• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajn claas columbus

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Koje ulje ulijevate u rezervoar za hidrauliku? Pise na rezervoaru shell tellus 29 hidraulicno ulje, a neznam koja bi bila zamjena za njega
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Zamjena je hidraulično ulje gradacije 46.
Recimo INA Hidrol 46...
 

Satyagraha

Novi član
Tu od
3 Svi 2015
Poruka
24
Evo da malo osvježimo temu, da vas svih nešto pitam...Ima li tko možda rezervnih dijelova za Columbusa ili Europu?
 

Satyagraha

Novi član
Tu od
3 Svi 2015
Poruka
24
Ima moj prijatelj cijelog columbusa za prodati, pa ako odgovara
Ma nezgodno mi je sad cijeloga nabavljat... Kad bih na to išao, gledao bih nešto drugo, ovo mi je samo sad bitno za stvari koje mi fale i koje su pokvarene po njemu.
Ali svakako hvala za info;)
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Ekipa ima tko motor diesel perkins 4.99 koji je na kombajnu ovakvom s teme? Ima borung klipa 76.2 mm. Nema nigdje dijelova za kupit
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Ili bi možda pasal koji drugi sličan motor? Ako tko zna nesto o tome nek napiše
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
stavi od europe..... al trebaš onda i remenicu bitera, itd

nazovi terradiesel firmu, oni imaju sve za perkins.... ja bi prije sredio original motor....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
hm, neznam što bi ti rekao..... taj motor na njemu se vrti na 3000 obrtaja, drugi ako staviš od europe ide na 2000.....
 

Satyagraha

Novi član
Tu od
3 Svi 2015
Poruka
24
Evo jednog 1968 godina original stanje bio kod mene na servisu
Što si radio na njemu?
Usput, je li itko od vas forumaša radio getribu na Columbusu? Iskače mi iz prve brzine i ne znam što tu treba napraviti....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Vjerovatno zupčanici potrošeni , težina varijatora i tenzija prave problem ulaznoj osovini.
 

Satyagraha

Novi član
Tu od
3 Svi 2015
Poruka
24
Pase li na njega getriba s Europe? Vidim da se jedna taman prodaje...
I usput, ima li kakve bitne razlike među ta dva stroja, osim motora i sirine zahvata?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Vjerovatno da paše , ali opet dok uporediš znat ćeš tačno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh