• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji kombajn kupiti?

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Možda da gledaš FAHR 1002. Ja ga imam i prezadovoljan sam s njime, ali ja s njim radim samo 20 kj. žita godišnje.. Heder je 3m tako da prolaziš na većini mjesta lako.
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
kolko far ima koja. imaš adapter za kukuruz?
a moji doma obrađuju 10 he.
dali mi može netko opisti adaptaciju za kukuruz, znam da postoji heder, sita dali još nešto postoji što se treba zamjeniti?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Ja nemam adaptaciju za kukuruz. Inače Fahr 1002 ti je uglavnom 78,79 ili sl. godište. Motor je original Deutz 5 cilindara 90 ks, bunker je 2000l. Kombajn je težak oko 5t. Za kukuruznu adaptaciju koliko znam treba heder, korpa, blinde i sita. Potrošnja mu je oko 10l po rali :).
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
281
Pozdrav smima
Kakva su vasa iskustva sa kombajima MF 187/187 i Claas Compakct 25/30?
Kako podnose rad u brdovitom terenu?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Za kompakta 25 kažu da im pucaju plouosovine u brdu , znam lično za dva kombajna i obojica imaju problem sa tim
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Dali ima neko iskustva sa kombajnima Deutz-Fahr 1080 ili DF 34-80?? El ima df 1080 hidraulično otvaranje cijevi za ispust zrna? 110ks je dovoljno za tjerat 4 reda kukuruza? 1080 je mehanički bez elektronike,dok 3480 ima đojstik što se meni sviđa ali je upitno dali se to kvari?
 
Posljednje uređivanje:

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Pozdrav, što mislite o kombajnu ihc 431? Zanima me kakvi su za održavanje, jel imaju kakvih mana, i kakva je dostupnost dijelova? Isto tako što mislite o John deere kombajnu 935, 942? Treba mi kombajn koji ima heder do 3 metera, da je stabilan, jer sam u brdovitom mjestu (uski putevi). Nemam nešto novaca, pa bih kupio stariji kombajn za početak. Ako neko ima neki drugi prijedlog za izbor kombajna samo neka piše. Zanima me još što mislite o kombajnu koji je priključak za traktor, malo švrljam njuškalom pa sam naletio na ovo: http://www.njuskalo.hr/obradni-strojevi-ostalo/kombajn-oglas-13529561
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Mene zanima na kom principu mu radi taj senzor rasipa zrna , šta i kako mjeri rasip ?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Senzor rasipa zrna,je ubita jedan široki lim koji je postavljen ispod zadnjeg djela sita,znači gdje sito završava,tu ispod je postavljen senzor..I on reagira kad zrno padna na njega..
To ima i moj kombajn,u kabini imam jedan potenciometar kojim reguliram "osjetljivost" tog senzora,i onda imam jedan "stup" na kojem su lampice,ima ih jedno 10-ak,prvo počne s zelenom bojom,pa narančasta i na kraju crvena,tu je onda največi rastep..
Uglavnom mislim da sam dobro objasnio,ako šta nije jasno objasnim bolje..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Senzor rasipa je suplja cijev u kojoj je mikrofon ili mikrofoni koji su osjetljivi na lupanje zrna. Sat u kabini se moze bazdariti na razlicite kulutre posto sve ne 'lupaju jednako'
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Interesantno , akustika u službi poljoprivrede:icon_thumright:
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Po meni je to dobar kombajn ja imam 2680 2godine motor je 120ks i zadovoljan sam imao sam problema sa trecom brzinom a sve drugo je ok.Ovaj mi na slikama djeluje da je u odličnom stanju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
I u mene je vazdušar ali pošto je jako pristupačan motor i njegovo pranje nebi kvasilo ostatak kombajna mislim da ga nije problem češće puta oprati
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
ma ja od te svoje nezgode nekako vise imam povjerenja u vodom hladjene :(think):
 

Najnoviji postovi

Na vrh