• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajni za kukuruz, za žito ...

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
ratarko slažem se sa tvojim pisanjem ovo sa 142 ujak je jednom samo jednom uspio za dan da skine 20 jutara pšenice ali njive su bile blizu jedna drugoj. A ĐĐ se ne može mijeriti sa DF nikako i sa ima veči heder, a kabina opet druga priča. Znam jednog kombajnera koji je otišlo u mirovinu sa kombajna i sada voze od sina DF sa klimom i otvore prozore,onda ovaj ga istera van
 
M

marko

Guest
zmaj 141 bez malo 18 ha pa to je rekord to još nikad nisam čuo svaka čast! a daj mi objasni zašto misliš da je fahr brži! na đđ 1620 je bio 4,5 m heder; tvoj fahr 3580 isti heder,1620 6 slamotresa; 3580 5 slamotresa( ako sem pogriješio ispravi me); 1620 v8 214 ks; 3580 160-180 ks (ponovno ispravi ak neštima); bubanj 1620 je 1620 a na 3580 neznam!? sto se tiče udobnosti to stoji! taj clas medion je u klasi tvog 3580 i po tvojem ispada da imaju isti dnevni učinak (taj clas je 2006 god ispod čekiča)! to nešto nevalja sa koleginim kombajnima moramo mi to mal bolje "dropit" da dostignemo tvoj učinak!
 
R

Ratarko

Guest
Evo upravo su mi bili neki ljudi iz obližnjeg sela koju su mislili da možda prodajem svoj DF 3580 , nartavno da ne prodajem , ne još u svakom slučaju...

Da nastavim sa našom pričom .
Ovo što sam ti rekao za Zmaj 141 je činjenica , dogodilo se jednom prije nekih deset godina i nikada više . Imali smo u to vrijeme još dva Zmaja 142 i niti jedan nije pomirisao takav dnevni učinak kao taj 141 kombajn . Radi se o tome da je taj 141 imao malo jači motor , jelte , nego normalno 8)
Nije to puno jače bilo , blok je bio isti tako da konjske snage nismo niti mogli izmjeriti ali su se osjetili upravo po tome dnevnom učinku .

Moj 3580 je direktni nasljednik 1322 kombajna koji se također dokazao sa dnevnim učinkom od 30 jutara kod dvojice poljoprivrednika koje ja osobno poznajem . Znači ne jedan puta ( kao moj otac sa 141 ) nego normalno svaki dan bi ti kombajneri skidali 30 jutara pšenice pod normalno . E sada , 3580 je isti taj kombajn samo novi model , jelte , bolji u svemu od 1322 , baš u svemu , ima dosta stvari od kojih je bolji i od ĐĐ 1620 ali o tome drugi puta.

Informacije su ti točne za 3580 , 5 slamotresa , 170 KS , 125 mm širina bubanja . Nadam se da ti je jasno da je ĐĐ 1620 samo kopija DF kombajna koji je nosio isti broj . DF 3580 i 3610 su generaciju ispred DF 1600 serije kombajna koja se ne proizvodi od 1986 .
Zaključak , ĐĐ 1620 je HR kopija original DF 1600 serije , možda su zato DF 35 i 36 toliko ispred toga Đure .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovako tetak je imao prije( 95 ga je uvezao) DF 1620 H ( kao i ĐĐ ) radio je puno i usluge po bivšim kombinatima i uvjek je rušio ĐĐ 1620 po učinku.
 
R

Ratarko

Guest
Eto ti ga na , ipak je istina :)
Ovaj DF 3610 je ništa drugo negoli nasljednik od DF 1620 , onda nema razloga da on ima manji učinak od ĐĐ kad je generaciju ispred.

Da ljudi ne bi pomislili kako ja navijam tu za neki kombajn , naprotiv , meni je nebitno tko je brži i jači od koga , ja imam svoj kombajn i prezadovoljan sa sa njim . Znam da ima na desetke boljih kombajna od moga , pa i u mojem selu ima recimo DF Topliner 4080 sa šest metara kosom , vidio sam i Lexiona - e to je več makar dvije generacije novije ...
 
R

Ratarko

Guest
Jel mu nije adapter velik po pitanju dizanja i rada . Da li imaš tri podizna cilindra na grlu ?
Koliko brzo kombajniraš kukuruz u normalnim uvjetima ?
 
D

deutzman

Guest
evo i moj...
malo je lose slikano jer je parkiran u supi

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Deutzman , koje godište ti je taj 36.10 ?

Uredi tipkom edit tvoj prijašnji post tako da izbrišeš ono IMG sa početka i kraja slike da se može direkt klikati na link , ovako se moram naraditi dok vidim sliku :(
 
D

deutzman

Guest
pa ovaj je '89 i njega vozi uglavnom stari
a imam i noviji '91 koji je normalno moj
 
R

Ratarko

Guest
deutzman kaže:
pa ovaj je '89 i njega vozi uglavnom stari
a imam i noviji '91 koji je normalno moj

Normalno i moj kombajn je noviji od očevog ali jednu godinu , dosta 8)
 
D

deutzman

Guest
ma novije je bolje ali ovaj stariji ima hidromat u nazad 3x brzi pa moj stari to pici dobrano a da ne spominjem da je jaci pa stari radi oko 30 jutara pa danu a ja cirka oko 25
 
R

Ratarko

Guest
Ama i da napraviš 35 jutara dnevno opet ti se nebi vjerovalo , poznam ti ja starog , ne možeš ti sad bolje vršit od njega , makar šta :wink: :lol:
 
D

deutzman

Guest
kao moj stari je legenda u okolici...
ah sta ces,njegova kosa (4,80) a moja(4'20) i jaci za 20 konja...

a kako stojis vs.dein father
 
R

Ratarko

Guest
Mi imamo jednako konja ali ja imam 4.80 kosu dok on ima 4.20. Večinom je on brži od mene i na malim njivama i na tablama . On ti to ganja kao da nema sutra. Ja polako i pazim na uređaj za rasip zrna i po njemu vozim , ako ne rasipa ubrzam a ako rasipa onda usporim i na 5 km/h ako treba.
 
D

deutzman

Guest
kod mene ove godine nista rasipa pa sam ga dero pofanj oko 9 km/h...
ja sam ucen za sto brze kombajniranje tako da sto vise napravim po danu,jedino sto se moram selit nakon svakih 2-3 jutra...
 
R

Ratarko

Guest
Meni pričaš , znam ja školu tvoga oca , to je OK , ja radim večinom sebi pa imam vremena i pazim na rasip jer se jednom na godinu vrši ljetina. Osim toga tvoji kombajni idu ipak dosta brže od mojih po njivi , močniji su zbog jednog slamotresa više odnosno površine sita a kose su nam jednake .
 
D

deutzman

Guest
pa da,taj slamotres napravi cijelu razliku...
ja ne znam za tebe al ja ne volim previse vrsit soju,cijelo vrijeme moram pazit,ne mogu brzo terat i kicma me uvijek ubija
 
R

Ratarko

Guest
Zašto ne možeš u soji brzo , da li ti zaglavi ispred sječke ili nešto drugo misliš ?
Koji ti je moj sa kičmom , pa ti si tek počeo živit ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh