• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kisela voda

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ili ti mineralna voda.
Puno je pijem u zadnje vrijeme , kaj vi mislite o tome ?
Jel ima kakvih posljedica za zdravlje , ali ak me razmete , kad se onak ljepo podrignuti poslje nje .
Jel ona zbilja otopi kosti i sve to .
Kak stoji mineralna i inpotencija ?
Evo konkretno danas sam strijeznil tri flaše .
Dvije jamičke i jednu kalničku .
Čak priznam da mi je kalnička bolja .
Ne zanima mene limun , dinja , dunja i sve to kak več je .
Ali mora biti hladna , ne , varate se , ne mislim na gemišt .
Kaj se vi umornih nogu sječate one reklame: stric je jura kiselicu pio ...
Jel to mit ili istina?
Ustvari ja i ne čitam kaj piše na flaši ,

Tu ima ljudi iz cijele Hrvatske , jel pozna tko tog Juru , možda on zna pravu istinu .
Ili je on samo glumac obični .hm.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
E sad ti to mene pitaš ili sebe?

Evo več se par dana pratim , dečki idu u trgovinu po radnički gablec a ja po dvije flaše mineralne .
Jedino ima još jedan gori slučaj od mene koji pak kupi dvije kutije cigareta .
Kužiš , kaj će ti dvije kutije cigareta ?
Ma znaš baš me briga kaj on dimi, ali dvije kutije , e !?
Kad te dvije kutije pomožiš na sate , minute , vrijeme ispada da on samo dimi .
Kontaš , ja usput čofim flašu , nagnem , podrignem se i idem dalje .
A on i dalje dimi .
 

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
E sad ti to mene pitaš ili sebe?

Evo več se par dana pratim , dečki idu u trgovinu po radnički gablec a ja po dvije flaše mineralne .
Jedino ima još jedan gori slučaj od mene koji pak kupi dvije kutije cigareta .
Kužiš , kaj će ti dvije kutije cigareta ?
Ma znaš baš me briga kaj on dimi, ali dvije kutije , e !?
Kad te dvije kutije pomožiš na sate , minute , vrijeme ispada da on samo dimi .
Kontaš , ja usput čofim flašu , nagnem , podrignem se i idem dalje .
A on i dalje dimi .

Slučajno naletjeh na temu, a kako imam puno starijeg kolegu koji je imal prijatelja vozača napisal budem kaj mi je rečeno kad sam ja počel lokati gaziranu vodu prije jedno 5-6 let.

Bila je ekipa na sistematskom i doktor pita vozača da jeli pije jer mu je jetra u očajnom stanju (masna jetra) i tak sve po redu, čovjek veli da je profesionalni vozač i uz volan mu uvijek stoji flaša "Jamnice" i ne konzumira alkohol i sl..

Veli doktor da jel zna on da je co2+h2o= h2co3 tj. po naški rečeno ugljična kiselina i tak, čovjek je još uvjek živ. Vjerujem da nebi završil ko Arsen Dedić samo je pitanje vremena kad bi skužil da je kasno kupiti povratnu kartu.

Pijem je i danas, nešto umjerenije, nekad i "prigodno" uz vino stvar je osobne kontrole i procjene kad je dosta jer evo i običnom vodom se možeš otrovati ako ispereš minerale potrebne za metabolizam tijela.

Ajd živili :icon_jook:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mineralna voda je skupno ime u ovom članku: zapravo pokriva sve moguće vrste vode, od jednostavne pitke vode u boci preko doista čistih (izvorskih) mirenalnih voda iz velikih dubina, do raznih slatkih tvorevina s dodatkom arome. Ovo zadnje ne bih analizirao, u praksi ni potrošači nisu načisto s tim, što je važno: na temelju marke i okusa biraju vodu uvjereni da svaka voda potječe iz raznih planinskih potočića kristalno čiste vode koji su nastali od glečera, iznad kojih pasu Milka krave na pašnjacima u Alpima, da tu vodu vade žene u Štajerskoj u skafanderu, te da ista voda u tako perfektnom, iskrenom, svježem stanju, u čistoći planinskog svježeg zraka stiže do nas – čak se i boce presijavaju ispod blistave, svježe pare.

Onečišćenje - kontaminiranost Normalan argument uz mineralnu vodu jest da je pitka voda iz slavine onečišćena raznim bakterijama i klorom, a mineralna voda je potpuno čista i sterilna. Ali to ni izdaleka nije tako: ne možemo znati iz kakvog izvora potječe naša „mineralna” voda. Ne možemo znati niti koliko je „mineralna” ta mineralna voda. Ako i potječe iz bušenih izvora, da li postoji razlog što toliko više košta od vode iz slavine koja potječe iz bušenih izvora iz okolice? Nije loše znati: kvalitetu pitke vode iz slavine vrlo strogo kontinuirano kontroliraju državni organi. Da li ima kontrole takve razine i kod mineralnih voda? Kod nas pri proizvodnji možda – ali da li skidaju boce redovno sa trake radi kontrole? U Americi, u zemlji ludila zbog mineralne vode sigurno ne: niti FDA, niti neki drugi državni organ ne vrši kontrolu kvalitete!

Moguće je da je mineralna voda –čak i ako flaširaju s običnog vodovoda, kao što to čine u Americi kod skoro blizu polovine tržišta mineralne vode – čišća je od vode iz slavine, jer je flaširaju nakon raznih procesa filtriranja, mogu je očistiti, između ostalog, od metala iz vodovoda, bakterija i klora. Ne smijemo zanemariti osnovnu razliku između sviježe vode i flaširane vode. Kada voda utiče u mrežu tekuće vode ostaje sviježa u toj mjeri da se zbog strujanja obnavlja, odnosno, uvijeka ostaje sviježa. Osim toga, nije izložena utjecaju topline i svijetla – dok se flaširana voda ne obnavlja, toplina i svjetlost nakon flaširanja uzrokuju razvijanje bakterija. Ne možemo znati kakav je put tih boca do polica i ne vidim potrebnim prepričati razne stravične priče. Jedno je sigurno: ima mnogo mogućnosti da se bakterije razvijaju u njima pod utjecajem svjetlosti i topline.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
gajba jamnice = 2000 litara iz vodovoda...

al opet bena pije jamnicu...:(happy):
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Na poslu smo jedno vrijeme imali one moderne aparate sa demižonima vode za piće .
Kako nas ima puno u ljeti vode nikad dosta a skupo . Kad su dali na analizu tu vodu ispalo je da je to obićna voda iz pipe .Od tada su te aparate prikljućili na vodovod i svi smo živi .
Kaj se tiće jamnićke i ostalih slićnih proizvoda za svaki slućaj razredit sa vinom .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Kiselu vodu pijem sa vinom, samu jako rijetko da mi kosti ne rastopi :biggrin:

Ak ti je problem žeđ u ove vruće dane kupi si lubenicu, svaki dan kupim jednu od jedno 7-8 kg i nemam brige oko žeđi. Onak lijepu hladnu kad izvadim iz frižidera, uh nema boljeg.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Koju mineralnu,to pijem samo kada izlazimo,dok mi je dosta soka,jer nešto se mora popiti.Kada kupujem flaširanu vodu,uvijek samo negaziranu.Pogotovo ne aromatiziranu.Pa i liječnici stalno govore-ne piti gazirano.A gazirano je, bilo to sa okusom ili ne, ako ima co2.Naravno da ništa što se konzumira umjereno neće škoditi.Ali pretjerana upoterba i potencijalno prihvatljivog je štetna.Zapravo imamo dosta nepoznanica i krivih informacija o mnogočemu.Tako nas recimo učili,a i mi svoju djecu kako je voće zdravo i treba ga puno jesti.A to puno ako ga jedemo znači da ćemo nakupiti masnog tkiva.I biti debeli.To većina ljudi ne zna.Isto tako ne zna da pojava bolesti počne uvijek zakiseljavanjem organizma.Svaki poremečaj ph u organizmu dovodi do poremečaja zdravlja.Pa ako co2 stvara kiselu reakciju,onda je to to.Zapravo se i pojava karcinoma pripisuje poremećenom ph u organizmu.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Kaj se tiče Jure,,,baš mu neki dan žena rodila blizance...a on je trenutno v Japanu na turniru K1....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kaj da velim , riješil sam i danas s kolegom flašu kole +sam samcat flašu jamnice .



Ak ti je problem žeđ u ove vruće dane kupi si lubenicu, svaki dan kupim jednu od jedno 7-8 kg i nemam brige oko žeđi. Onak lijepu hladnu kad izvadim iz frižidera, uh nema boljeg.
E da, ovo je pravo riješenje ali meni teško provodljivo .
Zapravo voda iz voča i povrča je daleko kvalitetnija za organizcam nego iz bilo kakkvog čistog izvora .
Samo vrag zna kak je sve tretirana i cijepljena protiv bolesti .

Mineralna voda je skupno ime u ovom članku: zapravo pokriva sve moguće vrste vode, od jednostavne pitke vode u boci preko doista čistih (izvorskih) mirenalnih voda iz velikih dubina, do raznih slatkih tvorevina s dodatkom arome. Ovo zadnje ne bih analizirao, u praksi ni potrošači nisu načisto s tim, što je važno: na temelju marke i okusa biraju vodu uvjereni da svaka voda potječe iz raznih planinskih potočića kristalno čiste vode koji su nastali od glečera, iznad kojih pasu Milka krave na pašnjacima u Alpima, da tu vodu vade žene u Štajerskoj u skafanderu, te da ista voda u tako perfektnom, iskrenom, svježem stanju, u čistoći planinskog svježeg zraka stiže do nas – čak se i boce presijavaju ispod blistave, svježe pare.

Onečišćenje - kontaminiranost Normalan argument uz mineralnu vodu jest da je pitka voda iz slavine onečišćena raznim bakterijama i klorom, a mineralna voda je potpuno čista i sterilna. Ali to ni izdaleka nije tako: ne možemo znati iz kakvog izvora potječe naša „mineralna” voda. Ne možemo znati niti koliko je „mineralna” ta mineralna voda. Ako i potječe iz bušenih izvora, da li postoji razlog što toliko više košta od vode iz slavine koja potječe iz bušenih izvora iz okolice? Nije loše znati: kvalitetu pitke vode iz slavine vrlo strogo kontinuirano kontroliraju državni organi. Da li ima kontrole takve razine i kod mineralnih voda? Kod nas pri proizvodnji možda – ali da li skidaju boce redovno sa trake radi kontrole? U Americi, u zemlji ludila zbog mineralne vode sigurno ne: niti FDA, niti neki drugi državni organ ne vrši kontrolu kvalitete!

Moguće je da je mineralna voda –čak i ako flaširaju s običnog vodovoda, kao što to čine u Americi kod skoro blizu polovine tržišta mineralne vode – čišća je od vode iz slavine, jer je flaširaju nakon raznih procesa filtriranja, mogu je očistiti, između ostalog, od metala iz vodovoda, bakterija i klora. Ne smijemo zanemariti osnovnu razliku između sviježe vode i flaširane vode. Kada voda utiče u mrežu tekuće vode ostaje sviježa u toj mjeri da se zbog strujanja obnavlja, odnosno, uvijeka ostaje sviježa. Osim toga, nije izložena utjecaju topline i svijetla – dok se flaširana voda ne obnavlja, toplina i svjetlost nakon flaširanja uzrokuju razvijanje bakterija. Ne možemo znati kakav je put tih boca do polica i ne vidim potrebnim prepričati razne stravične priče. Jedno je sigurno: ima mnogo mogućnosti da se bakterije razvijaju u njima pod utjecajem svjetlosti i topline.
oficir bok te tko ti preveo ovaj tekst .
Ne vjerujem ti ja takvim tekstovima , to ti je više kapitalističko marketinška propaganda .
Jer je pitanje tko je to pisal , za koga i kada .

Više ti mene zanima iz prve ruke , stric Jura , da mi je nać tog tipa dal bi sve ...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jel ločeš i u zimi tolko vode...? Po ovim pasjim vručinama, ne znam kaj se čudiš. Pijem i ja ovih dana 4-5L tekućine, a ne radim na valjku:=-:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
MIslim da ne , ali zima nije problem jer pijem čaj .
Stavim žlicu šečera na litru vode , i bljutav je vrerujete mi.
Pijem ja čaj i preko ljeta , ali silom prileke radim naokolo pa nemam te uvjete .

Ali 4-5 litara , kad to stigneš ?
dakle danas sam popio litru kole , litru i poal jamničke .
Doma sam dogotovil fis od naranđe (cca pola litre) i u toj flaši napravil sirotinjski delani sok .
Sad još ima pol flaše tog soka i vjerujem da bum to uništil.do fajrunta .
I onda me pitaju zakaj niš ne dođem u birtiju .tko bi to plačal kaj ja mogu pocicati .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prijevod mi nije problem,sam si dosta toga prevadam.
Naci cu ti tog juru al nekak si mislim da su ga poslje rata izbacili iz svih medija mozda ga negdje ima u arhivi.

Plastične boce isto tako

„zdrave” kao što mislimo: tijekom skladištenja – mineralna voda

stiže do potrošača sljedeći

proizvodnje – ima dovoljno vremena da se razne kemijske tvari otope iz boce u „blistavu svježu” mineralnu vodu. Nije na odmet znati da PET boce prave od umjetnog materijala -plastike na naftnoj bazi, koja sadrži kancerogene tvari. Ja osobno ovo zadnje ne smatram pretjero velikom opasnošću – naime, ne postoji čovjek koji se dobio rak zbog toga, s druge strane nažalost nema zdravog riješenja, ja isto tako u plastičnoj boci vučem moju filtriranu vodu – ali je potresna činjenica da za „zdravu” mineralnu vodu dajemo novce. I doista je potresno da ima tako blesavih koji skupo plate „bebi-vodu” u uvjerenju da će s time zaštiti svoje dijete od onečišćenja
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
To je ukupna tekućina koju popijem kroz dan. A pijem sve od kave, čaja(1/2L svaki dan), gaziranog, pive, i naravno najviše vode. To znam zato jer imamo onaj vodomat dolje i ja si nosim kriglu, dok drugi navlače one plastiče od 2 dcl. i tako barem 5-6 puta dnevno. Vjeruj mi nisam upoznao čovjeka koji se znoji više od mene i nema veze jel klima radi ili ne....dapače
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa da , kad bolje sračunam i ja sam popio toliko .
Ma je*eš sve to kad me je priroda stvorila za sok a ne za gemišt .
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Dečki nema više jure a ni "prave" kisele vode.....
stariji još uvijek pričaju o toj vodi koja nije ni slična ovoj današnjoj navodno ti je ta pročistila sinuse bolje od bilo kakvih kapi i nije ishlapila nakon par sati....
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
To valjda misliš na onu sodu vodu, ta je puna co2, ima u jednom bircu tu vodu i znam na što misliš
 

Najnoviji postovi

Na vrh