• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koke ne nesu jaja

kokice

Novi član
Tu od
26 Pro 2020
Poruka
7
Pozdrav svima!
Imam 6 talijanki sasso kokoski.
4 imaju oko 2god, dvije su stare 1 godinu. Ove mlade su pocele nesti u 6om mjesecu.
Problem jer jer ni jedno jaje nisu iznijele od 8og mjeseca.
Znaci samo je stalo. 5 mjeseci apsolutno ni jednog jaja. Hranim ih mjesavinom psenica, kukuruz, jecam, zob. Svaki dan imaju zelenja. Vodu mjenjam redovito. Kupila sam cak i onaj konecntrat pa sam davala u omjeru 3:1 da potaknem nesnju ali nista se ne dogada. Kuham im kore od povrca, dajem toplo sada kada je malo zahladilo. Nisu bolesne, barem ne izgledaju tako. Lijepe su, velike i pune perja. Apetiti im je odlican. U jutro ih pustam van, po noci su zatvorene. Ne znam vise sto uciniti. Prvi put imam kokoske pa nisam iskusna. Sto uciniti? Ima sanse nakon tako dugo stanke da pronesu ili da ih sve zakoljem i kupim nove? Hvala unaprijed.
 

kokice

Novi član
Tu od
26 Pro 2020
Poruka
7
Pozdrav svima!
Imam 6 talijanki sasso kokoski.
4 imaju oko 2god, dvije su stare 1 godinu. Ove mlade su pocele nesti u 6om mjesecu.
Problem jer jer ni jedno jaje nisu iznijele od 8og mjeseca.
Znaci samo je stalo. 5 mjeseci apsolutno ni jednog jaja. Hranim ih mjesavinom psenica, kukuruz, jecam, zob. Svaki dan imaju zelenja. Vodu mjenjam redovito. Kupila sam cak i onaj konecntrat pa sam davala u omjeru 3:1 da potaknem nesnju ali nista se ne dogada. Kuham im kore od povrca, dajem toplo sada kada je malo zahladilo. Nisu bolesne, barem ne izgledaju tako. Lijepe su, velike i pune perja. Apetiti im je odlican. U jutro ih pustam van, po noci su zatvorene. Ne znam vise sto uciniti. Prvi put imam kokoske pa nisam iskusna. Sto uciniti? Ima sanse nakon tako dugo stanke da pronesu ili da ih sve zakoljem i kupim nove? Hvala unaprijed.
Nespretno sam se izrazila, niti jedna kokos vise ne nese ne samo mlade.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Daj im neceg masnog;mi kad prikoljemo posjeke creva i iznutrice skuvamo u kazanu pa dajemo kerama i mackama a deo damo i kokoskama da podmazu crevca jer nose od prilike pola godine pa prestanu pa im nestane i perje pa im moras dati sto masno da se oporave...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ne znam sta reci. Kakvu poruku poslati, kome.
Treba izdrzati da ih toliko hranis a one ne snesu. Kod mene barem bude jedno do dva dnevno od 17 kokosi. Sve sam isprobao jedino im jos nisam uveo centralno grijanje ni umjetno sunce. Kad ih toliko hranis onda izdrzi jos do pred Uskrs onda pocnu nest i one koje nemogu. Do tad bi se ja rijesio ovih dvogodisnjih i nabavio mlade tako da ti i one pocnu sa proljecem. Ne znam ti drugo savjetovat jer onda ni moje nebi bile sad samo za ukras.
 

kokice

Novi član
Tu od
26 Pro 2020
Poruka
7
Pokusati cu dati im i masnoga.
Razmisljala sam da te starije eliminiram. Pa neka.ostanu.ove dvije mlade i uzmem onda nove... bas me zezaju. Hvala
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nisu one toliko stare ako imaju dvije godine. Neki kazu da drze kokosi i po 5 godina. Ostavi ih mozda prenesu i bude koja kvocka.
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Pokusati cu dati im i masnoga.
Razmisljala sam da te starije eliminiram. Pa neka.ostanu.ove dvije mlade i uzmem onda nove... bas me zezaju. Hvala
Ja isto dajem masnoće kao sto su vam u komentaru gore naveli.. ujutru vruće im zamijesa da dimi iz šerpe, i da imaju tokom dana da jedu povremeno makar pšenice ili kukuruza ili od toga mijesanog. Objekat da im nije hladan i valjalo bi da imaju svijetlo noću i hranu, sigurno će vam biti jaja. Provjerite da nemaju tekuti/grinja crvenih po letvama gaje leže noću- od toga prestanu nositi, lampom od tel osvijetli donji dio letava ili šupljina na letvama i vidi da li se crvene, ako ima onda moraš to srediti
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ako jedu na volju onda su se usalile i zbog toga ne nose,zato ja ne volim sasso jer samo krkaju ko i bijeli pilići ,ako ih drzite za jaja mora im se kontrolirati koliko će pojest...
 

kokice

Novi član
Tu od
26 Pro 2020
Poruka
7
Ako jedu na volju onda su se usalile i zbog toga ne nose,zato ja ne volim sasso jer samo krkaju ko i bijeli pilići ,ako ih drzite za jaja mora im se kontrolirati koliko će pojest...
Imate mozda neki savjet kako ih hraniti? Hvala
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo do prija nekih 10dana bilo 1-2 jaja sin hranio,preuzeo ja kontrolu,trava ,srot s malo koncetrata,jecam,kukuruz u zrnu,hrana otpad i obavezno suncokretovo ulje u srot.
Opet 8-10 jaja,kazem probaj ulje umijesat a nije neka stavka,lani nazimu takodjer bilo jaja te dijelio.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Domace selske, negdi 4j/6kokoski,ja zadovoljan.Velim probaj im umijesat ulje,0,5dcl na ca.3kg smjese tak delam ja otprilike.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
da hranim ih dvaput al imaju stalno mijesani srot(mljevenikukuruz) i zrnje,no pocele opet slabije nosit,5kom. na 15koka.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo danas zaklali 4komada,jer ih imam previse,u jednoj bilo gotovo jaje a u ostalima bilo sve puno mladih jaja.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nek nemaju stalno zrnja nego ujutro i uvece ih nahranite
Imam miješane: grahoraste,2 prastare (ne znam koliko) i 3 stare 2 godine, 1 harko, 1 žutu staru 2 godine i 1 žutu prošlogodišnju, 1 crvenkastu (slična žutima) i 4 golovrate (svih 5 su prošlogodišmje.
Dvije prastare su jako debele (vjerojatno buju uskoro završile u loncu, ako prije ne krepaju od debljine), dvije grahoraste, žute i crvenkasta su normalne težine, a jedna grahorastaje lagana kak i harkica, Golovrate su malenkost teže od žutih.

Hranim ih zajedno i ne vidim načina kak spriječiti da se neke prejedaju. Ima li netko kakvu ideju? Koliko bi otprilike šrota i kuruze trebalo dnevno po kokoši?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nemres tu puno napraviti. Mislim da je to sve do rase. Koda da hoces dobermanu dati manje hrane da ostane mali ili pekinezeru puno da naraste. Neke kokosi su stalno na kopanji a nema u njima ni pol kile a neke ak imaju stalno jesti se pretove.
 

Najnoviji postovi

Na vrh