• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Klipovi, košuljice

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Dobio sam mnoštvo inforamcija koje mi ne pomažu dostatno pa molim forumaše da daju prijedloge...trebaju mi klipovi promjera 95 do 96 mm za pet karika, promjer bolcne 40, visina od gornjeg ruba bolcne do vrha ( ravnog klipa ) da je 53 mm...sve to ide u jedan oldtraktor čiji je motor MWM kd 12d...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
95, 96 to ti ga dođe nešto kao URSUS C-360......eh sad ovo "ravnog klipa", mjereno do čela ili je čelo ravno?
koliko bi koštala izrada po mjeri, koliko znam klipovi se rade negdje u Srbiji
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
I mene zanima da li gde postoji izrada klipova,karika,leteći ležaja po mjeri?
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Klipove i karike je nekad delal Krog u Maksimirskoj.Jel ih dela i sada neznam.Trebalo bi potražiti na netu.

Evo našel sam

SPECIJALNA RADIONA ZA IZRADU KARIKA,KLIPOVA I OBRADU CILINDARA,vlasnik je Vladimir Krog dipl.ing.-a mozete ga naci u njegovoj radioni u Maksimirskoj 62 broj tel:01/23-12-708
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Koliko su me uputili, ako je čelo ravno ( kako je kod mene na klipovima ) vrtloženje se ostvruje u komorama koje su u glavama ( imam tri cilindra i tri glave kao na zetoru). Znači, mjera je 53 mm od vrha bolcna ( mala pesnica) do gornjeg ruba cilindra. Sve opcije su u opciji: izrada novih klipova ( vjerojatno bi bilo kod istog majstora i honovanje košuljica), tokarenje nešto većih klipova ( e to ne znam do koje mjese se može odraditi, ali npr. klip od 577 navodno ima mjeru od 98,4 ), bušenje košuljica na klip....
Također, imam informaciju i da nije bitno što klip ima komoru ( ursus 95 mm ), a kod mene su komore u glavi...navodno se samo trebaju promijeniti dizne?!
Za Srbiju sam dobio neke informacije, da vidim naše znalce i našu proizvodnju što ona nudi pa ću se odlučiti gdje i pošto...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nemre igrati klip s for komorom u čelu klipa jer je onda preveliki kompresioni prostor.
Klipovi od 577 i 95 od zetora, Ursusa Fenda ............ imaju rupu u čelu klipa tak da ............ mislim da od toga ništ..

Jesi razmišljal da ideš na manji promjer klipa??
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Kod mene je u pitanju motor guldner 3 klipa 25ks zračno hlađenje.
Dimenzije klipa su 80x105mm,klipovi su sa 5 karika i sa komorom,
Pa me zanima da li se mogu cilindri izbrusiti na 81mm i napraviti veći klipovi?
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Muhaničar:jesam, samo kako bi to izgledalo...sadašnja računica jest izrada klipa i vjerojatno čahure male pesnice ( na Ursusu je mislim 35 a kod mene 40 mm), ali onda idemo na što? Upresavanje košuljice u košuljicu? I opet problem-visina od gornjeg dijela bolcne do gornjeg ravnog ruba klipa koji je kod mene 53 mm. Ovako sam računao na honovanje na 95,5-96 ,na klip koji napravim ili u orginalu kupim što bi bilo najbolje. Što savjetuješ Muhaničar?
Kada skupim još informacija o izradi klipa, prenijeti ću dalje, mislim naravno na cijene.

Kod mene je u pitanju motor guldner 3 klipa 25ks zračno hlađenje.
Dimenzije klipa su 80x105mm,klipovi su sa 5 karika i sa komorom,
Pa me zanima da li se mogu cilindri izbrusiti na 81mm i napraviti veći klipovi?

Kažu da su košuljice zrakom hlađenih znatno jeftinije nego vodene zbog tanjih stijenki....vodom hlađene su oko 100 eura.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Sadašnja ponuda je 125 eura za klip i karike koji se prave po honovanom cilindru...i ako ne bude išlo drugačije ići će tako. Ali, ja bih nešto što je bez obrade i posebnih postupaka moguće naći kod naših dilera. Tome najbliži jest klip od 577 ravne glave ( navodno ima takivih ) na čije bh mjere bušio košuljice. Klip je 98,4, košuljica 95...dal bi to išlo tj.trajalo? Naravno, zabava nije gotova, bolcna kod 577 je 35 mm koliko imam informaciju...
 

Najnoviji postovi

Na vrh