• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kineski strojevi i alati - iskustva

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Kako tržište preplavljuju kineski proizvodi svih mogućih vrsta molio bih one koji su su isprobali nešto njihovo da kažu što su kupili i kakva iskustva imaju da pomognu budućim kupcima :partyman:

pozz
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Stara poslovica: You get what you pay.
No, elektronika je tu izuzetak: većinom je dobra.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Žalosno je ako mislite da kinezi ne znaju napraviti kvalitetan proizvod , oni su se samo prilagodili potrošačkom(lakomom) društvu evrope prije od industrije samoh evropljana .
Posljeratna tehnologija je uglavnom bazirana na temeljima proizvodnje za potrebe rata.
Izmjenom programa poslje ww2 je zadržana kvaliteta ..vjerojatno je i onda bilo konkurencije .
Izmjenom genracije kako imžinjera tako i menađera marketinaga sedamdesetih se "došlo pameti" ..
Kinezi su tu prestigli konkurenciju...
Jedan dobar evropski prijemr je fiat , oduvjek na lošem glasu- uvjek je našao kupce i tržišta .
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ma znaju kinezi raditi kvalitetno (kvalitetnije). Naravno onda bi bila i viša cijena, ali shvatili su da za sada tu nemaju šanse jer ako se cijenom približe renomiranim svjetskim proizvođačima nitko ne bi izabrao njihov proizvod.

Ja bi da se u ovoj temi manje govori opčenito o kineskoj industriji, a više o iskustvima u praksi ljudi koji su kupili i probali neki kineski proizvod.
 
B

Bobo

Guest
Imam kineski motocikl ZONGSHEN i super sam zadovoljan. takodjer susjed ima neki jos jeftiniji kojem ne znam ni ime izgovoriti, pa je dobar...

jedino, gumeni djelovi jako losi, ali i na boljim motociklima otpadaju zmigavci od vibracija, pa se ne brinem... Gume tako-tako, koliko para toliko i muzike, a ostatak je "AJNC A"

No, da ne bude sve bajno, kolega kupio (dobio na probu) kineske elektricne skare za orezivanje vinograda i vocnjaka. dvije baterije u paketu, cjena i vise nego povoljna s obzirom na konkurentske proizvode. No, on s tim skarama i dvije baterije pune 100% moze raditi u vinogradu 3 reda i baterije PRAZNE. pa su mu nudili neki bolji model iz iste trgovine, no ista stvar, baterije nesto dulje traju, ali su skare spoooooore bile da je to bilo ubitacno.

Na kraju je kupio neke skupe, izvalio hrpu para, a s jednom baterijom radi 8-10 sati i u bateriji jos ostane kapaciteta sto puno znaci kad imas 9 hektara vinograda. Rekao je da kinesko vise nista, jer se jednom opekao i vise nece...
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
kinezi znaju napraviti jako kvalitetno ali to sto je dobro rade samo za sebe,gledo sam na tv bas o ovoj temi,sebi rade kavlitet a skart salju izvan zemlje
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
sto se mene tice ja sam isprobao alat kao npr sarafcigeri vilasti kljucevi ili gedore nije bitno sta uglavno nevalja zato sada kupim kvalitet dobro platim ali znam da valja a nema mi nishta mrze kad mi u pola posla pukne ili se savije alat zatooo moja je preporuka uniorr alat pozzzz
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ja isto imam kineski motor JONWAY, 50 cm3, vec dvije godine, zadovolen sam sa njega so ogled na to koliko sam ga platio.
Placen je 4 puta manje nego konkurencija, zapadnjaci preteruju so cene, pa zato uzimamo kinesko.

Jedan prijatelj je kupio benzinski agregatza struja, 1.2 KW mislam deka e, isto je zadovolen.
Mog rodjaka od tetka ima Dizel vodna pumpa made in kina, prezadovolen je sa njom, potrosnja 0.3-0.4 l/h.

Imam i jedno loso iskustvo, proslo ljeto sam mesteo kineski klima uredai u jedna firma. I kakvo sranje su se pokazali ti klimi to je cudo jedno.

Kako prvo na naljepnica je pisuvalo da su 3.5 KW,i kao takvi ih gazda prodavao, a u stvarnost su bili 2.5 KW.
Da ne kazem na svaka, ali na svaka druga klima smo imali problema, te kompresor, te onaj ventil koi prefrla ladenje-grejanje, nekada i elektronika.
Katastrofa...
Posle 40 namesteni klimi sam se otkazao od taj posao, zato sto imalo je i gnevni ljudi, ipak posteno placaju, a nisu zadovolni.

Pozdrav...
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Mislim da mi nismo ni svjesni , koliko kineskih proizvoda koristimo , i koliko ih ima , a da mi to ni neznamo .
Osobno sam vidio kada mi je majstor mjenjao menbranu na Stihlovom trimeru , da na karburatoru piše made by china . Mada je na trimeru pisalo made by USA . Tako da je pitanje koliko još imamo strojeva i alata za koje ni neznamo da su iz kine .
Prije tri godine sam kupio kinesku motorku GardnerBest , 1000 kn 45 cm dužina mača . Radi kao satić pali bez problema , stvarno nemam nikakve primjedbe odličan stroj.
Jesam za kinesko , ali dobro treba provjeriti prije kupnje o kakvom se stroju radi .
Ali uvjek postoji ono ali , velika većina tih kineskih alata ima garanciju po 2 - 3 pa i više godina .
Prije dva mjeseca sam kupio hoblericu ( otac mi je stolar ) iskreno rečeno neznam ni koja je marka , i ima garanciju 5 godina .
Jučer sam bio u trgovačkom centru OBI i jednostavno nisam mogao vjerovati . Aparat za elektrozavarivanje + mala brusilica + maska za varenje + čekić za obijanje šljake 560 kn i 5 godina garancije .
Pitao sam trgovca šta pdrazumjeva garancija ... on je rekao sve , bilo šta da rikne samo donesi uređaj i odma dobiješ novi . Normalno ako nije nekakvo mehaničko oštećenje , ili kvar uzrokovan nepravilnim rukovanjem .
Može neko biti za kineske proizvode ili protiv njih , ali oni dolaze polako i sigurno
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pohvala za pokrenutu temu:prayer:
Kinez će nas kupiti jednog dana i njih se treba bojati, a ne rusa i amera.
Za sad smo još sigurni jer oni praktično nemaju vlastitu tehnologuju u ovoj našoj civilnoj primjeni. Ja maksimalno bježim od kineza i to ne zato jer ne valjaju nego zato jer je njima problem održanja ujednačene kvalitete, oni tolko toaga bacaju na tržište da je nemoguće voditi kontrolu kvalitete. Naravno, svakim danom su sve bolji jer jebiga...nisu glupi i jako su spremni na učenje..a tek ond smo nastradali. Jedina nam je nada da im skoči standard života i da onda više ne budu tako bezobrazno konkurentni(jeftini)
Imam jednog kolegu koji je pred 7-8 godina postao distributer skutera. Uvoznik mu je osigurao 25 skutera za prodaju i 25 kompletnih, al za djelove...naravno prodao ih je ko "halvu" i naravno prodao i onih 25 za djelove. možete zamisliti kakve su se pizdarije dalje dešavale:madmana:
Kinezi po svom komunističkom sustavu ne priznaju privatno vlasništvo pa tako štancaju kaj god im se svidi, bez pardona. Npr, imaju one kineske honde koje, ak naručiš, ne znam, 100 komada, možeš birati i boju i, ak hoćeš mogu ti staviti natpis koji hoćeš...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
ja imam pumpu za vodu einhel meid in čajna....
radi ko vurica već 2 sezone,doduše ne naradi se previše,i garancija je 5 godina a koštala je 1600 kuna u bauhausu....
za sada ja zadovoljan....
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Danas kupio kineski šubler,,,za 8eura!Vidi ćemo, koliko će trajati...:scratch



Ja sam relativno zadovoljan sa žutaćima...8)
:weedman:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ej Joe, isti ga imam, bio je jako precizan ali vise ne radi, mamicu mu:(
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Prodajem kineski šubler...za samo 8eura...ajmo navali narode bez guranja...:rolfer:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Prodajem kineski šubler...za samo 8eura...ajmo navali narode bez guranja...:rolfer:

Moželi za 7,5 euro.... i ako može garancija 12 mjeseci :finga::rolfer::rolfer:
 
G

GROF

Guest
., fala CINEZIMA na njiovi proizvodi!

., kada god mogu., ma plaćam i tri puta više samo da nije Cinesko., jednostavno njiovo niš nevalja., a ono ča iskopiradu????., a sve kopiradu = nula bodova!., žal mi je toga dobroga i vridnoga naroda iz Cine., ali fala jim na njiovi proizvodi!.-
., moja gesta je!., NETREBA MI GARANCIJA!!!., samo napravi dobro!!!...

., aj Bog!., moj narode., čitamo se ...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Prodajem kineski šubler...za samo 8eura...ajmo navali narode bez guranja...:rolfer:

Posteno si me nasmeo:rolfer::rolfer:

Cuvaj ti njega, mozda ja nisam imao srece:scratch, mozda mi se nije pogodio, eto so kineskim merni instrumenti sam zadovolen.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne jebi , koristim ga već 2 god. i radi .....radi....
Čuvaj ga od vode , jedan kaplja emulzije i mora na sušenje(baterija van ) ..moj se tako suši ziher jednom mjesečno .
Kad se to desi displaj popizdi , da ga ne otpišeš odmah bezveze .
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
nemogu se sjetiti niti jednog PRC proizvoda da je opravdao svoju cijenu i funkciju.nevelim da je sve loše iz kine,ali ja izbjegavam i izbjegavaću koliko mogu taj jeftini šrot koji se po brodovima montira dok stigne u evropu.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ne jebi , koristim ga već 2 god. i radi .....radi....
Čuvaj ga od vode , jedan kaplja emulzije i mora na sušenje(baterija van ) ..moj se tako suši ziher jednom mjesečno .
Kad se to desi displaj popizdi , da ga ne otpišeš odmah bezveze .

idem momentalno zvati komšiju i prijatelja da ga zalijemo:partyman:, dok nije krenuo u upotrebu...da nebude posle kasno!

Ma ovako kad ga uzmeš u ruke, sasvim dobra i solidna izrada celog šublera...
Imam Uniorov digitalni...ajde da kažem da nebeži baš puno ovom kineskom...
Pozdrav Joe!:mrgreen:
p.s. - idemo ga:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh