• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Knjigovođe

M

MOCO

Guest
Zanima me koliko nas ovdje ima knjigovođu,koliko ga plaća mjesečno,kako je zadovoljan uslugom i što mu knjigovođa u stvari odrađuje?

Eto zanima me jer ja sam u pdvu,nosim papire u jedan servis 1x mjesečno,oni mi odrade dio papira za poreznu tj.provedu u knjige i naprave prijavu pdv, ja sam izdajem račune,vodim blagajnu,imovinu,repromaterijal...sam radim sve poljoprivredne papire za poticaje i inspektore jer oni o tome pojma nemaju...stalno mi dižu cjenu, sad smo došli do 600+pdv i još posebno na kraju godine završni račun i amortizacija 100eur.

Kako to ide kod vas?
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ja si sam vodim..ubiti mama i sestra pošto mi mama radi na porezni a sestra je završila tu školu...
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-ja plaćam mjesečno 400 kn, on radi sve oko računa i evidencija ja se brinem za poticaje, cijena je nepromjenjna već sedmu godinu ...:supz:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
cujte, ovisi koliko ulaznih izlaznih racuna treba proknjiziti i koliko ima osnovnih sredstava. S druge strane, ako knjigovodja dobro radi nijedna cifra nije prevelika, a ako radi lose svaka je prevelika
 
Z

zami

Guest
da svi vele knigovodstvo je skupo! i onda pričaju međusobno ja platim 300 ovaj 600 onaj samo 150... meni rade sve meni ništa?!!! ja sam knjvovođa i nakratko ču vam reč da ni je sve u cijeni i puno je ovisno šta se radi i koliko... svaki kljet ima svoje potrebe i potome se radi i cijena...
a sad i poljuprivrednika treba malo poštjedjeti i ja imam doma poljuprivredu pa znam kak je!
 
A

Annabel

Guest
Moj muž ulazi u sustav pdv-a, odnosno imat će opg jel i sve oko pdv-a, završnog računa i tog nam je jasno...radila sam nekad u servisu i to mi nije problem. Ali ne znam šta je po "novome" još potrebno, znam da se moraju voditi neke evidencie ali ja nikako ne mogu pronaći točno koje i kako bi to trebalo izgledati. Jel me možete uputit gdje da tražim.
Hvala
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
moj knjigovođa meni več 3 godine uz sve vodi i vlastitu proizvodnju(od sijena ,žita, sjenaže, silaže)i to sve svaki se mjesec razdužuje plus ona hrana što se kupuje,mada neki još to uopče nemaju pojma i to im prolazi ali ja za mojih 300kn mjesečno ne žalim jer zbilja čovjek zna posao i upučen je u sva nova sranja što nam gospoda iz porezne smišljavaju:axe:
 
A

Annabel

Guest
Ajkula super ti je knjigovođa. Meni je glupo nekome davat novce kada u osnovni to sve znam i sama, samo eto nisam u toku sad s ovim novim propisima. Imam još par mjeseci da se pripremim i razmislim.
 
F

fair_play

Guest
moj knjigovođa meni več 3 godine uz sve vodi i vlastitu proizvodnju(od sijena ,žita, sjenaže, silaže)i to sve svaki se mjesec razdužuje plus ona hrana što se kupuje,mada neki još to uopče nemaju pojma i to im prolazi ali ja za mojih 300kn mjesečno ne žalim jer zbilja čovjek zna posao i upučen je u sva nova sranja što nam gospoda iz porezne smišljavaju:axe:

Da, po mom mišljenju to je jako važno. Jako je važno da se skroz možeš osloniti na knjigovođu tako da ne bude neugodnih iznenađenja s porezne jer to može biti pogubno.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
meni je moj digo cijenu sa 300,,na 500,plus pdv,,pravda se da puno racuna,izvadaka i to,,otpilio ga i otiso konkurenciji,,tak da ostaje 300kn,plus pdv,,,to ko da ja necu radit i hranit u stali,,ja samo na traktoru,,tko meni plati jos pisat,,gdje i koliko spricam na polju,,nabijem ih,,da moram bit prost,,,vidi mustra kako poslujes i odma mu nije dosta 300,,on bi vise,,,
 
L

lidija

Guest
meni je moj digo cijenu sa 300,,na 500,plus pdv,,pravda se da puno racuna,izvadaka i to,,otpilio ga i otiso konkurenciji,,tak da ostaje 300kn,plus pdv,,,to ko da ja necu radit i hranit u stali,,ja samo na traktoru,,tko meni plati jos pisat,,gdje i koliko spricam na polju,,nabijem ih,,da moram bit prost,,,vidi mustra kako poslujes i odma mu nije dosta 300,,on bi vise,,,


Mojima je naplatila 80 kuna više jer im je ispisivala kartice za potrošnju koncentrata itd.. koja je zapravo odgovornost knjigovođa? Njihova je spika da oni naprave najbolje što je moguće ali je li to zaista tako? Ipak mi potpisujemo sve te završne račune.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Da, apsurdno je da ukoliko inspekcija uoči nepravilnosti jedini krivac je poduzetnik (opg, obrt..), knjigovođi je jedina "kazna" da mu možda padne ugled..
Ja osobno plaćam 350kn+PDV, sve riješavam sam osim obračuna pdv-a i mjesečne prijave te završnog obračuna..i mislim da su to pristojni novci za oko 1h mjesečno posla i 2 registratora godišnje..
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Da, apsurdno je da ukoliko inspekcija uoči nepravilnosti jedini krivac je poduzetnik (opg, obrt..), knjigovođi je jedina "kazna" da mu možda padne ugled..
Ja osobno plaćam 350kn+PDV, sve riješavam sam osim obračuna pdv-a i mjesečne prijave te završnog obračuna..i mislim da su to pristojni novci za oko 1h mjesečno posla i 2 registratora godišnje..

nije apsurdno zato kaj je odabir dobrog ili lošeg knjigovode samo tvoje pravo,
moja zena vodi knjige za vise opg-a od 150 do 300 kn +pdv i mislim da je to realna cjena za opg koji ima par papira mjesecno zavrsni pdv i kojekakvi dopisi kad treba za poreznu
a da savjete prek telefona da i ne racunam

jer za manje se ne isplati raditi--- 1h mjesecno posla a ima tu jos odlazaka na seminare proucavanje rrifova svakodnevne kontakte sa savjetnicima a sve u cilju da se uopce moze znati nekaj napravit po najnovijem propisu

ali i sam imam opg i znam da je 150kn nekome puno dat pogotovo kad lose godine zaredaju

kolko para tolko muzike ljudi
 
L

lidija

Guest
nije apsurdno zato kaj je odabir dobrog ili lošeg knjigovode samo tvoje pravo,
moja zena vodi knjige za vise opg-a od 150 do 300 kn +pdv i mislim da je to realna cjena za opg koji ima par papira mjesecno zavrsni pdv i kojekakvi dopisi kad treba za poreznu
a da savjete prek telefona da i ne racunam

jer za manje se ne isplati raditi--- 1h mjesecno posla a ima tu jos odlazaka na seminare proucavanje rrifova svakodnevne kontakte sa savjetnicima a sve u cilju da se uopce moze znati nekaj napravit po najnovijem propisu

ali i sam imam opg i znam da je 150kn nekome puno dat pogotovo kad lose godine zaredaju

kolko para tolko muzike ljudi




Ajde reci jel tvoja žena tražila od nekoga izračun potrošnje hrane za teliće i junice? Naša knjigovođa nas je tražila a neznam kako to napisati?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
znači u trošak hrane ti ide ono što si kupila u trgovini i vlastita hrana koju proizvedete na svojem OPGu,pr.10 krava-za 1mj.1000kg sijena,2silaža 2500kg,3.sjenaža3500kg,4.smjesa za krave 300kg,5 vitaminski dodatak 50 kg i tako sve drugo što trošiš ,ma to ti je jednostavno i na kraju godine predaješ stanje hrane sa 31.12
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
za moj d.o.o dođe 2000kn mjesečno, ja završavam ekonomiju i znam to radit i vjerojatno ću si sam počet vodit knjige, neznam koliko je posla oko vas, al izgubi se 2-3 sata bez problema na samo par knjiženja, naravno ko je siguran će i manje al ko to provjerava pa da onda bude siguran. izgubi se da ili na tečaj knjigovodstva pa si sam, u 6mj ste profi ako se radi samo to :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
no super, sad ćemo uz proizvodnju, mehaniku, veterinarstvo, agronomiju, trgovinu i transport morati još malo usavršiti knjigovodstvo...
PA KO JE TU LUD???
:axe::madmana:
 

Najnoviji postovi

Na vrh