• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koju balirku kupiti

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta
S

seljaček

Guest
Namjeravam kupiti balirku polovnu za rolobale spremam 50 bala sjena - otave, 200bala slame, nadam se bar 30 bala sjenaže lucerne pa mi se čini malo puno plačati usluge kod mene idu po 40 kn suho a 120 kn zeleno, puuuno. zanimaju me vaša iskustva koje su balirke kvaliternije ljepše rade manje se kvare i lako se vrte čuo sam da se one sa valjcima teško vrte dosta opterečuju traktor, pomoč molim od iskusnih .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
prodajem ti je krone kr 130s..
balirka ima 11nozeva i spreman je za baliranje.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
Pitaj BOGEC-a. :D :D


Do koje love ideš?

dobro pitanje, da do koje love ideš :?:
čuj kod nas kupuju svi rabljene rp12 welgerice, i mogu ti reči odu svi na polje i nakon dvije bale remont :shock: :shock: pa opet pa opet, a sjenažu ni mislit radit.
meni dolazi nova galignani sa 14 noževa, budeš došao kod mene kad bum balirao pa češ vidjet i isprobat, cjena je podosta velika ali takve stvari se ne kupuju svaki drugi dan , tak da nisam baš za to da kupuješ rabljeno, bolje sačekaj ovu godinu, plati ove sezone ali rađe kupi novu kak spada
kod mene dolaze balirat sa podosta jakim balirkama i traktorima pa se i to trga a kamoli rabljeno i ko zna šta je tu sve od kvarova skriveno, ali izbor je tvoj :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
ja garantiram da ako odes s mojom krone na polje i zbaliraš 100bala ništa se neče desiti....
i mogu reci da ju je jako lagano vuč..ima dobre prijenose i treba traktor od 85-100 ks i radis s nome bez problema...
ali kako bogec veli izbor je tvoj :roll:
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
mario kaže:
Pitaj BOGEC-a. :D :D


Do koje love ideš?

Hehe ima ona stara narodna "koliko para toliko muzike" pa tako i ovdje mislim da bez minimum 20000 eura nema takve masine, bar tako sam ja po internetu nalazio. Pitanje za ove iskusne, da li je tacno da su bolje balirke sa valjcima jer bolje zbiju i ne proklizavaju kao one sa trakama? Koja je po vama marka balirke najbolja? Imam promotivni CD od Krone-a sa svim njihovim masinama pa to je da se zadivis, da stanes i places sta ljudi na zapadu rade :cry:
Krone Multicut 1250 Combi me odusevio, gledao sam promo film a prosle godine ga vidio na sajmu u NS, ali za njega bi trebao traktor min 100KS :!:
 
L

Lamborghini R2

Guest
Da se mene pita slažem se s bogec-om novu gallignanku.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
juxi kaže:
Pitanje za ove iskusne, da li je tacno da su bolje balirke sa valjcima jer bolje zbiju i ne proklizavaju kao one sa trakama? Koja je po vama marka balirke najbolja? Imam promotivni CD od Krone-a sa svim njihovim masinama pa to je da se zadivis, da stanes i places sta ljudi na zapadu rade :cry:
Krone Multicut 1250 Combi me odusevio, gledao sam promo film a prosle godine ga vidio na sajmu u NS, ali za njega bi trebao traktor min 100KS :!:

e ovako ima tu svega, ovisno kaj ko želi kupit, inače kao nove su sve jako dobre, a sad je druga stvar prenosa snage tj koja je potrebna snaga za naprešat balu da bude ko čelik.
npr galignani i krone su na lance i nitko se ne buni ne njih, jako dobre bale :D podosta skupe ali vrijede, galignani radi balirke i za petinger , masey i fendt, a krone ima cijenu da ti mozak stane .
uglavnom cjenovno iznad 20000 eura su super balirke i sa noževima su.
grupacija deutz ima na valjke večinu balirki, a sad koja bolje radi bale to je relativno naime one bi kad su ispravne trebale radit jednake bale bez obzira na sve, pucaju i valjci i trake i lanci :!: :!: :!:
a izgled bale podosta ovisi o flanki tj onom koji je zgrto i o onom koji balira, i naravno bitno NIJE ISTO KAD RADITE SEBI I KAD IDETE U ZARADU :shock:
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
bogec kaže:
a izgled bale podosta ovisi o flanki tj onom koji je zgrto i o onom koji balira, i naravno bitno NIJE ISTO KAD RADITE SEBI I KAD IDETE U ZARADU :shock:

E ova ti je dobra :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ako mislis uzimat novu prodi si vidi za Claas. Preporučam. Moja je od 1999god i radi bale ko majka. E da koliko mogu dobit za nju, kaj mislite???
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Nego sta mislite o ovim mini rolo balirkama? Da li je kvalitet mase iz te male bale losiji u odnosu na ove klasicne 120x120? Cuo sam svakakvih prica i nagadjanja pa da li je neko imao iskustva sa njima?
Cudi me njihova cijena, u pola su manje a iste cijene kao i ove velike, meni bi vise odgovarala zbog snage traktora, posto imam rusa od 55KS.
 
S

seljaček

Guest
Ma kupio bi ja novu ali deutz-ova je 26000 eura za to nemam naravno mora iči na kredit ali mislim da mi je za sada 4000 kn /mj rata dovoljna a možda ako kukuruz dobro rodi i cjena bude ko i lani onda bi i novu mislio sam ići do 6000 eura polovnu.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Koje su najbolje pa to svi znaju nove.
Ja sam obišao skoro sve preprodavce polovnih strojeva da si nađem balirku ali nismo mogli naći nama ništa po izgledu vrijedno. Sva ta roba je ušminkana za prodaju a rijetko bi tko na zapadu i prodao dobar stroj . Uglavnom to ide zbog skrivenih mana ili su izrabljene.
Razgovarali smo i sa stručnjacima iz savjetodavne službe konkretno s gospodinom Jurasom koji je mislim naj mjerodavniji što se tiče mehanizacije.
Išao sam na polje gledati dajčevu 125 koja je bila nova i dobre bale radi ali s obzirom na cijenu i nema neke automatike na njoj.
Gledali smo i klasovu ali dosta je teška za vući .Welglerica nova je dobra ali u kombinaciji profesionalnoj a farmer kombinacija je dosta lošija i nema podmazivanje kao ove profi.
Malo nam je falilo da ju kupimo ali se nismo mogli dogovoriti u Lateranu koji je i uvoznik.
Na sam nagovor gospodina Josipa Jurasa koji je inzistirao i hvalio đonijevu 578 iz razloga što se one rade u profi verziji i po kvalitetu izrade a i samog servisa koji je u svako vrijeme dostupan i spreman stručno otkloniti kvar ako ga bude.
Kronove uvozi Ferenčak ali ja sam kupio kod njih Tankov omotač pa je njihov serviser došao to pustiti u pogon pa na neke upite je rekao da je on samouk stručnjak za te omotače i da nije išao na neku obuku ili sl.
No svejedno koju god budeš izabrao sve su one odlične samo kupi NOVU jer ona je najjeftinija.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
JD ima super traktor, al balirke su im daleko od najbolje.
Dosta balirki rade ljepše bale od JD.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
No nisam ni rekao da su najbolje dakako ima tu mnogo boljih strojeva ali velim ako šta ode servis je tu i majstori koji su išli na specijalizacije.Ja sam blizu Osijeka i oni su mi najprivlačniji.
A i sami ti strojevi su dosta rijetki pa se usporedbe nemogu davati olako.
Ja sam samo napisao što mi je gospodin Juras rekao a o njegovom iskustvu nemožemo dvojiti ipak je on taj koji bi mogao reći ova i li ona je bolja.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
No dobro i nećemo ih komentirat.
Ja samo velim da tehnika ide svaki dan toliko brzo naprijed da su sve nove balirke odlične .
Mje mišljenje je nek je novo najbolje je :!:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
Ne želim sad komentirat Jurasova mišljenja.........

upravo tako, Juras zna princip rada ali ne i sve karakteristike proizvoda , za to bi trebao jako dobar stručnjak koji je valjd i projektant pa da zna kaj je najbolje, a to juras nije, svi su oni načitani i prenose kaj čuju, a na polju je bitno drugačije.
ne može se uspoređivat balirka sa npr lancima il valjcima il trakama, jer drugačije izgleda npr traka iliti remen od valjka, ali u konačnici bi trebala bala bit jednaka.
nisu veličine lanaca pogonskih jednake, debljina materijala, čvrstoča, prenos, donekle je to sve najjače napravio mc hale, ima kod nas jedna sa omotačem, bale su sve oko tonu, to je čisti čelik od bale, svi muku muče sa dizanjem tih bala, a naravno tu je i fendt 200ks vario, a to košta i košta i košta.

ERO u potpuno si u pravu, sve rabljene balirke us sređene za prodaju i imaju milijun skrivenih mana, a no ima i koje su stvarno dobre ali ko nije majstor da to skuži lako se zezne.

inače studija isplativosti je za balirke slijedeča, kupovina balirke bez noževa je isplativa ako se godišnje radi od 300 do 500 bala , a sa noževima preko 500 bala, zato ja uzimam sa noževima
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Puno je bolja balirka s noževima. Radio sam sa i bez noževa. Tak svejedno. Sam je problem kod raskapanja bale :D ruke pucaju. Sve one imaju mane neke, a dogodi se da ima i nova.
 
S

seljaček

Guest
U čemu je fora sa noževima oni sitne masu pa jel se onda bala ne rasipa ili se možda bolje sabije baliro sam sa susjedocom i uvjek mi u sredini bale bude mekša nego vanjski sloj zašto
 
Na vrh