• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji kombajn kupiti?

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,361
I kod nas na predavanju su rekli da ratari nemogu kupit kombajn, samo stočari.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,563
Nekome je tesko zavezat vezice na masnu a neko vozi svemirski brod doslovno. Inace iz osobnog iskustva nije problem naucit ako si vidio kako drugi rade ili ako ti netko pokaze.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
slaže se z tobom kolega newholland...
neznam u čemu bi bio problem..vozitipo cesti,dok se ne privikneš ideš pomalo,dok veš svladaš onda samo pičiš...uključiti u pogon za valjda znaš ne? ako ne onda probaš doma i skužil buš..brzinu prilagodiš prema gustoči,kak može gutati kombajn i opet da ne preopteretiš motor...a ostalo...visinu otkosa prilagodiš za kaj ti treba..npr ako baliraš slamu onda niže kosiš,ako ne onda više ..na ostalo tipa brzine vitla,udaljenost vitla to s vremenom naučiš...
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
mali plavi ima tu još malo više tih sitnica koje si reko da se lagano nauče,baš i ne,treba se jednu sezonu vozat s iskusnim kombajnerom i učit
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa ima tu još punoo sitnica,ali polako sve se nauči..strpljenje i par put probaš i uđeš u štos..
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,156
valjda ću se naučit,moj budući punac je na kombinatu kombajnirao pa očekujem od njega koji savjet
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
683
mali plavi ima tu još malo više tih sitnica koje si reko da se lagano nauče,baš i ne,treba se jednu sezonu vozat s iskusnim kombajnerom i učit


sta ako nema iskusnog kombajnera ili u mom slucaju nema nikakvog,meni preostaje citanje foruma i ucenje na valstitoj voznji
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
419
ako vam treba netko da radi sa kombajnom evo jabi doso a imam i iskustvo sa kombajnom jersam imo svoj i radio sa njim
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
sta ako nema iskusnog kombajnera ili u mom slucaju nema nikakvog,meni preostaje citanje foruma i ucenje na valstitoj voznji

To je onda odlično , bar nemaš konkurencije :8):
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
bar sam u tom pogledu u prednosti

Kako je kod vas regulirano vršenje usluga s kombajnom? U mojem kraju su jednog čovjeka tužili da vrši usluge, a nema prijavljen obrt, to su ga tužili oni koji mu nisu platili, i čovjek dobio kaznu nekoliko desetaka tisuća kuna (mislim da 50)
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
683
Ah cudnog svijeta svugdje ima,ali nisam ni pomisljo da se moze tuziti i zbog obavljanja usluznih radnji,bar mislim da to ovde kod nas u bih nema,.sta moras imati registrovano da obavljas odredjenu djelatnost,pa ne mogu svi imati kombajn pa da samo sebi radis.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Neki kombajneri otvore neku vrstu obrta tih mjesec dana, moraju izdavati račune, platiti PDV, al mogu i koristiti plavi diesel. A ta naplata usluga je uvjek problem, znam da su mojim kolegama neki dužni i po 5 god, a s obzirom da u mojem kraju ima dosta kombajna, takve "mušterije" druge godine odu drugome..
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,156
moj sef misli kupiti kombajn i ima dva kombajna u ponudi a to su df m1080 i starliner 4040 pa me zanima koji je bolji i lakši za rad
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
266
Ima netko iskustva sa Deutz-Fahr 3610 ?
Ili čak sa 3580 ?

Planiramo za sljedeću godinu nešto veće uzimati...

Hvala, LP
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Ovako , dilema između CLAAS COMPACT 25 ili CLAYSON M122 ?

Ili neki prijedlog za kombajn da je zahvat 2 do maksimalno 2,7m , da je bunkeraš , da je stabilan za brdo (i da su pouzdane kočnice) , da je transportna brzina neka razumna
Znači više bi mi odgovarao kombajn koji ima uži heder a veću brzinu rada jer sam ograničen širinom puteva a pretežno bi to bio uslužni rad na više različitih lokacija , nešto veće ili novije ne dolazi u obzir jer se radi o brdovitom predjelu sa prilično malim parcelama
Budžet , 4000e predviđen za tu ''vršalicu''
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ja imam 25-icu, stabilan je, ma da ja imam skoro sve ravnicu, ima disk kočnice, mehaničke, koče dobro, ma da i nemam neka ekstremna kočenja. Volan također mehanički, al lako se mota. Bunker nije jako velik, 30-tka ima veči, i veče kotače. Obavezno kod kupnje provjeri stanje poluosovina, na kojima su kočioni diskovi i bočne reduktore. Isto tako i remen varijatora, koji je dug i skup..Brz je sasvim dovoljno, negdje ko IMT 539.Ulaz je 95 tako da je brz i u radu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Čujem da oni vole lomiti poluosovine ali ipak su ljudi sa njima zadovoljni

Zanima me i ovaj CLAYSON , ima li njega neko ? Valjda je to isto kao i NH ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh