• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

S

sapat

Guest
maksica6 kaže:
ma kakvi recept, mi to pravimo od "oka"... bar je tako kod mene i uvijek kobasice i kulen ispadnu super ----
KAKO????????????????????????????????

pa fino, nadodaješ paprike i soli dok ti okus u potpunosti ne odgovara.... nikada nevažemo
 
B

Bobo

Guest
Ako ti se da cekati do 7.12 ( tad imamo dogovoreno kolinje) pa ti ja "pokupim" recept od starog i posaljem...

On uvijek odvagne sastojke na kile, pa onda nadodaje po potrebi dok okus ne bude onaj koji trazimo.

NIKADA kobasice i kuleni nisu lose ispali.


Mene vise zanima na koju resetku meljete meso? Kulen iz pozeskog kraja je na prupniju resetku, dok je iz zupanjskog na sitnu. Jeo sam i jedan i drugi i nekako mi ovaj zupanjski vise pase po velicini "cestica"
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Sapat ti je lijepo odgovoril. Najdeš nekog lokalnog mesara, i on zna kak to ide. I nemoje se bojati probati sirovi nadjev za kobasice :lol: :lol: :lol:
 
P

Picek

Guest
ZJ kaže:
Mi inače stavljamo puretinu uz svinjetinu ;)
pa kad ste fine guze.. :mrgreen:
šteta tako svinjetinu upropastit'..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Picek kaže:
ZJ kaže:
Mi inače stavljamo puretinu uz svinjetinu ;)
pa kad ste fine guze.. :mrgreen:
šteta tako svinjetinu upropastit'..

Prije probaj, pa onda prigovaraj ;) :lol: :lol:
 
P

Picek

Guest
ZJ kaže:
Prije probaj, pa onda prigovaraj ;) :lol: :lol:
ma purica je da se jede s mlincima i nikako drugačije.. :mrgreen:
eventualno šnicle :mrgreen:
al' pozvat ću ja tebe na degustaciju štitarskog kulena a onda čekam protupoziv :p
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Hvala,
u mom kraju nema kulena, pa mi možeš podvaliti bilo kakav :mrgreen: i meni bu dobar.
Pa, nemam nikaj protiv protupoziva, dapače :D
 
M

marko

Guest
Bobo kaže:
Mene vise zanima na koju resetku meljete meso? Kulen iz pozeskog kraja je na prupniju resetku, dok je iz zupanjskog na sitnu. Jeo sam i jedan i drugi i nekako mi ovaj zupanjski vise pase po velicini "cestica"

Kod kog si jeo kulen u županji!
 
B

Bobo

Guest
Nisam rekao striktno iz Zupanje, vec iz tog kraja. Tocnije Vrbanja.

Imam kolegu koji se doselio iz Vrbanje u Pozegu, pa me zvao na degustaciju. Lijepo sam se tad najeo ;)
 
M

marko

Guest
Bobo kaže:
Nisam rekao striktno iz Zupanje, vec iz tog kraja. Tocnije Vrbanja.

Imam kolegu koji se doselio iz Vrbanje u Pozegu, pa me zvao na degustaciju. Lijepo sam se tad najeo ;)
U župnji i u tom kraju se meso melje na "sitnu šajbbu" na šesticu! i kod tog kolege ako je pravi vrbanjac nisi jeo K U L E N već
K U L I N! a u ratarkovom kraju češ pojest K U LJ E N na veliku šajbu na osmicu ili čak i više!
 
R

Ratarko

Guest
Mi ipak kažemo kulin u selu i bližoj okolici .
Sada se meso za kulin melje pola na šesticu a pola na osmicu , prije je to bila desetka .
 
B

Bobo

Guest
Kazu neki jezicari ne TV-u da je najispravnije reci KULIN, ali da nije pogresno ni kulen, ni kuljen ( i jos milion naziva) jer to ovisi od sela do sela.

Ja nekad kulin, nekad kulen ;) Ovisno o raspolozenju...
 
T

Tonxy

Guest
ja odoh ovaj vikend na kolinje baki!! u ali ce biti zivo!!jedva cekam!! uzdravlje i uzivajte!!!
 
R

Rajtek

Guest
Kod mene danas kolinje, a ja evo moram bit na poslu :mrgreen: , al mislim da ču se izgubit oko 1, moram i ja neš odradit doma, jest da sam ja othranil svinje, a burazi i ekipa, kak sam malo prije obavješten rješili su 2 kom po 250 kg i 2 po 300 kg, znači očiščeni i na polovice, a ima još jedan od 250,pretpostavljam da več i taj visi. Mislim da bi moglo bit oko 300 kg smjese za kobasice, salame, kulene....
 
B

Bobo

Guest
Za koliko kucanstava koljete? Za cijelo selo ili...

300Kg smjese :shock:
 
R

Rajtek

Guest
Bobo kaže:
Za koliko kucanstava koljete? Za cijelo selo ili...

300Kg smjese :shock:
Pa ima nas, 8 u kući, a stariji buraz planira gradit kuću na proljeće, pa će trebat. 3kom idu u kobase, a 2 U rasol i kištru, još sam jednu krmačicu od 150 kg ostavil kaj budemo na proljeće, malo friškog mesa nikad ne škodi. Brijem da budem sad jedno pol sata ranije gotov u štal, kaj znači, da budem pol sata duže ujutro spaval, jer prije posla imam svako jutro po sat vremena posla u štali.
 
B

Bobo

Guest
Znaci veliko kucanstvo... Jos koliko sam ti buraza vidio sa slika, ako ste svi takvi (nisam ni ja bolji) onda je to jos malo ;)

Cuj, nikad viska kobasica... nikad ;)
 
R

Rajtek

Guest
Bobo kaže:
Znaci veliko kucanstvo... Jos koliko sam ti buraza vidio sa slika, ako ste svi takvi (nisam ni ja bolji) onda je to jos malo ;)

Cuj, nikad viska kobasica... nikad ;)

Ono je najmlađi, on ima 95 kg, ja u sredini 100kg ko iz puške, a najstariji 110 kg, a pokojni tata je isto tak bil oko 110 kg.
Tak da nas ima, jebote kolko nas ima.
Kolko nas ima,
jebote kolko nas ima... :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh