• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji traktor...

M

mladen

Guest
josipe hvala takav sam odgovor i trazio sa malo vise objasnjenja ;)
 
T

TOMY

Guest
Re: Same

krx pozega kaže:
Nijedan od trojke....uzmi đonija...ne zato što je dobar(bolji) nego zato što nije puno ni skuplji :lol: :lol: :lol:

krx ovako u vezi onog "bolji":
1. fendt
2. massey
3. đoni i ostali....

i pogledaj koliko dodje MF od 155 KS ili đoni od 155 KS pa mi reci koliko to puno nije skuplji.....
 
Z

zrine892

Guest
nisam bas siguran za MF...ima njih dosta u okolici da imaju velike probleme s njim...imam nocne more o njima :)...topla preporuka od mene je JD,FENDT ILI MCORMICK...8)
 
J

JOSIP.1

Guest
imaju problema oni sto uzmu 3080 ili takve stare drlje od kojih ni jedan nema manje od 15000 sati, mislim da sam ja ovdje najkompetentniji da o masseyu nesto napisem, a ti su traktori iz mog iskustva stvarno odlicni, da nevalja nesto ja bi rekao da ne valja, i odavno promjenio boju, takodjer tu moras uzet i cijenu u obzir, ne mozes usporedjivat npr mog ili ratarkovog masseya s istim fendtom koji je 20000€ skupli pa onda rec vidi fendt ima ovo bolje, za te novce i mora imat nesta bolje.
jos jedna stvar u okolici ima jako puno masseya kod nas je to najzastupljeniji traktor, i svi rade, ja ne znam NIKOG kome je traktor zbog kvara stajao, dakle ne pamtim nekakav veci kvar, a 90% tih ljudi znam.

to su odlicni traktori, i tko ga god ima nije se pokajao, i ni najmanje se ne kvare.
o jd ili fendtu ne mogu nista reci, za new holande mogu rec da se kvare, jedino ona 155 ide.
 
K

KRESO

Guest
zemljak kakvog bi ti meni masseya preporučio za moje gospodarstvo ...onako čisto informativno ;)
mislim meni je nekako žao dati puno novaca za neki veliki stroj koji radi mjesec dana ,a ostatak godine stoji,
ja mislim ,da bi meni dobar bio neki novi traktor od 70-80 ks a za orati i tanjurati neka stara pila tipa rx ili tak nešta :|
 
J

JOSIP.1

Guest
malo gospodarstvo zemljak cim kupis veci traktor brzo naraste, jer nekako se o praksi pokaze da kad imas veci kredit za vratom moras se vise i trudit da ga otplatis.

ja sam svakog uzeo "ispred svog vremena" za 4370 mi je u ono vrijeme bio ogroman novac, ali on mi je zaradio ovo sve sta imam, zapravo prvi je bio zetor, i za njeg smo mislili kak cemo ga otplatit, tako i ovaj veliki, iskreno, nekak bi obradili i bez njega, al bi bio ogranicen s povrsinama, a sad mogu povecavat do 300 ha da imam mehanizaciju, moras razmisljat u naprijed.

vjeruj mi, uz ova kapitalna sto slijede od 40% tko ne kupi novi traktor nek se ne bavi poljoprivredom. kakvi polovni, zaboravi sarafanje samo tocis i vozis.
na jos jedno moras racunat da za takav traktor moras imat i adekvatan prikljucak, a njima cijena s velicinom raste rapidno.

da ne duzim, zemljak, obavezno sestak s min 110-120 ks, to je osnova, toliko ti treba za 3 br i 3m roto drljacu,
znaci 5465 je tebi idealan.

ali ja bi ti ipak preporucio kao i svima ovdje 6480, taj bi tebi vukao po vasim zemljama bez problema 4 br, normalno automatski s njim po mogucnosti u istom kreditu novi prekretac , za njega 4br nekih 100 tis kn vario, ili za 5465 3br ne treba vario oko 70 tis kn. ako mu plug ne kupis u startu, uvijek ces orat sa starim drljama, vjeruj takav plug vrijedi svake kune, i uz ove uvjete otplate ni ne osjetis kad otplatis, jos moja preporuka da uzmes lizing, i skupis sto vise ucesca, max koliko mozes, jer ti ga prije odobre, i imas manju ratu i manje kamate.

vjeruj mi, 6480 je stroj kavih je malo, uvijek cu ga hvalit, 54 je losiji i kabina i mjenjac, ali nije los ni on.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
KRESO kaže:
zemljak kakvog bi ti meni masseya preporučio za moje gospodarstvo ...onako čisto informativno ;)
mislim meni je nekako žao dati puno novaca za neki veliki stroj koji radi mjesec dana ,a ostatak godine stoji,
ja mislim ,da bi meni dobar bio neki novi traktor od 70-80 ks a za orati i tanjurati neka stara pila tipa rx ili tak nešta :|
Ja sam baš jučer bio kod jednog ratara ima RX 170 i neki stariji Fendt 150ks. Kaže da u oranju Fendt s 3 brazde nemože pratiti RX-a sa 4 brazde. RX 170 je odličan traktor, samo svi imaju najmanje 15000 rh. Tak da nije ni to baš neki izbor, al bar se jeftino da popraviti.
 
R

Ratarko

Guest
Max. učešće u lizingu nikako nije dobro ako se kupuje novi traktor i očekuje se povrat kapitalnih ulaganja . Potrebno je uzeti min. učešće ili bez učešća ( nemoguće dobiti ) jer onda se povrate kapitalna ulaganja na cijelokuni iznos lizinga . Na učešće bilo koje vrste se ne dobiju kapitalna nego samo na financirani iznos lizinga koji banka odobri .
 
K

KRESO

Guest
dali netko zna dali će se povečavati kapitalna za traktore i mehanizaciju ..jer danas sam nešto malo načuo na radiu da za mljekare tj. stočare će biti oko 40-45 posto
 
K

KRESO

Guest
biti će sad kada pohvataju lažne invalide i te fore ,he,he
 
J

JOSIP.1

Guest
sto se tice lizinga i kapitalnih to sto si rekao ratarko stoji, ali do sad su se kapitalna racunala kao max 25% vrij iskorist kredita, ili 20 uk vrij investicije, pa sta je manje, znaci kad preracunas ista kapitalna ces dobit s 20% ucesca ili teoretski da ne das ucesce.
na velik kredit velike su ti i kamate, a vece ucesce ti osjetno smanjuje ratu, u praksi kapitalna taman pokriju kamate, a glavnicu ipak treba otplatit.

ja da biram, radije uzimam manju ratu nego kapitalna, obzirom da ti banke natovare jos glavninu kamata u prvim god otplate cesto ona bude veca nego sto ljudi ocekuju, zato ja ipak volim dati vise ucesca, no to je samo moje misljenje, ovisi i o mogucnostima, 7495 sam dobio bez ucesca, al imam paprenu ratu.
 
R

Ratarko

Guest
UuUuU :shock: ... bez učešća za 7495 !!!
A rata ti je svaki mjesec ? Da li si uopće mogao izabrati neku kvartalnu ratu ?
 
J

JOSIP.1

Guest
kvartalno da, 3mj u naprijed, inace mi je obicaj sve kredite otjerat cijelu god u naprijed kad dobijem novce od repe ove god nisam to uspio, jer mi je dosao taj novi kred, a i repa malo slabia bila, ugl krediti su mi prioritet br1 i tu ne smijem si dopustit neko zakasnjenje jer na taj nacin gubim ugled, a to je jako bitno zato radije otplacujem u naprijed do iducih vecih primanja.

prva rata mi je bila nekih 18000kn, a zadnja ce mi bit oko 8000, na 10 god bez ucesca.

imam ja tu jos jednu matematiku, mali 4370 mi je vec otplacen, sad kad dobijem kapitalna za 7495, s tim novcima zatvaram 6480, to ce bit vec u 4 od 5 god na koliko je dignut, tak da su mi ta dva otpl, a taj jedan mi nije veliko opterecenje, brzo ce mi se i spustit malo rata, a rijesio sam ove god i komb za repu, tako da mi ostaje samo taj traktor.
jos imam rotosem 3 god al to mi nije velika rata, i plug 4 god , al usporedjujuci s masseyom to je zanemarivo obzirom da sam dao vise od pol ucesca.

uglavnom ima se kredita, oho ho, a sto je najvaznije uvjek ce ih i bit, treba bit hrabar ali mora se imat granica, ozbiljne su to stvari.
bez kredita nema razvoja.
 
R

Ratarko

Guest
Čekaj malo , kažeš da plaćaš rate unaprijed ? Kako to ide ?
Ja ju platim kada dođe a ako platim dvije rate iduća opet dođe samo one zadnje više nema , kužiš me ?
 
J

JOSIP.1

Guest
pomnozis br rata koji hoces platit sa zadnjom, ili po planu ako ga imas i platis u naprijed tu sumu, tebi ne stizu onda rate, vec racuni za rate (imas pdv na kamate, nekad, nekad ne, ali svejedno stizu mj racuni) jer nemogu ti stic racuni unaprijed iako ti platis unaprijed zbog mjesecnog obracuna, ukratko, ti prebacis lovu koja ti stoji na nekom, tko zna kojem racunu banke, i kako dospjevaju rate tako s tog racuna bivaju placene jer ne mogu cak ni svi novci sjest unaprijed na tvoj kreditni racun, vec sjedaju kako dospjevaju.

samo si moras naznacit do kada imas placeno i da znas kad ce ti stic na naplatu prva neplacena rata.
inace, meni kad kodje na samo tri mj u naprijed vec sam pomalo nervozan, jer ako me "malo stisne" ne mogu tolike novce posudit kod susjeda, zato kad platim u naprijed mirno spavam.
 
Na vrh