• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kombajn deutz fahr 8 xl

D

dmalino2

Guest
zainteresovan sam da kupim kombajn deutz fahr 8 xl,zanima me da li neko zna njegove specificne karakteristike,prednosti i mane? Hvala unapred
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Deutz-Fahr-8XL-Weizen.JPG

strojčina kolko ti zemlje radišda ti treba toliki kombaj :?: :?:
http://www.konedata.net/DF_Topliner97.htm
 
B

Bobo

Guest
Jedina zamjerka tog kombajna je sto nije pravljen u vecim brojkama, pa kad ti pukne osovina koja tjera 8 slamotresa, ceskat ces se po glavi.

Ako vec trebas kombajn tolikog kapaciteta, gledaj nekog claasa i miran si, dok je ovo stara krama.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Taj kombajn baš i nije na nekom dobrom glasu, što ih točno muči neznam. Vidi se po stranim oglasnicima da nemaju neku cijenu, a dosta malo radnih sati imaju.
[youtube:1lzdv28x]JdrriP1pjMQ[/youtube:1lzdv28x]
 
B

Bobo

Guest
Pisalo se po britanskom forumu o tom kombajnu, ali se ne mogu sjetiti sto su tocno sve pisali o njemu...

Uglavnom, nije kombajn ispunio ono sto se od njega ocekivalo.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
dobro Bobo kaže kupi nekog claasa,a ja bi ti predložio i NH recimo TX68.
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
ja sam cuo u razgovoru sa covjekom koji radi u df tvornici da je tu najveći problem tog kombajna struja jer je previše toga nadodano a nije baš ispitano uglavnom sve je preko struje čak i gas i jednostavno sve šteka!

čovjek kaže da mu je ubacit struju od toplinera 93g.+ da bi to bio pravi kombajn kaže da mehanika uopće nije problem!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
buban kaže:
ja sam cuo u razgovoru sa covjekom koji radi u df tvornici da je tu najveći problem tog kombajna struja jer je previše toga nadodano a nije baš ispitano uglavnom sve je preko struje čak i gas i jednostavno sve šteka!

čovjek kaže da mu je ubacit struju od toplinera 93g.+ da bi to bio pravi kombajn kaže da mehanika uopće nije problem!
Mislim da bi ovo moglo biti, jer elektronika se nije baš pokazala na kombajnima. Našao sam jeftin Topliner 4068, skoro otišao po njega, kad ono vidim u kabini nema ničeg sam jedan monitor. Malo samo se raspitali o takvom kombajnu nitko ga nije pohvalio, a i ovi novi serije 56 nemaju monitor ni elektroniku.
Navodno taj kombajn ne može upaliti dok nisu stranice i poklopci zatvoreni, dok se otvori stranica ugasi se motor. To je dobro dok je ispravno, nemožeš dirati po njemu dok ne ugasiš, ali dok od vibracije neki senzor otkaže moglo bi se desiti da se ugasi i u pol otkosa.
 
M

minajo

Guest
Malo čitam ovo i razmišljam mi stalno tražimo kombajne sa slamotresima i da budu velikoga zahvata, a Amerikanci koriste kako sam negdje pročitao 90% aksijalne kombajne. Kažu da aksijalni kombajni imaju jako mali lom zrna.
Molim vas da mi neko objasni što oni koriste češće aksijalne a mi ajde da kažem konvencionalne kombajne.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ameri koriste kombajne velikog učinka, a kombajni sa klasičnim bubnjem ne nude prevelike mogućnosti u smislu povećanja kapaciteta. Zato je bilo nužno prijeći na aksijalne kombajne, jer kod njih nije problem napraviti duži bubanj. U tom smjeru je počeo i Deutz fahr razvoj svojih kombajna, ovo je taj novi aksijalac http://www.deutz-fahr.com/GERMANY/de-DE ... roduct=115
 
S

Simon1980

Guest
Pa da, aksialci bolji su po učinku al ako je tko vidjeo površine u americi, tad zna zašto su im potrebni. Kod nas su drukčiji uslovi...
 
M

minajo

Guest
Ja sam konkretno mislio na nekakav kombajn iz CNH korporacije pošto su oni dosta zastupljeni u americi. Moje mišljenje da su dosta povoljniji od ovih konvencionalnih kombajna s obzirom na njihov učinak. Mislim da im je cijena novog negdje oko 150 000,00€ a i to se da provjeriti nazoveš dilera i pitaš ništa nekošta.
 
T

tomonh

Guest
Danas sam bio na prezentaciji nove 60 serije kombajna u županji,pa sam tamo vidio i jedan 8xl valda na popravku.
 
B

Bobo

Guest
tomonh kaže:
Danas sam bio na prezentaciji nove 60 serije kombajna u županji,pa sam tamo vidio i jedan 8xl valda na popravku.

Nisam znao da se i po HR vozaju takvi kombajni :scratch
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
taj što stoji u županji ti je u vlasništvu tvornice ima tamo i jedan 3370 kraj njega!
uglavnom otkad je došo samo tamo stoji nije ništa vršio!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
To je TERRIS
 

Prilozi

  • 20151024_133001.jpg
    20151024_133001.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 117

Najnoviji postovi

Na vrh