• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koju kosilicu za oko kuce

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Možeš i to imat.... dok kosiš počni se glasat AV, AV, AV, ionak te nitko nebu čul. :cool2::cool2::cool2:

A za antifone nisi čul?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
AV AV je antivibracija, u tvom slučaju laj...nje a Antifone si staviš jer si rekal da ti bruji po glavi :icon_lol:
 

tugo

Novi član
Tu od
26 Ožu 2015
Poruka
20
Pa nikak ne verjem da vec spijes dok kosis s kosilicom nek s kosom.
A ce ti se ruke treseju morti je radi premale gemista.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
prema kosi imam respekt , da ju ne srgam , da se ne posječem , itd .....xd
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Za kosu treba ima grif i diplomu, a za flaxericu AV i sve je ok :icon_pray:
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
U subotu sam kosil dvora pa reko da posnimim možda koga zanima kak kosi Cub Cadet CC 717. Briggs & Stratton Intek, 500ccm, 17.5KS, 107cm.
Lepo tiho dela i takvu travu kak ja kosim nit ne oseti :D

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=EvIquBRsLk4[/YT]

Trava nije previsoka ali tak se najlepše kosi, a još sam imal i društvo kod košnje, od 0:26 na ovom videu:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=KVIxSLaOAC0[/YT]
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Trošiš benzin bez veze....to nije trava za košnju

Pohvala za zmiju, snalažljiva je :) a traktorek dela ko Singer
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Uuu, hebo mater, zapalil bi ja i traktor i grunt i cijelo selo radi te zmije.:icon_axe:
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Trošiš benzin bez veze....to nije trava za košnju

Pohvala za zmiju, snalažljiva je :) a traktorek dela ko Singer

A dobro veliki je dvor pa je negde manja negde veća, ali u pravilu se kosi jedanput na tjedan ako nije suša i na videu izgleda niže nego kakav je dojam u stvarnosti.

Uuu, hebo mater, zapalil bi ja i traktor i grunt i cijelo selo radi te zmije.:icon_axe:

A nije tak strašna, mala bjelouška nema ni centimetar u promjeru. :icon_e_biggrin:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma da, najbolje da je trava metar visoka i onga kosilica ne valja kad odjebe remen , glavčine i pogon
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Slažem se, i baš sam neki dan pričal s pajdašom kak meni ti strojevi drže bez kvarova po par sezona, a znam ljude kojima isti ili slični stroj svako malo odlazi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo ti ga na jednom drugom forumu , kaže odrezao naprijed komad lima i sad može i u metar ako reba ...i ja kad nemrem gurati rotaciou dignem ju na zadnje kotače i spustim na travu , jel to oK-ne , naproiv
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,722
Neznam kak vam se da zaj.... sa tim igračkama. Kad več očete kupite stroj kak treba i mirni ste. Nemojte samo reči da je skupo.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=kJz7g8Ja_KI[/YT]
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Joj, kosilice su za rezati travu, a ne za gladiti...

Ja isto idem u veliku travu taman posla da stalno kosim. Ništa još nisam polomio, lome oni koji nemaju osjećaja za motor i zvuk.

Dado, to je stroj, a ne ove igračke kaj krepavaju čim se trava malo zdigne....

Pitanje je samo koja je cijena takve mašine...

A ovo je žena koju bi odmah oženil ak bi dopelala sa sobom ovu kosilicu....
https://www.youtube.com/watch?v=pak-0GdMYYw

Kaj samo sa šumom dela.... gazi sve pred sobom....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Pa ja mislim da svako kupuje za svoje potrebe, šta će mi ona mrcina Ventraca ako kosim jedanput na tjedan. Kosim travu u dvoru ne na njivi, znači kosim da lijepo zgleda, a pošto je veliki dvor kosim s Cub Cadetom a ne sa ručnom kosilicom jer bi mi trebalo 2 dana da pokosim cjeli dvor. A za površine koje kosim jedanput na mjesec ili rijeđe imam traktor i malčer.

Nisam znal da se čeka da trava u dvoru naraste preko metar, pa da se kupi stroj za 50k kn i kosi 2 puta na godinu s njim.
 

DanXo

Član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
79
Ne velim ja da ne kosi ali je to overkill za košnju privatnog dvorišta, pogtovo di ima vočki i ostalih prepreka. Lako je kositi igralište di je većina samo livada uz nekih malih šumica, grabica i zastavica za golf ali ne vidim potrebu za Ventracom, za dvorište od 2-3000 kvadrata koje ima voćke, sjenice, ograde, kamenjare za cvijeće i takve stvari, tu mi je čak nekad i Cub Cadet preveliki pa moram s ručnom završiti posel. :D
 
Tu od
21 Ruj 2019
Poruka
31
Pozz!
Imam traktor kosilicu Mcculloch M115-97T i znao sam kositi opako visoku travu sad prepuštam to većem traktoru sa roto kosom , a ja se vozikam po dvorištu i oko 200-tinjak voćaka uz toga najviše lješnjaka i zadovoljan sam kako radi, pogotovo kada nabrusim noževe.:ppozdrav:
Ali imam jedan problemčić ne mogu okrenuti maticu za ispuštanje starog ulja jer nemam
odgovarajući cijevni četverokut ključ broj 11.
Prošle godine sam nekako uspio ali sam oštetio maticu i ove godine ne mrda sa mjesta.
E sad jel netko zna gdje ima za kupiti takav četverokut cjevasti ključ 11 a da nije za neke bolesne novce.
Već sam ispizio od traženja možda netko zna . Hvala!
 
Na vrh