• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koke smanjile nosenje jaja!

BHKane

Novi član
Tu od
22 Svi 2019
Poruka
5
Pozz raja,
Prije 10ak dana sam cistio kokosinjac, tu je bila jedna gajba u kojoj koke najvise jaja nose, al sad s obzirom da imam 20 pilica od 4mj sam to sve malo ispreturao i postavio im letve za spavanje na to mjesto, a gajbe pomjerio u drugi dio kokosinjca, ima 4-6 gajbi, ali nakon toga od 20ak koka bude mi 2 do 4 jaja dnevno, moze li bit da sam ih toliko pomeo ili da nije zbog vrucina, ili da nije tekut(bube) a pregledao sam koke nemaju buba,.. Ako neko zna sta bi moglo biti neka mi javi. I jos sam primjetio, imam 2 horoza, oni cesto lijezu u gnijezda i kokodacu kad neka legne u gnijezdo, kao da ih tjeraju.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Moje su isto smanjile nosnju ima ih 25 a svaki dan u prosjeku 5 jaja a jedno vrijeme je bilo više od 10(rekord je jedan dan 16)
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kakvo je stanje kod vas sa nesivoscu? Kod mene nesto pocele strajkat. Do nedavno bilo svaki dan iznad deset a sad jako varira broj snesenih. Jedan dan 3 drugi 5,pa 7, pa opet tri. Znaci ne premasuju 10 kao prije mjesec dana. Ni jedna nije kvocka a nije jos ni vruce da smanje.
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Pogledaj ima li grinja crvenih tamo gdje ti leze! Meni od 12 koka bude 3 do 7 jaja!
 

fazlabih

Novi član
Tu od
29 Tra 2021
Poruka
29
I kod mene su mnogo smanjile da nose jaja. Jucer samo 2 od 28 koka.. da nije do vrucine
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Do sad 20-25,zadnjih par dana kako su ove vrućine 15 a kokoši imam oko 40-45 ne znam točno
 

fazlabih

Novi član
Tu od
29 Tra 2021
Poruka
29
Do sad 20-25,zadnjih par dana kako su ove vrućine 15 a kokoši imam oko 40-45 ne znam točno
Ja sam našao problem, ustvari probleme. Prvo su tekuti, pa neke su mi se i razbolile curi im sekret iz nosa. i na kraj vrucina. Nisu imale ni adekvatan hlad.. Pa vidjet cemo hoce li se stanje popraviti ovih dana
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
896
Za sada je kod mene samo jedan dan bilo loše(par komada). Svaki dan je oko 50% nesivosti što je zadovoljavajuće jer nisam kupio mlade nesilice ove godine. Nesilice su stare 2 do 3 godine. Za sada samo jedna ima šljivu pod okom, neka upala. Tekuti nemam a cijelo vrijeme su u hladu.
 

GTX

Novi član
Tu od
5 Kol 2021
Poruka
3
Pozdrav... Imam jedno pitanje za vas malo iskusnije. Imam nekih stotinjak kokoši, većinom crvene nesilice i nešto domaćih. Dnevno nađem 20-25 jaja sad kad nisu baš prevelike vrućine, pa me zanima jel to najviše koliko mogu dat pošto su stalno puštene vani, nisu kao kokoši na farmama u nekim posebnim uvjetima. Kad šrotam stavim cca 70% kuruza i 30% jecam i od toga pravim smjesu otprilike 60% šrota, 20% supera čakovečkog i 20% jecma citavog u zrnu dodam plus vamaks koliko ide po uputi. Da nije previse jecma mozda?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Pa ishrana je dobra,ako su i uvjeti dobri (cesto im se mijenja voda, redovito cisti kokošinjac itd...) da nisu možda prestare? Jer kokoš nakon 3 godine smanjuje značajno koliko snese
 

