• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koliko zemlje obraðujete i imate ?

Koliko zemlje obraðujete - posjedujete


  • Ukupno glasača
    15
M

Mister x

Guest
Koliko zemlje obrađujete i imate ?

Ja 3 hektara obrađujem a imam 5 ukupno
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
ja sam posadio 5ha koje obrađujem ove godine još 2 ha sadim a imam oko 9 svezajedno
 
G

Guest

Guest
ja obradjujem 5 ha (zapravo nesto manje tj. 8 rali) ali imam nesto i livada cca 3 rali ali to sam dal bratu nek si kosi jer nemam krave.
 
G

Guest

Guest
dalibor kak se sad krecu cijene u prekodravlju mislim i za zakup i za prodaju znam da je kod vas bila uvijek dosta skuplja zemlja nego kod nas koji smo s druge strane drave.
 
C

ciganek1

Guest
Cijena je od 3 pa i do 6 tisuča eura pa jutru.
Cijene za zakup su od 700 pa i do 1000 kn po jutru.
U prekodravlju več odavno vladaju Evropske cijene.
 
B

Bobo

Guest
Zemlje imamo oko 20-ak jutara i sve se obradjuje.

Kulture: Duhan, zito, jecam, uljana repica, kukuruz, soja... Kako koje godine. Mislim da nisam nista izostavio.
 
K

krx pozega

Guest
Radimo oko pedesetak hektara oko Požege od toga oko 10 ha duhana a to vam je posla kao najmanje 200ha žitarica...inače bobo gdje si ti oko požege i kakav duhan sadiš
 
B

Bobo

Guest
Ja zivim u Pozegi, ali zemlju imam u Perencima...

Sadim berley 2 jutra i planiramo u dogledno vrijeme povecat povrsinu. U duhanu radi nas 5 clanova obitelji...

Odakle si ti tocno? Mozda se i znamo...
 
K

krx pozega

Guest
Živim u dubrovačkoj a zemlja mi je večinom u okolici Tehnika benz.crpke inače i sušare su mi u požegi(tri komada) imam nešto zemje u okolnim selima...gdje su perinci
 
B

Bobo

Guest
Ok, nisu Perinci, nego Perenci... Puno ljudi skuzi Perinci.

Uglavnom Brestovac->skenderovci (Prema pakracu)-> u Skenderovcima prema crkvi i srednjom cestom dodjes u Perence.

Ili: Marindvor-> Krivaj -> Toranj-> Lucinci-> U Lucincima na vrhu brda skrenes lijevo i dodjes u Perence...

Pozdrav!
 
K

krx pozega

Guest
Jel ima tamo kakve zemlje za prodat..ma znam da je glupo pitanje tamo je isto otimačina ima mi kolega u lučincima velike nove nasade vočnjaka..ako ima tko kakvih velikih komada i kakve su cijene...jel postoji još ona opcija pod posebnom državnom skrbi pa se prijavit tamo za živjet...de mi reci malo o tome
 
B

Bobo

Guest
Kolega Josip R. iz Vidovaca, mozda? Ili netko od njegovih, ne znam koliko godina imas i koga od njih poznas... Mozda nisu oni, ali imaju u Lucincima vocnjake.

Jos uvijek je podrucje posebne drzavne skrbi i sva pravila za to vrijede...

Zemlje i ako ima za prodati, to je rijetko. Mozda da kupis neciju staru kucu, pa dobijes kakve zemlje uz nju... A mozda ti se i posreci da netko prodaje kakvu njivu...

Ako nisi ozenjen, ozeni se, kupi neciju staru kucu, srusi ju i podnesi zahtjev da ti drzava da materijala da si napravis novu kucu. Jedini uvjet za to je da nemas nikakve nekretnine na sebi i da si vjencan, i po mogucnosti djeca, jer dobijes vecu kucu... Ako nemas gradiliste, dat ce ti ga drzava ali pitaj boga gdje...
 
K

krx pozega

Guest
Da od josipa otac ima gore dosta vočnjaka...sumnjam da s kučom možeš dobiti puno zemlje to je sve riješeno
 
B

Bobo

Guest
Ne bih bas rekao da je to neki veliki nasad, ali ima finu povrsinu (koliko sam uspio s ceste vidjet)...

Nisam rekao da ces dobit uz kucu puno zemlje, ali moze se naci ponesto...

Imas u Brdjanima (kraj Perenaca selo) imanje sa svom mehanizacijom (nisu strojevi bas neki, ali rade) i sa oko 15 jutara zemlje za oko 90-100 000€

Kuca na kat, imas stalu, i veliku garazu za strojeve.

Ako te zanima dam ti broj telefona, ili te odvedem gore pa vidi...
 
K

krx pozega

Guest
Super velik nasad s obzirom da u toj kuči neče niko ništa da radi...nije bitno...100000eura...jel ti to mene zaje...
 
B

Bobo

Guest
E, vidio sam Joku i Nikolu danas danas... kaze mi Joka da rade 10 hektara?!? i da se prosiruju na jos vise...

100 000€ Sa svom mehanizacijom, kuca, stala, i velika garaza te 15 jutara zemlje...

Sto? Zar je previse? Uzmimo u obzir da moja prva susjeda prodaje kucu za 100 000€ uz koju dolazi samo basca...

Ja mislim da je cijena fer, s obzirom da Brdjani spadaju u prigradsko naselje...

Pitas jel ima ko zemlje za prodat, aj ti kazem sto znam, pa ti vidi...
 
K

krx pozega

Guest
Vidiš da to nije ni tako malo...mislim na vočnjake a svakako mi ide puno za tu zemlju ...koliko ti čovječe moraš i šta radit da to otplatiš...tri života sa toliko malo zemlje...kanabis možda
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Moj tata ima i obrađuje 7 jutara. Na jesen kada stric ovrši žito če biti 9 jutara. Mali poljoprivrednici. Imam još malo jabuka(cca. 300 stabala), par orasa, cca. 10 šljiva, trešnju i tako...
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
ja imam 10 hektara oranice i oko 1 hektar šume do prije pet godina radio sam sve a sada samo 1 jutro :(
 
Na vrh