• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

knjige

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
imam dvije knjige: POZNAVANJE I KORIŠĆENJE POLJ.MAŠINA(Gligorije Pašić)
TRAKTOR(dr.Ivan Piria)-knjiga o ex-yu traktorima
Obje su knjige malo starije,ali su dosta korisne..Ako ima zaintersiranih,da ih stavim na forum u elektroničkom obliku?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ok,onda ću nastojat da ih skeniram danas,pa će bar jedna biti za večeras... ;) zanima me ako znaš neki program da ih sam stavim u pdf format?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
PDF printer...imo sam ja davnih dana...probat cu potraziti...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
dečki,bit će dok dođem u Kapelu,trenutno sam u Zg,imam ispite.. nadajte se oko 1. maja! ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e sad će bit da se izvlačim,ali bio sam stavio to sve u pdf,ali jaako mi je spora veza,pa to ne ide nikako...tako da se strpite dok ne dobijem bržu vezu.sorry

ako netko baš ima želju,šaljem poštom u cd-u...
 
Z

zvonkoa

Guest
ja ljepo molim ako mi neko može pomoći oko elektro instalacije na traktoru , ako neko ima šemacki prikaz kako se spaja i gdje šta ide to je stariji traktor massey ferguson 65 unaprijed hvala
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Dali netko ima kakvu literaturu ili zna autore i nazive knjiga ili skripti koje se bave temama kao što su razvoj poljoprivredne mehanizacije kroz povijest i udio poljoprivredne mehanizacije u samom poljoprivrednom proizvodu.

Hvala.
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
HELP! kako do lijepog vrta?

Ekipa ima li tko knjigu "ZELENI KVADRAT" koju je napisala Kornelija Benyovsky Šoštarić ili možda kakvu drugu knjigu na temu vrtlarstva u malom?

Naime ja živim u gradu, ali imam dvorište i već dvije godine pokušavam napraviti vrt. Jedino što mi stvarno uspjeva su jagode, salata (samo kad je puževi nebi pojli prije nas) i oni mini paradajzi. Pokušala sam svašta posaditi, ali...:scratch Prošle godine sam posijala mrkvu i salatu, najveća mrkva u jesen bila je 10 cm, salate sam imala brdo, ali prije nego je uspjela narasti do velićine da mi ju ne bi bilo žao ubrati otišla je u sjeme :( . Papriku sam isto sadila (kupila flance na placu) i bila je ukusna, ali isto sitna. O da, skoro sam zaboravila, od tri posađena, samo je jedan karfiol lijepo narastao. Jednog su pojeli puževi, drugi se valjda nije oplodio ili kaj ja znam... Čak sam posadila i desetak krumpira (jer nikad nisam vidjela kako izgleda ta biljka, i slobodno mi se smijte!) koji su bili baš fini, fini i koje smo pojeli za jedan ručak. :rolfer: posijala sam i grah neki, ali od toga ništa, na dva tri mjesta kukuruz kokičar-ni od toga ništa, žute mahune - pojele neke sitne bubice, paradajz (onaj normalne veličine) napale neke velike bube i sav strunuo jedino bube nisu dirale onaj sitni paradajz i taj je rodiooooo ko blesav posadila sam 5 stabljika tog sitnog paradajza i ubrala skoro 15kg paradajza eno još ga imam u škrinji :D

Ove godine planiram slijedeće:
1.) jagode ću presaditi u teglice i smjestiti na balkon kako bi imala više mjesta za povrće u vrtu.
2.) posijati ću rotkvice, salatu, mrkvu :mad:, grašak i naravno mini paradajze :)

Ima li tko kakav savjet ili knjigu koja bi mi pomogla?
 
N

Nema Veze

Guest
Ekipa ima li tko knjigu "ZELENI KVADRAT" koju je napisala Kornelija Benyovsky Šoštarić ili možda kakvu drugu knjigu na temu vrtlarstva u malom?


Ima li tko kakav savjet ili knjigu koja bi mi pomogla?

Nemam Korneliju ali imam Bio vrt neke njemacke autorice, klasik - vecina stvari koje Kornelija radi ja sam vec davno vidjela u toj knjizi. Preporucujem ti i Znaorovu knjigu o Ekoloskoj poljoprivredi, imam i to.
Zapravo, ako ti ne smeta engleski, imam dosta isprintanih knjiga skinutih s interneta, od Permakulture, ekoloskog uzgoja pa sve do standardnih knjiga o povrtlarstvu i vocarstvu, pa se javi.
Vidim da si u Zagrebu, bilo bi korisno da padne kakva kava:partyman:
 
N

Nema Veze

Guest
Šta imaš od eko uzgoja?Išta o ratarstvu ili stoci?

Ekološka poljoprivreda od Darka Znaora je onako opcenita, ima i o jednom i o drugom. Bas te dvije stvari mi nisu bas u centru interesa, ali sjecam se poglavlja o steljama, silazama, gnojnicama,pregonu... napisano je toliko zanimljivo da sam gutala cak i ta poglavlja:)

Jesam tebe citala u Ovcama? Imas ovce i studiras veterinu ili nesto slicno?:scratch Ako te nisam pomijesala s nekim drugim ( sto se moze dogodit jer sam u tjedan dana procitala sve osim traktora pa mi je zbrka u glavi) mogu ti ciljano potrazit stogod. Ako mozes citat engleski, moze se svasta naci.

Sad sam si bas isprintala Crops and Livestock farming, Bibek Ghosh... nisam je jos pocela citat ali mozda je to ono sto trazis.
Napisi ovdje sto bi htio, a ako hoces ovog Znaora, daj im i adresu pa ti posaljem postom:partyman:
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Nemam Korneliju ali imam Bio vrt neke njemacke autorice, klasik - vecina stvari koje Kornelija radi ja sam vec davno vidjela u toj knjizi. Preporucujem ti i Znaorovu knjigu o Ekoloskoj poljoprivredi, imam i to.
Zapravo, ako ti ne smeta engleski, imam dosta isprintanih knjiga skinutih s interneta, od Permakulture, ekoloskog uzgoja pa sve do standardnih knjiga o povrtlarstvu i vocarstvu, pa se javi.
Vidim da si u Zagrebu, bilo bi korisno da padne kakva kava:partyman:

Bok! Hvala na odgovoru, a za kavu sam uvijek, naravno!...
 

Najnoviji postovi

Na vrh