• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koke ne nesu jaja

kokice

Novi član
Tu od
26 Pro 2020
Poruka
7
Evo danas zaklali 4komada,jer ih imam previse,u jednoj bilo gotovo jaje a u ostalima bilo sve puno mladih jaja.
Kod moje jedne je bilo sve puno mladih jaja. Uginula je, ne znam zasto. Jednino je imala upalu oko oka, dal se na zicu zakacila il ju je koja kljucnula ne znam. Nateceno je bilo jako, ujutro sam ju nasla ledenu. Pa sam ju rasporila, sve je igledalo ok. I bilo je brdo mladih jaja. A nije nesla...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nemaju stalno. Nisam ko kolega @hotela koji ih hrani dva put dnevno i još imaju stalno. Moje dobiju ujutro i predvečer šrot, a u podne kuruzu u zrnju. Svaki put dobiju posudicu oko 8-9 deci. Jeli to preveč za 13 kokoši i kokota? Smanjil bih im, ali me je strah da ne buju gladne. Jel griješim kaj dobiju 3 x tijekom dana? Nesivošću sam zadovoljan, 5-6 jaja dnevno, a dvije prastare nisam baš primijetil na gnijezdu.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja sam svoje izgleda navčil da ne jedu al ni da neseju. Zezam se al da im vise ne titram je istina. Ujutro i navecer im hitim par saka kuruze al samo toliko da mogu pojesti i da tek ostane koje zrno. Al zato svaki tjedan napunim pol kutjice jajci.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
Moje imaju stalno jesti. Većinom srot koruza, ječam šenica i malo Supera Tsh za nesilice. 6 jaja 7 kokoši. Veliki trnac, hladna kućica, prirodno svjetlo. Tak je već cca 2 tjedna. Nadam se da buju tak nastavile
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Gospon iwanho,moje su isto do pre dva tjedna slabo nesle 1-2 jaja,uzelto u svoje ruke zato je sad bolje:),inace nekoje spavaju na drvetu a ostale u bivsem wc-u bez vrata,hranu imaju stalno sam dohranjujem,svaki dan malo travice dok jos ima i dok ja hranim,sin je druga prica:confused:.
Stariljudi su govorili da im je na zimu dobro davati tople vode ili umijesati crnog vina,al se bojim da nebi jaja bila crna. :unsure:
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Mojih 40-ak kom pojede pola jupolove kante šrota od kukuruza i tritikala+idu na ispašu ali sad je doba godine kad trave skoro da i nema pa im nakosim nekad kad se može ako nije preveliko blato ako ne onda su na kukuruzu i tritikalu+to malo trave po dvorištu što popasu.... E da i otpad iz kućanstva pojedu npr stari kruh,ljuske od jaja,obreske od jabuke ,salate i tako to, bude 8-10 jaja po danu otprilike
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@hotela,​

toplu vodu i ja dajem svako jutro. Valjda su zato jajca topla (ak dojdem na vrijeme). :hahah: Zadnje dva dana se malo puntaju, svega po tri jajca dnevno. Bum videl kaj bu danas. Ak se ne popraviju bum im moral mesto vode dati seksarde. :LOL:

