kako su oni tebi prikazali tu snagu CASE traktora...

A i taj FIAT po nekim mjerenjima ima preko 130KS, tu se takodjer moglo raditi o mjerenjima po DIN standardu, no cisto sumnjam...
 
R

robert

Guest
taj case je 97 ks-onih nasih konja.al ako je tamo servis dobar kao kod nas i bolje da nisi uzeo case
 
Z

zrine892

Guest
fiatf140ar5.jpg
[/url]
Shot at 2007-07-03

jel ovo kineski ili ??[/img]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Dalje, Amerikanci mjere snagu traktora na prikljucnom vratilu (kardanu) jer se tako zbraja i gubitak snage u mjenjacu i svim ostalim skolopovima, dakle, prava izlazna snaga...

Točno, no to je snaga na priključnoj osovini. Takvo mjerenje ne uzima u obzir gubitke zbog, recimo, servo-volana i sl, pa nije baš prava mjera predane snage, več ju je takvu najlakše izmjeriti.
 
M

mitta

Guest
kineski fiat nosi oznaku DFH[tacnie dong feng hong]i ima ljepse modele
 
B

branko

Guest
zrine892


to ti je zadnja serija fiatovih traktora prije ukidanja branda, tu vec ima nh znak na haubi
 

Najnoviji postovi

Na vrh