• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji kombajn kupiti?

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Treba ih pogledati detaljno uživo, ali netko tko se razumije u te kombajne. Po meni 142mr je u prednosti jer su rm modeli doradjeniji od klasičnog modela.
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Pa ni jedan nije bas nesto,ali u svakom slucaju ces morati pogledati uzivo,i pokusaj ne kupiti na prvu nego vidis vise komada pa uporedis na kojem je sta bolje. Imaš i jedan zmaj 141 sa oba adaptera za 35000kn ne izgleda lose.
Ako je motor loš to je najmanji problem,veci je problem ako je kombajn kisnuo 15 god i sav je trul... tu nema pomoći.
Imao bi ti dosta usluge,fine su to pare..
Npr kada bi za te pare koje sada imas uzeo kombajn samo sa zitnom adaptacijom,pokosio sebi i drugima zaradio nesto i onda kupio kukuruzni adapter naknadno....
Ja sam npr tek ove godine uzeo kukuruzni adapter i dignuo sam neki kredit jer znam da mi to vrati u jednoj godini,mada je godina bila usrana da ga nisam ni zakacio za kombajn :mur: Cekam bolje dane...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
A imao bih nekih 30h uslužnog branja kukuruze i 20 ječma i ostalih žitarica... A problem je da nemam više od 40000kn. Ovo šta ste rekli za sječku nije potrebno zato što je u mom selu uvijek 'borba' za slamu hahah :icon_blackeye:
Gledao sam ova dva kombajna pa nezz koji je bolji...:(think):

http://www.njuskalo.hr/kombajni/zmaj-142-mr-oglas-13693892
http://www.njuskalo.hr/kombajni/zmaj-142-oglas-13701305

Nemoj se onda ustručavati,obiđi par kombajn sa nekim tko se u njih razumije i kome vijeruješ,kupi,napravi remont i u zaradu ajde.Ako ti ne budeš zadovoljan sa kombajnom,opet sa njime na njuškalo i kupiš drugoga,Nemoj biježati od johan deere kombajna,jako su kvalitetni,limarija jedna od mislim naj boljih,ne trunu toliko kao far ili zmaj,a i class ima tih problema.Za te novce sigurno možeš dobar kombajn kupiti.Ljudi za neke farove kombajne traže veče novce samo zato što je far,a kombajn koma,trul,jadan motor,a cijene po 75000 kn,zato nemoj puno slušati druge,kupi i radi.
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Nisi pratio temu... čovjek ima 40000kn po mogucnosti sa oba adaptera! A takvog JD nema....
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
a kakav je fahr m1000?koje su mu mane?kakav je u kukuruzu?jel se muci sa 4reda?hvala svima unaprijed
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Pa nema nekih mana, gledaj da nije trul, i najbitnije je da su slamotresi i osovine ok, jer kad mi je na proslom pukla osovina za drugu su mi trazili 1000eur, znaci ako je sta lomljeno vareno zaobidji. Motor ima snage i mali je potrosac. Remenje skoro sve ide zamjensko borovo i guffero. Kukuruz radi 4 reda bez problema, samo ako imas tezi adapter pozeljna je ugradnja 3 cilindra i malo na nizbrdici dize zadnji kraj ;)
Ovo ti je moj na slici.
 

Prilozi

  • IMG_20140603_195905.jpg
    IMG_20140603_195905.jpg
    43.8 KB · Pregleda: 586

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Zašto prodaješ ovoga i za te novce kupuješ drugoga, tj. mijenjaš ga, a kažeš da je u odličnom stanju.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
kombajn je stvarno u odličnome stanju i maximalno uščuvan.
Prodajem ga jer od prošle godine sijem 110 ha kukuruza i 40 ha ječma tak da moram kupiti nešto veće.

Zašto prodaješ ovoga i za te novce kupuješ drugoga, tj. mijenjaš ga, a kažeš da je u odličnom stanju.

Ne kupujem za te novce drugog . Kupio bi Claas dominator 98, naravno ako uspijem skupiti neke novce :icon_eyes::icon_eyes:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
On je citirao clana imt539 zvijer za kombajn do 40000kn on kupuje skuplji drugi....
Dogovori se nešto sa kolegom sa foruma pa da svi popijemo nesto...
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Ja imam original Fahrov sa uvlacnim grlom specijalnim samo za kukuruze (biti ce na prodaju) a da se pripasati od zmaja. Pogledaj na njuskalu fahr 1000 u brodsko posvskoj zupaniji za 60000kn to ti je adapter od zmaja, prodan je taj kombajn od mog kolege sto je bio dugogodisnji vlasnik.
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Realno je na prodaju samo ga nisam jos oglasio jer uredjujem nesto....
Prevelika mi je obaveza zonglirati izmedju soje i kukuruza a ionako vecina ljudi po selima bere u klipu a sada sam se ponovio s beracom pa mislim vise usluge tako raditi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh