• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji uzeti od 14KS?

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ovde u Srbiji i nema nikakav izbor osim dva strana (Labin Progres i Goldoni) i dva domaća (21 Maj i IMT) Ove domaće i ne razmatram za kupovinu. Potreban mi je kultivator sa prikolicom snage 14KS. O frezeru trenutno ne razmišljam. Koji je od prva dva bolji? Vidim da im motori nisu na oba Lombardinijevi već je na Goldoncu neki Rudjijerijev ili tako nekako. molim vaše mišljenje u vezi ove nedoumice?

Da zaboravio sam da kazem da me isključivo interesuje sa dizel motorom, i po mogućdtvu sa elektrostarterom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Jesi li razmisljao o tomo vinkovic, verujem da je jevitniji od bilo koji mtk sa 14ks, i jaci je za 2-3 konja. A i u svako vreme ga mozes preuraditi u MTK pogotovo tv pe18, doduse on je i nastao od motokultivatora
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Pazi ovako, meni Tomo Vinković je fascinantan iz mnogo razloga. Poznajem ljude koj ih imaju. Dugo godina i više nego što ti misliš. Međutim ja živim u urbanom delu, juče sam prodao dvoosovinku prkolicu sa ciradom i oslobodio sam mesto za dobru mašinu poput kultivatora. potreban mi je za usponske potrebe gde niko ili vrlo retko neko može da odradi.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Pazi ovako, meni Tomo Vinković je fascinantan iz mnogo razloga. Poznajem ljude koj ih imaju. Dugo godina i više nego što ti misliš. Međutim ja živim u urbanom delu, juče sam prodao dvoosovinku prkolicu sa ciradom i oslobodio sam mesto za dobru mašinu poput kultivatora. potreban mi je za usponske potrebe gde niko ili vrlo retko neko može da odradi.

Mislio sam da iskoristis samo prednji deo TV-a, ostalo prodas za delove i budes u plusu i imas najjaci kultivator

slika-249405-2011-08-1312332193-default.jpg
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Nije to ni jeftino. Ipak mi treba fabrički kompletan proizvod. Mene samo zanimaju nijanse između ova dva koja koštaju čak i isto bez prikolice 3300 eura.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Zar je moguće da četrnestica De Lux Goldoni ima samo 12,2 KS. Da li je to dovoljno za tešku eksploataciju.
Sve sam nekako bliži da prelomim za Labinca. Dopada mi se dizajn ali i dodatne mogućnosti. Plus cena sa 13,6KS košta isto kao Goldoni 14 sa 12,2 KS. a isti proizvođač motora, naravno Lombardini.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
za što ti treba uopće taj mtk?
za košenje i transport ti je muta maestral,
a za frezanje ti je labin i goldoni
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jesi siguran i za labina da ima 13,6ks.mala je tu razlika u snazi i oba ce oni isto izvuci tereta jer imaju prilicno spore brzine.ako mislis da vuces teret za koji oni nisu predvidjeni to ce te dobrano udariti po dzepu pogotovu grubosti sa menjacem i nacin voznje, oni su predvidjeni za 400-500kg tereta i moze se jos malo vise natovariti a ako mislis tonu tu se niko od kvarova nije spasao. imt509 ima najrobusniji menjac sto se tice tereta i prikolicu za 1t atestiranu [fak loznica proizvodnja], ali mu je prva prilicno brza za bas velike uspone pod tim teretom
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ne bi ja to forsirao a treba mi za vuču i pod nagibom i po ravnom. Uzgred valjalo bi da može da se nosi sa frezerom. Sad sam tek u dilemi pošto je sve to preskupo a ne uzima mi se domaće' sad taj od dvanest konja koji konkretno? Meni se i Goldoni de luxe jako dopada, mada i super Green je isti. Pominjete neke u nekim drugim postovima da Goldoni ima dobar menjač u vidu ručice između ručki.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
imaš mutu maestral sa"14"ks i ona ima transportnu brzinu koja ida cca 15-20 km/h,a i dobra je za frezanje,govorim iz iskustva jar susjed ima maestralku,ali sa 6 ks već 20 godina,a samo je lamelu promjenio jer mu je proklizala.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ne bi ja to forsirao a treba mi za vuču i pod nagibom i po ravnom. Uzgred valjalo bi da može da se nosi sa frezerom. Sad sam tek u dilemi pošto je sve to preskupo a ne uzima mi se domaće' sad taj od dvanest konja koji konkretno? Meni se i Goldoni de luxe jako dopada, mada i super Green je isti. Pominjete neke u nekim drugim postovima da Goldoni ima dobar menjač u vidu ručice između ručki.
cujes svaki se od njih nosi sa frezerom sa lakocom. sad gledam gren ima sa 6,50/80-12 gumama. to je malo vislje i sire i dobro bi se nosio sa svime. delovi su pristupacniji jer je ipak labin prilicno zastupljen kod nas, e sad cini mi se da su gren bili kod mog komsije u prodaji jedno vreme ali vise ne. ljudi su se zalili na motore i posle sam cak cuo da su turske proizvodnje. otprilike je radjen sa dmb motorima a oni se sad proizvode u turskoj ,kod nas vise ne. i ja sam hteo da ga kupim pa sam zbog toga odustao kad sam saznao. ako je sa labinovim motorom onda nema problema. goldoni je svetska marka i tu se nema sta raspravljati, ali su skupi delovi i sam je skup. ako radis stalozeno sa njim svaki ce sluziti godinama.koliko ih znam da vise od 30 god sluze besprekorno u pravim rukama. za grena ti je lakse za prikolicu i prikljucke i jeftinije ti je dosta a to ipak treba imati na umu
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Kod nas u Srbiji je skuplja prikolica za Green a jeftinija za Goldonca za 200 eura. Dok frezer je skuplji kod Goldonca za 230 eura. Dodje na isto kad se sve sabere. Kod oba je elektropaljenje doplata 500 eura, to i mene zanima.
 

Bosanac4

Novi član
Tu od
31 Pro 2012
Poruka
19
Ne znam dali sam se kasno ukljucio oko tvoje dvojbe da kupis kultivator ja zivim u Bosni imam labin 14 ks sa prikolicom i kosom na kjluc fabricko sve labin je masina mogu i slike postaviti da vidis !
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kod nas u Srbiji je skuplja prikolica za Green a jeftinija za Goldonca za 200 eura. Dok frezer je skuplji kod Goldonca za 230 eura. Dodje na isto kad se sve sabere. Kod oba je elektropaljenje doplata 500 eura, to i mene zanima.

elektro paljenje ti netreba. pale oni ko mina. to ti je bespotrebni trosak. treba proveriti ali cini mi se za grena da pasuje ista prikolica kao od specijala samo se gume usklade velicinom kao na mkt. ako je tako mozes je napraviti ili nabaviti polovnu
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
elektro paljenje ti netreba. pale oni ko mina. to ti je bespotrebni trosak. treba proveriti ali cini mi se za grena da pasuje ista prikolica kao od specijala samo se gume usklade velicinom kao na mkt. ako je tako mozes je napraviti ili nabaviti polovnu

A takodje i sve ostale prikljucke,a ako se nevaram freza od labina pasuje na goldonca i obrnuto.Ako budes uzimo polovnu prikolicu gledaj obavezno da su felne od 12 cola.Na fabrickoj prikolici starije proizvodnje gume su 5.00 12,a kod novih labinaca6,50/80-12 ,zato kad budes kupovo motokultivator trazi sa gumama5.00 12 postoji serija sa tim gumama.Cena bi trebala da je ista, a imaces manji trosak,jer bi moro da kupujes i nove gume za prikolcu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
gledao sam bas za grena. isporucuju ga sa 5,00-12 i 6,50/80-12 i 5,00 -15 gumama i felgama. mada je jaci i tezi opet bih ga ja pre sa ovim 6,50 uzeo. komsija u krupnju je imao pre specijala pa je pre par godina uzeo grena. cini mi se da kaci staru prikolicu na njega .verovatno da im je isti prenos
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
gledao sam bas za grena. isporucuju ga sa 5,00-12 i 6,50/80-12 i 5,00 -15 gumama i felgama. mada je jaci i tezi opet bih ga ja pre sa ovim 6,50 uzeo. komsija u krupnju je imao pre specijala pa je pre par godina uzeo grena. cini mi se da kaci staru prikolicu na njega .verovatno da im je isti prenos

Prenos im je isti,ali obim guma je razlicit.Tako da bi nakon nekoliko godina,a mozda i manje otisao menjac.Gledo sam pre neki dan labinov katalog i za grena nema 5,00 -15,a inace ti veliki tockovi su oduvek labinu bila slaba tacka zbog koje nastrada menjac.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pretpostavio sam da je isti ali nisam bio siguran.uskladio je gume sigurno. da sam samo slikao njegovog specijala da vidis kako je sacuvan. nikad ga nije vozio kardanom sem u sve 4. kao nov i nikad kvara bilo kakog.i meni neveruju kad sam pisao za 15 col. da su sahranjivali menjace . bitno je gume da su iste po obimu napred i pozadi ali mnogi neznaju po dimenzijama jer vecina stavi auto polovne gume da ustede pa slome menjac
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ne znam dali sam se kasno ukljucio oko tvoje dvojbe da kupis kultivator ja zivim u Bosni imam labin 14 ks sa prikolicom i kosom na kjluc fabricko sve labin je masina mogu i slike postaviti da vidis !
Postavi ako Ti nije teško.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
elektro paljenje ti netreba. pale oni ko mina. to ti je bespotrebni trosak. treba proveriti ali cini mi se za grena da pasuje ista prikolica kao od specijala samo se gume usklade velicinom kao na mkt. ako je tako mozes je napraviti ili nabaviti polovnu
Jako mi je bitno da lako instaliram osvetljenje jer ću ćesto biti na prometnom putu a ne mogu da gatam da li će biti i noćne vožnje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh