• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji mljekovod kupiti?

  • Temu pokrenuo gogić
  • Datum prvog posta
G

gogić

Guest
Pozdrav svima,
Evo imam jednu dvojbu, neznam dal da kupim mljekovod polovan il nov.
Obzirom da mi je broj krava prešo 15 ozbiljno razmišljam o mljekovodu, treba čuvat zdravlje.

Jedna firma mi je ponudila Interpuls mljekovod, i gledo sam ga uživo jer su me vodili na jednu farmu, stvarno radi bez greške pričo sam sa gazdom i veli da nije imo nikad problema.
Našo sam i polovni mljekovod za upola manje pare, ali nekako mi neuljeva sigurnost a nemogu ni PDV odbit.

Šta vi mislite?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
novo je novo a bez Pdv-a se ne isplati trositi lovu..
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Pozdrav svima,
Evo imam jednu dvojbu, neznam dal da kupim mljekovod polovan il nov.
Obzirom da mi je broj krava prešo 15 ozbiljno razmišljam o mljekovodu, treba čuvat zdravlje.

Jedna firma mi je ponudila Interpuls mljekovod, i gledo sam ga uživo jer su me vodili na jednu farmu, stvarno radi bez greške pričo sam sa gazdom i veli da nije imo nikad problema.
Našo sam i polovni mljekovod za upola manje pare, ali nekako mi neuljeva sigurnost a nemogu ni PDV odbit.

Šta vi mislite?

Hvali staro kupuj novo (ako se moze)
 
G

gogić

Guest
Hvali staro kupuj novo (ako se moze)

To i ja mislim. Čuo sam da kada uđemo u Europu moraće se imati ateste za muzna postrojenja i da će nemoguće ateste dobiti za polovne. To sam čuo na par strana, vidjet ćemo.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
To i ja mislim. Čuo sam da kada uđemo u Europu moraće se imati ateste za muzna postrojenja i da će nemoguće ateste dobiti za polovne. To sam čuo na par strana, vidjet ćemo.

I svi, koji su ti to rekli, slučajno si imali pri ruci baš jedno novo izmuzište za tebe. Cijena? Ah, sitnica.
 
G

gogić

Guest
I svi, koji su ti to rekli, slučajno si imali pri ruci baš jedno novo izmuzište za tebe. Cijena? Ah, sitnica.

Čuo sam to i od nekih farmera al svejedno mislim da ću iči na novo. Daju mi garanciju i osiguravaju djelove, a i cjena mi se čini dobra.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Vidi, u principu je muzna oprema relativno kompleksan sustav.

A kad se priča o mehanskim komponentama se može sve spajat sa svim.

I polovni mlekovod rijetko je toliko pohaban, da je baš sve neupotrebljivo.

U njemu su komponente:
-vakumska pumpa, u njoj je občno potrebno zamijeniti lamele, provjeriti unutrašnjost da nije mehanski oštećena i mazalicu
-regulator vakuma i manometar, to je najbolje zamijenit novim, staro može bit van funkcije, pogotovo ako je oprema duže stala
-muzne jedinice, normalno zamijene se svi gumeni dijelovi i provjera pulzatora
-reliser sa pumpom, kontrola pumpe i čiščenje kontakata za paljenje pumpe
-najviše problema je obično s pralnim automatom, u njemu su agresivne tvari (ostaci detergenta) i ako stoji dolazi do korozija. A može se prat i 'na ruke'.

Najveći je problem kod 'uradi sam' montaže polovnog mlekovoda ako ti konfiguracija cijevi ne paše u tvoj objekat i trebaš to prilagođavat.
Ako su cijevi plastične, to je lako, i nije ni skupo stavit sve nove, dok je kod inoxa to malo teže.
 
M

MOCO

Guest
definitivno treba kupiti novo sve što dolazi u dodir s mlijekom, cijevi za mlijeko najbolje je uzeti silikonske.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
I još pitanje: kolika ti je ponuđena cijena za novo i za koliko si našo polovno?
 
G

gogić

Guest
I još pitanje: kolika ti je ponuđena cijena za novo i za koliko si našo polovno?

Slažem se stobom Tine da je kod polovnog nemoguće baš da je sve u lošem stanju al dok ja zamjenim te djelove sa novim i ko zna šta ću sve morat mjenjat i kako ti kažeš cijevi i to dođemi isto ko da kupujem novo.

Znam neke ljude koji su kupovali polovne i nije im radilo kako treba tako da su nakraju kupili i nove mljekovode a to mi se baš neće.

Cijena novog mljekovoda koji su mi ponudili je oko 9500 eur a polovni za 5000.
Ovaj novi je interpulsov i stvarno izgleda svjecki, stime da je u cjenu uračunata postava a kod polonog nije. Jedino šta su kod polovnog 4 sklopa za mužnju a kod novog 3
 
M

MOCO

Guest
ja se tu nebih dvoumio, novi obavezno! a i ta jedna muzna jedinica se valjda može dodat nekako
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
svakako gledaj da kupiš novi, postavi i muzi, imaš garanciju i nemaš glavobolje. Osim toga od ove cijene od 9500 € odbij PDV i montažu i izaći će mnogo jeftinije. A da ne pričam o sisnim gumama, manometru, cijevima, ventilima i još kojekavkim sitnicama koje trebaš zamjeniti. Na kraju će te polovno izaći skuplje nego novo i još plus glavobolja oko montaže ali i oko nabavke svega ovoga što fali.
Definitivno idi na novo, kad pođeš musti a ono sve miriše na novo, to je neprocjenjivo -za sve ostalo tu je Mastercard ;)
 
G

gogić

Guest
svakako gledaj da kupiš novi, postavi i muzi, imaš garanciju i nemaš glavobolje. Osim toga od ove cijene od 9500 € odbij PDV i montažu i izaći će mnogo jeftinije. A da ne pričam o sisnim gumama, manometru, cijevima, ventilima i još kojekavkim sitnicama koje trebaš zamjeniti. Na kraju će te polovno izaći skuplje nego novo i još plus glavobolja oko montaže ali i oko nabavke svega ovoga što fali.
Definitivno idi na novo, kad pođeš musti a ono sve miriše na novo, to je neprocjenjivo -za sve ostalo tu je Mastercard ;)

mislim da će prije biti- za sve ostalo tu mi je moja čarapa, hahaha.

Mislim da sam rješio dvojbu,novo je novo.

i šta je jako važno imam povjerenja u tu firmu, dugo već radim snjima i jako sam zadovoljan a to je bitno kada se radi o takvoj vrst postrojenja
 

Najnoviji postovi

Na vrh