@ivanhecimovic,​

pol jupolove kante je oko 9 litri. Mojih je 14 (13+1) pa bi prema tome trebalo dnevno malo prek 3 litre, a dobiju malo manje od 3 litre. To znači da ne smijem više smanjivati, a debelih se trebam riješiti.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo kad smo kod starih kokoski,kak ih razlikujete :unsure: ,ja gledam njihove noge,nebi htel mlade cucike(kokice)za juhicu eliminerati.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad kupim mlade ako nisu dovoljno različite, stavim im na nogu plastičnu vezicu. Sad imam takve stare grahoraste da ih razlikujem od prastarih i jednu mladu žutu da je razlikujem od stare. Crna, crvena i golovrate ne trebaju oznake.
Neki ih poznaju, navodno po nogama, ali je sam prećorav da to primijetim. :LOL:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Vidis dobra ideja :unsure: ,mada sam spomenul skvo da bi mogli neki prsten staviti pa me ismijala.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Bilo je plasticnih prstenova za oznacavanje peradi kupit preko njuskala, mislim neka firma iz Vukovara. Imas razne boje samo trebas znati velicinu prema vrsti kokosi. Na tresnjevackom placu nedeljom gdje su oni sa zivotinjama je isto bilo samo neznam dal rade.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vezice pašu na svaku nogu. Kupi se onaj paket s različitim dimenzijama u Lidlu i koristi za puno stvari.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Misliš na zube na vezici. S druge strane je glatka, a nisu ni kokoši tak jako osjetljive na to.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
367
Imate mozda neki savjet kako ih hraniti? Hvala
Nesivost kokošiju se može povećati zimi ako se drže u topom, ako im se daje kuhana topla hrana, te moraju imati svakodnevno nezaleđene vode,te im većina uzgajivača daje kemijske poticaje za nesivost (ne znam koji su ali znam da kupe neku hranu koja potiče nesivost)...ali to se nikako ne isplati jer je onda daleko lakše i isplatnije kupiti jaja u Lidlu ili Konzumu. Ja imam nešto kokošiju 10 komada, nose sad po cca. 2 jaja na dan(nisam zadovoljan ,pokušao sam ukrštat kokoši koje sam imao sa nekim Extra rasama po papirima i pokazalo se loše)....ali ne dajem im ništa od gore navedenog sem vode i cca. kg kukuruza. Mislim da treba raditi selekciju kokošiju na genetsku zimsku nesivost (u proljeće i ljeto nosi većina kokošiju ako išta vrijede). Pronaći koja vrste kokošiju dobro nosi zimi bez tih kemijskih sredstava teško je i takoreć niti nema nekih koje su dobre nesilice zimi...ali po mom skromnom iskustvu, najbolje su hrvatice (nemam možda neko Extra iskustvo ali sigurno su hrvatice bolje u uzgoju BEZ KEMIJE od : talijanske jarebičaste, saso nesilica svih boja, leghorna, slovenskih Prelux nesilica, loman brauna(takozvana crvena nesilica u nas),new hemšira ). Da sam na tvom mjestu te kokoši koje imaš ukloni (skuhaj ili sl.) a kupi negdje piliće od hrvatica i to bolje crvene ili crne nego jarebičaste jer su ove prve dvije boje bolje nesilice od jarebičastih.
 

Lignjun

Član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
30
Bilo je plasticnih prstenova za oznacavanje peradi kupit preko njuskala, mislim neka firma iz Vukovara. Imas razne boje samo trebas znati velicinu prema vrsti kokosi. Na tresnjevackom placu nedeljom gdje su oni sa zivotinjama je isto bilo samo neznam dal rade.
Čini mi se Amy Shop u Vukovaru da sam vidio,samo imaju različite dimenzije pa treba znati koje trebaš.
Ja ih mislim isto naručiti,pa ako netko zna kako to ide sa veličinama,
po čemu se gleda.Da li po kojoj rasi koke,ili čemu drugom...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Gospodo senzacija. Jucer šest, danas vec sedam jaja. U cemu je štos nisam siguran. Ili je ovo zatopljenje ili je to sto su u dva puta pojele 10 kila cakovecke smjese za nesilice.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Kod mene danas ujutro 13 komada, od kada je zatoplilo krenulo je izbacivanje jaja. Ali kada je bilo hladno dosta slabo je bilo, par jaja dnevno ili ništa.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gospodo senzacija. Jucer šest, danas vec sedam jaja. U cemu je štos nisam siguran. Ili je ovo zatopljenje ili je to sto su u dva puta pojele 10 kila cakovecke smjese za nesilice.
Pojele su u dva navrata jednu vrečicu od 10 kg ili su pojele do sad 20 kg u nekom razdoblju prije nek su pronesle? :unsure:
 

Najnoviji postovi

Na vrh