• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Mašina je 22. Motor 0.4kw. Prvo sam ga spojio na 1f pa mi se činio slab. Pa sam napravio na 3 f i sklopka L-D.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Stvarno nije spora. Ugradio sam motor 2800 o/min pa je prebrzo vrtilo. Ovaj je 1500 o/min i vrti mašinu 70 o/min. Samo nema svoje hlađenje pa sam stavio el. ventilator.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ljudi, kakva je situacija s pregledima na trihinelozu?
Koliko to sad košta i ima li kakvih komplikacija?
Trebam kupiti pajceka ili dva...
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Zakoljes, uzmes uzorak, uzmes mindjusu/markicu/sta vec...odes kod veterinara... 50 ili 55kn dodje pregled i to je to. Dodjes kuci, obradjujes meso, kroz 1-1:30min javi ti veterinar i to je to.


Bilo je price da ce se uzimati uzorak krvi (7 dana pre klanja), pa neke jos neke gluposti....mozda naklapanja, mozda nisi primjenili- ko ce ih znati.

Ja sam klao pocetkom 12 mjeseca- procedura gore navedena.

I da kasnije u onu knjigu/registar samo upises stanje svinja/prasica/krmaca- mada ja to nikad ne popunjavam..


p.s Ako kupujes bravce, kod pregleda naglasis od koga/gde si ih kupio.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,657
Ne znam zakaj bi trebal naglašavati kog se kupilo, kad to piše na markici. Ili su tak nesposobni svi više?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
Ne znam zakaj bi trebal naglašavati kog se kupilo, kad to piše na markici. Ili su tak nesposobni svi više?
Netreba naglašavati ako se pajcek kupuje trebala bi se pisati putnica i napomena da je za klanje (kupac za vlastite potrebe) isa tom putnicom i ušnom markicom sa uzorkom u veterinarsku stanicu.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Super ti je ovaj stol za presanje... kako je smoslhen sustav stiskanja...navoj ili??? Ajd detaljniju slikicu ovih okomitih detalja...
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Super ti je ovaj stol za presanje... kako je smoslhen sustav stiskanja...navoj ili??? Ajd detaljniju slikicu ovih okomitih detalja...
Evo par slika neznam hoće li se dobro vidjet al evo IMG_20200118_155319.jpg IMG_20200118_155345.jpg IMG_20200118_155326.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20200118_155345.jpg
    IMG_20200118_155345.jpg
    85 KB · Pregleda: 9

Najnoviji postovi

Na vrh