• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kočnice na 577

I

imt 577..

Guest
pozdrav
kupio sam starog 577, pa su mi otkazale kočnice. Jel bi mi netko mogao reći kako ozračit kočnice!
Hvala
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
He, na 577 ti je ih najbolje skinut i onda si miran, neračunaš na njih, a ovako.....

Nađeš vijak za odzračivanje, napumpaš pedalom, drižš ju stisnutu, odvrneš vijak, pedala propane, zavrneš vijak, pustiš pedalu. To ti je univerzalna shema, koju ponavljaš dok ne naiđe ulja bez mjehurića ili ako ga mjenjaš, novo....
Samo kod auta se kreće od najudaljenijeg kotača prema bližem...
 
K

KRESO

Guest
neznam baš kako češ se usrečiti sa kočnicama , ja sam stavljao nove znači rastavio sam trube stavio nove diskove i kuglice sve ljepo napravio i trajale su nekih par mjeseci , i sad ih 5-6 godina uopče nemam kočim baš ako moram sa ručnom ,jer motor sam odlično koči, neznam dali netkom rade kočnice na 577 ja sam vidio samo na jednom ....
 
I

imt 577..

Guest
kao prvo da se zahvalim na odgovorima!! Jos bi mi trebala mala pomoć jer nisam bas stučnjak za mehaničarske poslove ali se učim! Ako mi možete jos malo pojasniti gdje se točno nalazi taj vijek kojeg bi trebao odvrniti!! I sto bi poslije ozračivanja trebao napravit da kočnice bar malo radile!
 
I

imt 577..

Guest
KRESO kaže:
neznam baš kako češ se usrečiti sa kočnicama , ja sam stavljao nove znači rastavio sam trube stavio nove diskove i kuglice sve ljepo napravio i trajale su nekih par mjeseci , i sad ih 5-6 godina uopče nemam kočim baš ako moram sa ručnom ,jer motor sam odlično koči, neznam dali netkom rade kočnice na 577 ja sam vidio samo na jednom ....

Nisam se bas usrečio s kočnicama! Prije nego sto sam kupio traktor na njemu je napravljena generalka, a s generalkom su promjenite i kuglice i sve ostalo! Već dvije godine vozim bez kočnica pa mi nije bas sigurno uključit se u promet, a da motor odlično koči to je sigurno!!
 
K

KRESO

Guest
imt 577.. kaže:
kao prvo da se zahvalim na odgovorima!! Jos bi mi trebala mala pomoć jer nisam bas stučnjak za mehaničarske poslove ali se učim! Ako mi možete jos malo pojasniti gdje se točno nalazi taj vijek kojeg bi trebao odvrniti!! I sto bi poslije ozračivanja trebao napravit da kočnice bar malo radile!
kod mene je taj vijak odozada gdje ulaze crjeva kod onog klipiča što širi kočnice
 
I

imt 577..

Guest
Mislim da sam skužio! Samo još jedno pitanje jel traktor mora biti upaljen kad to radim??
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
imt 577.. kaže:
Mislim da sam skužio! Samo još jedno pitanje jel traktor mora biti upaljen kad to radim??

netreba
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
nevredi ti ozračivaati ja sam ozračivo na 560 pa ne vredi dok ih nisam naštelo pa onda ozračio
imt 577.. kaže:
Hvala svima na pomoći!!!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Bimbo kaže:
nevredi ti ozračivaati ja sam ozračivo na 560 pa ne vredi dok ih nisam naštelo pa onda ozračio

A kao znaš da nije već sve naštelano?
Možda su mu ostale kočnice bez ulja?
Inače na tim imt-ima bolje ne imat kočnice, jer ako ih imaš samo se živciraš oko njih a opet nekoče.....
 
M

mladi gazda

Guest
ovako kraja problema sa kočnicama na 560 565 567 i 577 i svim ostalim imt koji imaju hidraulične kočnice nema im kraja ja sam imao 567 i kupio ga je otac novoga prvi dan kad je došo sa novim traktorom kući ljevi nije radio i on nije reklamiro sve ok ok netreba to ništa to će radit a ono klinac ništa........... desni je kočio nekad bolje nekad lošije....... ljevu sam stranu morao blindirat pošto mi je curilo ulje kočiono tako je to išlo nekih 22 godine šljkalo kočio sam desni nekako traljavo i sve ok dok jednog dana nije ljevi točak iz čista mira zakočio na ćupriji kad sam došao sa košnje cjele pakne trupa polu osovina i sve se skoro usijalo smrdilo da boli glava tata mislio da sam se zapalio.... jedva ga u tvorište utero ljevi se potpuno zakočio a desni je grebao kao mačak........... stavio ga na ravno skinio desni točak kompresor itd polu osovina dole i sve ok ništa nije bilo nastrano sve ok oprao u ivasoli kočione obloge i sastavio nazad i to je išlo nekih 2-3 mjeseca i opet isto opet rastvljao sve ok onda sam sve kupio novo i pometo na njega kočile su malo al nešto slabijeg intenziteta i tko sam ga prodao......... a da kolega mi je isto tako prošao na 560 sa istim kočnicama sam njem su zakočili obadva točka nije mogao s mesta da krene moro oca zvat da ga dovuče doma........ nema u tom sreće to je čisti promašaj hidraulične kočnice na malo traktora to valja...........

..........mladi gazda..............
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
mladi gazda kaže:
nema u tom sreće to je čisti promašaj hidraulične kočnice na malo traktora to valja...........

..........mladi gazda..............

Ma nemoj, hidrauličke kočnice promašaj!!!! Daj razmisli kakve imaš na autu?

Ja imam na ursusu hidrauličke i nebi ih mijenjao za 100 mehaničkih s 539,540,549,... Koči kao auto i nikad me nisu izdale. Evo sad su 20 godina, jedan je cilindar procurio(puštao ulje iz posude) ali je kočio normalno, pa smo promijenili oba, 250kn oba. Na ursusu ima i razdjelnik, kad stisneš obje, tlakovi u ljevom i desnom sistemu se izjednače pa sigurno oba jednako koče, što nemožeš na mehanikčima na kojima uvjek jedan prije uhvati od drugog.

I sile pritiska pedale su prilično različite, kad idem s ursusom nemoram mislit o teretu iza, jer znam da ću 100% stat, dok s malim fergom kad je nešto teže stišći bajo a kočnice su nove. Prije njega isto fergo, je kočio solidno, ali na rikverc nimalo, jednom me to i koštalo....

I da, recimo baš na tom ursusu, ako i ode nešto na kočnicama koje su hidraulične, imaš i ručnu kočnicu koja je mehanička i neovisna o radnoj.... Tolko i imt-u koji je ''najkvalitetniji'' traktor ovih prostora...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Daj ne motaj...
Mehaničke kočnice su zakon zakona...
Na Zetoru 7211 su mi frendu otišle kočnice...znam par slučajeva da i na novijim Zetorima slabo koči..
Na starijim traktorima je puno bolje imati mehaničke kočnice nego uljne...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
mene na 565 isto zajebavaju kočnice, s lijevim nikad problema jer je mehanička strana, a s desnim sam več puko i sve mi je živce pojeo, na desno je kombinaija ulje zrak dvokružno, majku mu srpsku, več smo nekoliko puta skidali komplet desne trube, al nema mu pomoći, jedno par mjeseci ide dobo, ondaopet počinje blokirat sam od sebe, pa na rikverc da ga odblokiraš, pa zajebancije, kad je mokro vrijeme, pogotovo oče blokirat, a po suhom nikad, prek ljeta nemam brige, a u jesen me skupo dođe ponekad, zamislite vučem berač po blatu, jedva se provlačim i još mi k tome počne lagano blokirat i desni kotač i zakopam se, e dođe mi da ga zapalim na mjestu i nek gori u pi*** mat***** :evil: :evil: :evil: :evil:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
ŠANANA kaže:
...mene na 565 isto zajebavaju kočnice, s lijevim nikad problema jer je mehanička strana, a s desnim sam več puko i sve mi je živce pojeo, na desno je kombinaija ulje zrak dvokružno, majku mu srpsku, ...
:lol: :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
DF&Torpedo kaže:
[quote="ŠANANA":1oorm5qb]...mene na 565 isto zajebavaju kočnice, s lijevim nikad problema jer je mehanička strana, a s desnim sam več puko i sve mi je živce pojeo, na desno je kombinaija ulje zrak dvokružno, majku mu srpsku, ...
:lol: :lol:[/quote:1oorm5qb]
a kaj se kesiš :D
dobro malo sam se zeznuo, uljne su kočnice na obadva kotača, samo je zrak na desnom kotaču, jer kad stisnem lijevu papuču koči samo ulje predpostavljam, zato sam mislil na mehaniku... :(
ak nevalja daj ti objasni onda :roll: :oops: :roll:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
ŠANANA kaže:
[quote="DF&Torpedo":si0odhp8][quote="ŠANANA":si0odhp8]...mene na 565 isto zajebavaju kočnice, s lijevim nikad problema jer je mehanička strana, a s desnim sam več puko i sve mi je živce pojeo, na desno je kombinaija ulje zrak dvokružno, majku mu srpsku, ...
:lol: :lol:[/quote:si0odhp8]
a kaj se kesiš :D
dobro malo sam se zeznuo, uljne su kočnice na obadva kotača, samo je zrak na desnom kotaču, jer kad stisnem lijevu papuču koči samo ulje predpostavljam, zato sam mislil na mehaniku... :(
ak nevalja daj ti objasni onda :roll: :oops: :roll:[/quote:si0odhp8]
Taj zrak što spominješ nema veze s kočnicama na traktoru, to je samo ventil na pedali od kočnice a služi samo za kočenje prikolice. I imaš jednokružni zračni sustav kočenja...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ŠANANA kaže:
[quote="DF&Torpedo":3l1m4k5d][quote="ŠANANA":3l1m4k5d]...mene na 565 isto zajebavaju kočnice, s lijevim nikad problema jer je mehanička strana, a s desnim sam več puko i sve mi je živce pojeo, na desno je kombinaija ulje zrak dvokružno, majku mu srpsku, ...
:lol: :lol:[/quote:3l1m4k5d]
a kaj se kesiš :D
dobro malo sam se zeznuo, uljne su kočnice na obadva kotača, samo je zrak na desnom kotaču, jer kad stisnem lijevu papuču koči samo ulje predpostavljam, zato sam mislil na mehaniku... :(
ak nevalja daj ti objasni onda :roll: :oops: :roll:[/quote:3l1m4k5d]
Taj zrak što spominješ nema veze s kočnicama na traktoru, to je samo ventil na pedali od kočnice a služi samo za kočenje prikolice.[/quote]

je, imaš pravo, priznajem, nego zakaj mi desni blokira, a lijevi ne, inače traktor ima odlične kočnice, sve je novo stavljeno na obadvije strane prije jedno 3 godine, održavam ga dobro, al svejedno zajebava :scratch :scratch :scratch
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Kaže stari, nemožeš to složiti, te kočnice ni dok su bili novi nisu radile, ili su blokirale.
 

Najnoviji postovi

Na vrh