• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kisela voda

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ja cu se samo nadovezat na kolegu @miku stari izvor "jamnicke" je cistio grlo i sinuse nije se mogla pit kolko su mjehurici skakali u nos i nju si mogao ostavit u kanti i nije ishlapila ko ova danasnja koju kad otvoris i zatvoris ona bi prije ishlapila a ima tu jos puno sitnica zasto hlapi a sta se tice put do polica je jako dug i mukotrpan znam iz vlastitog iskustva!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Danas se nisam ubijao u kiseloj vodi , ali sam se nacvrcao koka kole .
A to jedino znači da nema spavanja do 2-3 .
Tko zna kak je sad mojoj jetri ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislim da bus sad presel na kratke kad si ti skupil 3 kockice,a muha ih vec ima 4 komada.:icon_weed::(giggle):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ima ih četiri zahvaljujuči Vama , ja mu ih ne punim :lol:.
Bi mu i ja punil da me žica .
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Mineralna voda je skupno ime u ovom članku: zapravo pokriva sve moguće vrste vode, od jednostavne pitke vode u boci preko doista čistih (izvorskih) mirenalnih voda iz velikih dubina, do raznih slatkih tvorevina s dodatkom arome. Ovo zadnje ne bih analizirao, u praksi ni potrošači nisu načisto s tim, što je važno: na temelju marke i okusa biraju vodu uvjereni da svaka voda potječe iz raznih planinskih potočića kristalno čiste vode koji su nastali od glečera, iznad kojih pasu Milka krave na pašnjacima u Alpima, da tu vodu vade žene u Štajerskoj u skafanderu, te da ista voda u tako perfektnom, iskrenom, svježem stanju, u čistoći planinskog svježeg zraka stiže do nas – čak se i boce presijavaju ispod blistave, svježe pare.

Onečišćenje - kontaminiranost Normalan argument uz mineralnu vodu jest da je pitka voda iz slavine onečišćena raznim bakterijama i klorom, a mineralna voda je potpuno čista i sterilna. Ali to ni izdaleka nije tako: ne možemo znati iz kakvog izvora potječe naša „mineralna” voda. Ne možemo znati niti koliko je „mineralna” ta mineralna voda. Ako i potječe iz bušenih izvora, da li postoji razlog što toliko više košta od vode iz slavine koja potječe iz bušenih izvora iz okolice? Nije loše znati: kvalitetu pitke vode iz slavine vrlo strogo kontinuirano kontroliraju državni organi. Da li ima kontrole takve razine i kod mineralnih voda? Kod nas pri proizvodnji možda – ali da li skidaju boce redovno sa trake radi kontrole? U Americi, u zemlji ludila zbog mineralne vode sigurno ne: niti FDA, niti neki drugi državni organ ne vrši kontrolu kvalitete!

Moguće je da je mineralna voda –čak i ako flaširaju s običnog vodovoda, kao što to čine u Americi kod skoro blizu polovine tržišta mineralne vode – čišća je od vode iz slavine, jer je flaširaju nakon raznih procesa filtriranja, mogu je očistiti, između ostalog, od metala iz vodovoda, bakterija i klora. Ne smijemo zanemariti osnovnu razliku između sviježe vode i flaširane vode. Kada voda utiče u mrežu tekuće vode ostaje sviježa u toj mjeri da se zbog strujanja obnavlja, odnosno, uvijeka ostaje sviježa. Osim toga, nije izložena utjecaju topline i svijetla – dok se flaširana voda ne obnavlja, toplina i svjetlost nakon flaširanja uzrokuju razvijanje bakterija. Ne možemo znati kakav je put tih boca do polica i ne vidim potrebnim prepričati razne stravične priče. Jedno je sigurno: ima mnogo mogućnosti da se bakterije razvijaju u njima pod utjecajem svjetlosti i topline.

Ništa bez dobrog bunara.
U dvorištu imam bunar dubine 18 m, od toga je čak 10 m probijano kroz kamen, prečnik bunara je 1 m a dubina vode je 2 - 2,5 m. Za kućne potrebe sasvim dovoljno a temperatura idealna, ljeti hladna a zimi topla. :icon_super:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj bunar ima 40 metara voda bila dobra nekoristim ga spojio se na gradsku mrežu .
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I moja voda bila dobra,na ispitivanju bila.I ja se spojila na mrežu za sedam iljada,Bem im mrežu.I koristili je mjesec dana.Pa opet prešli na svoju.To se piti nemore.Jok. Nema šanse da više to pustim u cijevi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene obratno kažu analize da je voda iz Vratna ispod Kalnika bolja od mog bunara no obje zadovoljavaju kao vode za piće .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne spominjite mi vodu bez mjehuriča , bar ne u ovoj temi . xd
Zatvoriće mi je a ključ progutati .
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne brini,sve što uđe,mora i izači.Tak je meni reko ginekolog na porodu.Bome,i nije lagal.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
ma nećemo sad cjepidlačiti,jel.:icon_winkle::icon_razz::icon_razz::icon_razz::icon_razz:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad več spominjete kalnik , puno bolja mi je kalnička kisela .
Malo je lakša ili mekša .
Ne znam kak to bolje objasniti
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Kad več spominjete kalnik , puno bolja mi je kalnička kisela .
Malo je lakša ili mekša .
Ne znam kak to bolje objasniti

Možda ima manje CO2 ?
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh