• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koju zaštitnu masku koristite kod prskanja?

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Vidim da nema ove teme pa ju otvaram.
S obzirom da povrčari dosta rade sa pesticidima, valja prodiskutirati o zaštiti kod prskanja. Koje zaštitne maske koristite? Osobno sam uvjek koristio obične jednokratne maske(koje su niš koristi), ali namjeravam koju kunu dati i kupiti nešto bolje,masku sa filterima, ipak zdravlje na prvom mjestu, vrag ne spava.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
ja se držim one - što te ne ubije to te ojača!

moj stari je prije tridesetak godina šprical sa nekim totalom oko piste na aerodromu Pleso,isto bez maske,otrovao se,završio u bolnici,skoro umro,izvukao se,i evo zdrav ko dren puni 82. (osamdeset drugu) godinu!

ja vjerojatno neću toliko doživjeti,jer otrovi kojima ja rukujem nisu ni do koljena tom s kojim se on sredio!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Dečko,ne igraj se sa zdravljem-otrovi se talože u tijelu i kada dođu do kritične razine počnu djelovati.Taloženje obično traje godinama,desetak i više,a povratka nema.Pogotovo su opasni kancerogeni.Očito si premlad da razmišljaš o posljedicama,nemoj si dozvoliti da počneš razmišljati kaka bude prekasno.
Moj suprug u plasteniku koristi plinsku vojničku masku,obuče kišnu kabanicu i hlače,rukavice,na glavu kapuljaču,ma da ga vidiš u mraku usro bi se od straha.Ali tako treba biti.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
a menja li cedila johabice. to su najbolje maske ali cedila na ugalj imaju svoj vek . prezasite se. ja koristim farbarsku masku koja takodje je na aktivni ugalj i plus filter od filca. srecom nemam plastenik radim na otvorenom prostoru .da je u plasteniku morali bi se svaki dan menjati filteri[cedila] bez aktivne maske sa ugljem nema zastite
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
pa kaj mislite da ja to ozbiljno?

malo se moramo i šaliti:icon_madu:

ja nemam plastenike ,pa nije toliko opasno,ali imam neku maskicu,i još preko nje stavim mokru krpu,ali izbjegavam to raditi ako nije vrijeme pogodno i bez daška vjetra...

istina,trebalo bi potražiti nešto pametnije
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
dobra tema...covjek ne razmislja o tome, ali eto moj bratic se prije par godina otrovao prskajuci vocnjak i nazalost umro sinu u autu na putu do hitne...ja koristim one jednokratne maske, ali puno puta mi se dogodi i da ju zaboravim stavit na lice, a uvjek ih imam sa sobom kad idem spricat... sjetim se kad krenem i onda mi se neda vracat nazad pa si mislim nemam puno za spricat nebude se nis dogodilo, ali nije to dobro..puno puta se sjetim bratica kak je zavrsil, ali nekak covjek misli ma nebude se to bas meni dogodilo... cuo sam i ja za ove jednokratne da to ne sluzi nicemu, a opet si mislim ak idem spricat sa raznoraznim plinskim maskama pa me neko vidi pitat ce se pa sa cime se to sprica kad ja nosim takvu masku, sa bojnim otrovima? taj nikad nece od mene vise moje proizvode kupit...doduse kod mene se ne sprica puno najminimalnije sta se moze...mozda nemam prinose kao neki ali bar se ne bojim svojem djetetu dat da to jede, a sa druge strane spara se na preparatima, a svi znamo koliko oni kostaju pa kad se preracuna veci prinos puta mala cijena proizvoda i puno preparata puta velika cijena mislim da i nisam u financijskom gubitku sa svojim nacinom proizvodnje...a u dobitku sam sigurno sa kvalitetom i cistocom proizvoda...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Maske i filtere nabavljam u tvrtki ram-rijeka, maska sa 2 filtera je nesto preko 200 kuna, sama maska je 109 kuna ako se ne varam a filter je 65 kuna. Filtera ima po zelji ovsi za sta treba jer ono rade opremu za varioce i brodogradnju i svasta nesta. Salju postom, platis postaru i nemas brige. Dode maska treci dan od narudzbe.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Mijenja suprug filtere,naravno,a gdje ih nabavlja ne bih znala.To je njegova briga,ja mu samo ponekada napomenem da ne želim biti mlada :icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes: udovica.
 

dejan.pfos

Član
Tu od
4 Tra 2011
Poruka
110
I ja trenutno tražim masku jer smo neki dan kupili leđni atomizer pa će trebati, znam puno ljudi koji su nažalost umrli baš zbog neadekvatne zaštite kod aplikacije pesticida..........
Gledam ovu stranicu i nisu toliko skupe maske, razmišljam o kupnji polumaske i filtera, maska od 140kn mi ostaje stalno samo filtere mijenjam svaku sezonu, a filteri su od 30 do 130kn

polumaske - http://zastitnaoprema.net/index.php...age/2?osCsid=1c30172cbd2e343f8052a89c9542adee

filteri - http://zastitnaoprema.net/index.php...age/1?osCsid=1c30172cbd2e343f8052a89c9542adee

ako netko zna bolje rješenje ili boju ponudu neka se javi, dapače.... pozdrav
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i ja koristim 3M -ovu polumasku i za farbanje i prskanje. jako dobre i kvalitetne
 

dejan.pfos

Član
Tu od
4 Tra 2011
Poruka
110
kolega @vica kakve filtere koristite za rad s pesticidima tj kad prskate, koji su vam se pokazali najbolji???
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Vidim da nema ove teme pa ju otvaram.
S obzirom da povrčari dosta rade sa pesticidima,

Neki rade, neki ne rade.
Ja na primjer znam cijelu kulturu protjerati od početka do kraja, a da nisam sa špricom ni priš'o.
Ljudi pomalo i pretjeruju sa trovanjem. Preventivno ovo, preventivno ono, blabla srać, truć muć...
nema veće mafije od farmaceutske pa makar ona bila i u fitofarmaciji. :icon_mrgreen:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kolega @vica kakve filtere koristite za rad s pesticidima tj kad prskate, koji su vam se pokazali najbolji???
3M maska ima dva tipa filtera obican na aktivni ugalj i i neki pojacani da tako kazem ima jos dodatne neke filceve i neznam sta jos. te pojacane koristim jer malo su skuplji a sigurno kvalitetniji. za ova prskanja pesticida je dovoljan obican filter samo ih cesce menjati. njihov vek zavisi od koncentracije i vremenskog perioda dokle se radi. jos jedna jako bitna stvar za sve maske sa aktivnim ugljem. FILTERI {CEDILA} SE OBAVEZNO DRZE U CELOFANSKOJ KESI SA PATENT ZATVARACEM. aktivni ugalj ako izgubi vlaznost postaje beskoristan i vise skoro da nefiltrira otrove. zato posle rada sa maskom odmah je vratiti u vrecicu i zatvoriti i staviti van domasaja sunca ili toplote. za 3M masku se isporucuje vrecica u kojoj je zapakovana i tu se drzi
 

dejan.pfos

Član
Tu od
4 Tra 2011
Poruka
110
dajte link ako imate odakle Vi kupujete filtere i koji je to konkretno fiter s aktivnim ugljenom ako nije problem??? hvala unaprijed
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da ti pravo kazem nemam link jer kupio sam je u loznici u prodavnici za boje i lakove. sa covekom saradjujem godinama i ima kvalitetnu robu. tad sam uzeo tri filtera posto radim kao farbar. radio sam prosle godine kao farbar za stolariju gde su vrlo nezgodni lakovi i boje i kad je toliku koncentraciju trpela svaka joj cast. .mogu ti poslikati masku sa filterom i pakovanjem pa vidi a jedan filter sam bas rasturao i video zrnca aktivnog uglja unutra. moze se i nabaviti aktivni ugalj u zrncima pa sam menjati.
 

dejan.pfos

Član
Tu od
4 Tra 2011
Poruka
110
Hvala na info... ako nije problem napravite koji snimak ako imate vremena dobro će doći... baš me zanima jesu možda jeftinije maske i filteri kod Vas u odnosu na naše cijene....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja koliko se secam prosle godine sam uzeo masku i tri filtera za oko 15 eur. sad su podigli sve cene uvis tako da neznam ni priblizno koliko bi bila ali provericu . najgori slucaj je sa filterima sto barabe uvezu odredjenu kolicinu filtera i kad se rasprodaju vise ih nigde nema nego kupuj masku ponovo drugaciju i fitere. tako stalno. neznam samo koliko sam ih pobacao ispravnih dosada. e sad cu najverovatnije kupiti aktivni ugalj i sam menjati jer ova maska bas dobro dihtuje i kvalitetna je .
 
Na vrh