GTX

Novi član
Tu od
5 Kol 2021
Poruka
3
Evo sad sam bas bio kod njih.. Do sad 20 jaja. Po meni je sve ok, redovno cista voda, cist kokosinjac, za sad nema tekuti. Svake godine uzmem 30-40 nesilica mladih tako da stalno pomlađujem.
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Kakvo je stanje kod vas sa nesivošću vaših kokoški? Kod mene još ni jednog jajeta....
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Kakvo je stanje kod vas sa nesivošću vaših kokoški? Kod mene još ni jednog jajeta....
Kod mene od 12 kokosaka bude 1-3 jaja zadnje desetak dana, neke pijenjaju perje neke su zamijenile pa se nadam da ce pronijeti. Imam mladih koka izlezene krajem maja pa se nadam da ce krajem 11 mjeseca poceti nositi!
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
I kod mene su skoro sve mlade, nekih 6-7mjeseci. Ima par od prosle godine. Uglavnom još ni jajeta. Prošli mjesec sam vidio bilo je dosta perja po podu, bile su u mitarenju. Sad skoro da i nema, što znači da su dobile novo perje. Očekujem da će ubrzo krenuti nesti, mada i ovo vrijeme sada naglo zahladnilo utiče na njih.
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Jesi ti siguran da to nisu pjevci? Mojih pet cura su izležene oko 18.3. ove godine, a prvo jaje je bilo negdje 25.6. i uredno je bilo 3-4 jaja (ponekad i 5) sve do ovog sad zahlađenja. Sad bude po jedno ili dva.
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
8 godina ih uzgajam, ako sam išta naučio bar znam razlikovat kokoš od pjetla :) A to prvi put čujem da kokoš snese sa 3 i pol mjeseca.
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Neznam, možda imaš neke moderne, LGBT kokoši.

I meni je bilo bedasto da su tak brzo počele nesti. Ja sam očekival prvo jaje tek krajem kolovoza-početkom rujna. Međutim, polovicom 6. mjeseca sam bil tu kod nas u Koki i kupoval smjessu za piceke i razgovaram sa prodavačicom kak se veselim domačim jajcima (nisam imal kokoši valjda više od 20 godina) i pita ona mene kak su stare. Velim ja da su 3 mjeseca, a ona kaže da nek im samo pripremim gnjezdo i da budu počele nesti (koke su se več glasale onak: "Kvok, kvok!"). Veli ona da je to znak da traže mjesto za nesti jajca. Moja reakcija je bila: "Ma daaaaj, pa to su još piceki...", kad za nekih 10 dana nađem ja prvo jaje i onda su krenule. To su crvene nesilice, ali su barem meni, nekakve čudne. Manje su nego crvene nesilice od susjeda, mislim, nisu one manje u tjelu nego imaju nekak sitnije i kraće drape. I jedna stvar je kod njih koju nisam nikad prije videl kod kokoši. Brljaju po vodi ko blesave. Čim vide vodu počnu se ponašati ko race i nevjerojatno je koliko malo im treba da od posude sa čistom vodom naprave kaljužu. I u toj vodi bude i blata i kamenja i šrota...Čudo jedno.
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Sve je danas moguće, kod mene su najranije nesle Leghorn kokoške, al njih sam se riješio iz razloga što su preskakale zidove od 3 metra visine i išle susjedstvu.
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
I kod mene su skoro sve mlade, nekih 6-7mjeseci. Ima par od prosle godine. Uglavnom još ni jajeta. Prošli mjesec sam vidio bilo je dosta perja po podu, bile su u mitarenju. Sad skoro da i nema, što znači da su dobile novo perje. Očekujem da će ubrzo krenuti nesti, mada i ovo vrijeme sada naglo zahladnilo utiče na njih.
Koje rase imas, meni je pijetao amrok i skoro svi su na njega povukli makar bojom tako da mislim nece pronijeti prije sedam mjeseci navrsenih, da je pijetao lehorn ili tslijan pronijele bi ranije- moje iskustvo
 
Na vrh