• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kisa u sezoni

  • Temu pokrenuo ursus4514
  • Datum prvog posta
U

ursus4514

Guest
Kako je u ovih par dana stalno pada kisaa najavljuju i cijeli iduci tjedan sta vi mislite dali moze biti, sta sa pšenicom od tolike kiše kolika ce kvaliteta,biti.... :?: :?: :?: ;)
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Meni je ozima zob za žetvu, ali kako gledam prognozu za 7 dana bit će gusto! Možda uloviti jedan dan oko podneva kada se posuši u udri! Nemam toga puno, negdje oko 1 ral.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ja sam iz dalmacije pa mi je već dosadila kiša a tek vama u unutrašnjosti
i ode se čeka kad će stati da se može žeti
 
U

ursus4514

Guest
Ma kod nas su problemi sada je pšenica sazrela i treba ju skidat a kisa tuce i lagano su pšenice počele CRNITT A ne samo pšenica,tu je i ULJANA REPICA,ma problemi..... :!: :!: ;) ;)
 
B

Bobo

Guest
Jutros je dan poceo obecavati kako bi moglo biti stalno suncano lijepo... ALI NE. Popodne je samo odjednom preko Papuka naletela hrpetina oblaka i kisa je nemilice padala po selima pozeske okolice. Najprije je krenulo prema Istoku, pa se cjela hrpa oblaka pocela kretati prema Zapadu. Na pola puta je naisla jedna manja nakupina oblaka iz Smjera gradiske i kad su se sastali, tamo je tukao led... Ljudi u bascama nemaju vise nista, ne znam kakvo je stanje na njivama, nisam s nikim u kontaktu s te strane. U mom selu i okolici, (na srecu ili ne) samo obilna kisa...

Ranije sijane psenice su vec pocele crniti od silne vlage i ja se iskreno bojim za zetvu... Samo se bojim da nece moja psenica poleci, i onda sam i ustoj kasi kao i vecina poljoprivrednika iz ovog djela Europe. Srbima racune pomrsila susa, kod nas previse vlage...

Pitam se kako su prosli oni izmedju ?
 
Z

zetor proxima

Guest
eo ja danas poceo vrsiti psenicu ovrsio 4 jutra i prve 2 fligelke predo u pz a vlaga bila 12,7% i druge 2 otero a vlaga u njima 14,9% malo je visoka a po pola posto za susenje se placa 2000 kn pa jbg
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
kodnas je toliko nalila da neznamo kad čemo moč uopče uč na njive sve pliva, ima još i repice za vršit a sva se osipa bit če veliki gubitaka a pogotovo na pšenici ........... a ova j..... kiša pada svaki dan i tako još 7 dana http://freemeteo.com/default.asp?pid=23 ... 2474&la=21
:? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?
 
Z

zekan7711

Guest
kod nas u medjimurju jos nisu zapoceli zetvu repice a po zemlji stoje vode neznam kak to pe dalje :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
zekan7711 kaže:
kod nas u medjimurju jos nisu zapoceli zetvu repice a po zemlji stoje vode neznam kak to pe dalje :scratch
Kod mene isto u Medjimurju danas počela žetva repice 8)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ufff... :evil: ovo više ne za trpeti...pa svaki božji dan se zleva...kod nas nikog u polju nisam videl da nekaj konkretno dela već skoro tri tjedna :blackeye :scratch :evil:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Evo konačno smo dočekali pozitivnu vremensku prognozu. Od sutra navodno razvedravanje i svakim danom sve toplije :D :mrgreen: Ja odmah sutra krećem s košnjom za suho i sjenažu, neke trave su mi već prestarile, ali šta je tu je...a i pšenicu treba skinuti što prije pa će ubrzo i zob, treba pospremiti svu slamu...jao posla ko u priči, ali jedva čekam :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
M.M. kaže:
Evo konačno smo dočekali pozitivnu vremensku prognozu. Od sutra navodno razvedravanje i svakim danom sve toplije :D :mrgreen: Ja odmah sutra krećem s košnjom za suho i sjenažu, neke trave su mi već prestarile, ali šta je tu je...a i pšenicu treba skinuti što prije pa će ubrzo i zob, treba pospremiti svu slamu...jao posla ko u priči, ali jedva čekam :mrgreen: :mrgreen:

tak je rođo, potpuno ista situacija i kod mene, samo rad i rad i svaki dan traktori rade bez da se gase :mrgreen:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
vec je bilo i vrijeme da stane. 20 jutara psenice ceka na branje..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
kod mene u komsiliku danas kombajn zapao u jednoj njivi jedva su ga izvadili , katastrofa
imam trave za kositi koja mi je prestarila vec , jedno sijeno mi se upalilo

danas isao u sumu sa namjerom da sijecem drva pri pravljenju puta buldozer CAT 8 zapao dosao drugi da ga izgura zapadne i on tek kad je dosao treci onda ih je pocupao , ja poludio nisam sjekao drva nisu mogli da pridju na taj teren
zemlja je kao sundjer iako su im gusjenice ogromne nagazne povrsine samo propadne k'o kolac u zemlju
 
Na vrh