• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajni za kukuruz, za žito ...

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Kombajni za kukuruz, za žito ...

Kombajni za kukuruz, za žito ...
 
R

Ratarko

Guest
Zamisli samo koliko im treba prikolica da se ispraznu bunkeri :lol:

Evo i moja dva starčiča ..

Mislim da je bolje ako slike stavljm u 640x480 , zar ne ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Valjda voze s traktorima i pretovarnim prikolicam do kamiona!
Veličina slika može biti i veča od 640X480, ali samo da nije toliko velika da se treba micati lijevo desno. Stavljaj kako ti više odgovara.

Koliko su stari tvoji kombajni, koliki im je zahvat, koliko konja?
 
R

Ratarko

Guest
Jedan je 1989 a drugi 1990 godina , oba su Deutz-Fahr 3580.

Jedan ima heder od 4.20 metara a drugi 4.80 metara.

Jedan je hidromat a drugi je pogonjen remenjem.

:lol: dosta ovoga "jedan"

Super su to kombajni , da ima novi takav odmah bi ga uzeo.
Nista mi više ne treba od kombajn nego što ovi moji kombajni nude a to je izdržljivost u radu i jako mala mogučnost kvarova.

Usput da pitam , zašto mi je sada gotovo svaka riječ podvučena crvenom crtom dok ovo pišem u onomu malom prozorčiču , za čega to podvlačenje služi ?
 
A

agrarac

Guest
ja imam stari zmaj samo za vlastite potrebe i zasad ide bez problema,jedino mu fali adapter za kukuruz.
 
R

Ratarko

Guest
O pa da , Zmajčeki su bili dobri kombajni , dok nisam kupio Fahra :wink:

Otac mi je imao Zmaja "vrečara" još 70 godina prošlog stolječa , onda ga je zamjenio sa Zmajom 780 , pa je njega zamjenio za Zmaja Univerzala , koji je uspio zaraditi za Zmaja 141 pa smo imalli njih dva . Onda su njih dva zaradili još dva Zmaja 142 , onda smo prodali sve zmajčeke i kupili Fahra 3580 , ovoga prvog na slici a onda je na godinu došao i drugi Fahr.

Moglo bi se reči da sam i kombajner osim poljoprivrednik , možda promjenim nick :lol:
 
A

agrarac

Guest
ima možda tko u tvom kraju zmaj 132 i da bere 3 rede kukuruza?ili ima samo heder?
 
R

Ratarko

Guest
Znam za 2 Zmaja 132 , jedan ima tri reda kukuruzni adapter a za drugog neznam. Ako misliš kupit samo adapter bojim se da češ to teško kupiti od nekoga tko ima kombajn , jedino ako je riješio da proda i kombajn...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
Z

zoran

Guest
Evo i mog "kapitalnog ulaganja" - Zmaj 161
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Zoran, da staviš sliku na forum otvori ju te kopiraj link, taj link stavi u odgovor , označiš cijeli link te onda stišneš Img!

Zoranov kombajn
Obrisan neispravan link. [/quote]
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Samo četiri redni kukuruzni adapter. Nisu se baš nešto pokazali i dokazali. Imali Mercedesov motor
 
Z

zoran

Guest
Hvala Mario,
točno, prvenstveno mu je i namjenjen 6-redni adapter, ima i Mercedes motor.
Kupio sam ga prije dvije godine od susjeda tek za svoje potrebe pa tako još uvijek malo znam o njemu no učim.
Star je 24 godine pa se dosta često i kvari.
 
R

Ratarko

Guest
@zoran

Dobro je imati svoj kombajn ( ako se može ) ali ako se kvari onda je to uteg oko vrata , šteta .
Kako si ga kupio od susjeda sigurno ga nisi pretplatio nego dobio povoljno ali kako ti nitko nije savjetovao da uzmeš 141 ili 142 Zmaj ? Bolji su , ( lakše se pronađu ) manje se kvare a jedva neznatno manji dnevni učinak imaju od 161.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Jel ima prijenose uglavnom raznim lančanicima i lancima. Ta seria se nije pokazala bila je promašena U zmaju su mislili napravit kombajn kao Fahr 1600 te su izmislili 161 i 162. i čorak 141 i 142 su ipak za njega JD
 
Z

zoran

Guest
Dečki u pravu ste, al kaj češ,
treba ga malo dotjerat i prodat (možda se kojim čudom nađe neki "lumen" da ga kupi?)
 
R

Ratarko

Guest
Predpostavljam da ne površiš sa njim više od 50 ha u ljetnoj sezoni ?
Moji kombajni ne rade puno pa zato mislim da i tvoj radi puno manje nago bi mogao.

Vidim na slici da si proširio adapter za kukuruz sa desne strane za poprilično , zar je toliko puno širi 161 kombajn od četiri rednog adaptera. Taj adapter ide na 141/2 kombajne ( pa se ne mora proširivati ) a imao sam ga i na Univerzalu i radio je dobro. Bolje je za kombajn da ima manji adapter pogotovo tako stariji kombajn , makar neče biti preopterečen .
 
Z

zoran

Guest
Ako površim 30 jutara godišnje to je umjetnost;

kupljen je s takvim proširenim adapterom, i to je tu negdje taman koliko treba; širi je od 142
 

Najnoviji postovi

Na vrh