• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajni za kukuruz, za žito ...

D

deutzman

Guest
pa kod mene ljudi ne znaju ni orat kako treba ni tanjurat,uglavnom ne znaju pripremit njivu kako bog zapovjeda a kako moram ic nisko brijegovi mi upadaju u heder pa tako i zemlja pa moram izlazit van...
a za kicmu pitaj boga,vec me par godina zeza valjda je genetski
 
R

Ratarko

Guest
A to , ja nemam problema sa zemljom u hederu , ipak onda moraš malo sporije drajvat pa češ uočit na vrijeme te klopke u soji .
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ovaj adapter je lagan 1500kg i nemam treči cilindar ali bi dobro došao.
Velim lagan zato što je prijašnji Oros imao 2200 kg.
To je bila kalvarija.
Ja se ne žurim pa najviše sam radio 8 na sat.
Kombajn je 96 g i ima 1705 radnih sati, kosa 4,2.
 
B

bajki

Guest
Prolazim često kroz Livanu (pored Osijeka) i vidim da čovjek parkira Fiat Punto ispod hedera kombajna John Deere (kombajn star cca 2-3 god). Razmak između hedera i krova auta je cca 15 cm. To radi svaki dan od prolječa do jeseni, več dvije godine. Zanima me dali se dešava da heder od kombajna polako pada ako kombajn duže vremena stoji izvan pogona ili je hidraulika toliko dobra da nimalo ne popušta? Ja se sigurno nebi usudio to raditi.
 
D

deutzman

Guest
to ne moze da padne...jedino ako mu se cilindar sjebe pa ode njegov punto u 3...
 
R

Ratarko

Guest
@robi
Onda mi je nekako uzak tvoj žitni heder od 4.20 m . Sigurno bi mogao imati širu kosu ako sa 5 reda adapterom ideš 8 km/h u kukuruzu .
Vidi sa da kombajn ima snagu i propustnu moč .
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Velim da sam najviše radio s njim 8 , bržije nisam ni probavao, .
U početku berbe kad je vlaga i preko 30, nejdem preko 4-5.
A da stavim širu kosu nebi s njom mogao nikud dalje od svog dvorišta,
jedva mi i ovaj prolazi kroz neke ulice.
Nije ovdje (široka) slavonija :(
 
D

deutzman

Guest
robi kaže:
Velim da sam najviše radio s njim 8 , bržije nisam ni probavao, .
U početku berbe kad je vlaga i preko 30, nejdem preko 4-5.
A da stavim širu kosu nebi s njom mogao nikud dalje od svog dvorišta,
jedva mi i ovaj prolazi kroz neke ulice.
Nije ovdje (široka) slavonija :(
a zamisli kako je ljudima koji imaju 6 metara kosu...ovaj jedan vec imao 5 sudura zbog toga,auto se samo zadere popo hedera
 
B

Bobo

Guest
E, kod nas sus ljudi lijeni ko psi da je to cudo jedno!

Isao kuci iz zagorja i kad na pol puta do Pozege lik vozi kombajn (istina bog, pod pratnjom) ali ima heder koji zauzme pola moje trake, i lik iz kombajna mi blica da se maknem?!? E, necu, nek se on makne kad je idiot i ne skine heder u prikolicu i vozi se ko covjek. Pa kombajn sam mu zauzme cijelu traku, ljudi moji! A gdje je jos heder??

Jasno da po selu neces heder skidati NIKADA, no ako se ide negdje gdje je prometna cesta, to se podrazumijeva. Ne moze se nitko izvlaciti na to da je vozac auta kriv sto je zapeo za vozilo koji odstupa od svih mogucih gabarita...
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ja uz kombajn nisam dobil kolica , makar su bila tamo, ali švabi nisu dali.
 
B

Bobo

Guest
A, tesko ti kolica napravit...

Osovina s kakvim takvim gumama: 200Kn, mozda i manje
Sipke za konstrukciju 300-400Kn, ovisi koliko ti se da variti
Ostalo: Pol paketa elektroda (ako i toliko) te jedna velika rezna ploca, te jedna mala brusna, kila boje i to je to, imas kolica dok si ziv i koja ce izdrzati duze od kombajna, a kosta ispod 1 000Kn. Jos ako na otpadu potrefis dan da imaju imalo duzih sipki, prikolica kosta i ispod 500Kn...
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ne idem dalje od sela, tj u krugu od 3 km sam , niš dalje, i zato neču
kolica, dobro bi mi došla jedino kad ču ovo ljeto prodavati kombajn.
Svaki kombajn koji sam prodaval nije bil dobar jer nije imao kolica :?:
 
B

Bobo

Guest
Cuj, kako ce netko odvest kombajn i 30-40 km dalje, ako nemas kolica? Blicat ce mi ko i onaj lik... SUPER...

Takvi ljudi mi ne idu u glavu...



OK, ti ne ides nikud iz sela, i tebi kolica definitivno ne trebaju, ali kad se na neki prometnicu ide, to je obavezna oprema...
 
R

Ratarko

Guest
Frend je dovezao 2266 Extra JD kombajn iz Mađe do Broda. Naprijed je imao 6 redni adapter za kukuruz koji se ne sklapa a odozada je vukao kolica sa 6 metara hederom. Sam kombajn je vanjskom mjerom kotača puno širi od jednog traka ceste tako da bi bio problem i solo ga dovesti cestom a gdje još sa 6 rednim adapterom .

Prodao sam dva Zmaj kombajna i svakog od njih sam osobno odvezao jedno 80 km daleko od moje kuče . Isto nisu imali kolica .

Kod nas je sve moguče , dok policija i zakon ne budu na mjestu takve stvari če se događati stalno. Da se svakom kombajneru koji ima heder širi od 3.60 m a nosi ga naprijed na kombajnu naplati masna kazna stvari bi se promijenile u temelju. Kod nas su tek počeli naplačivati kazne za neregistrirane kombajne .

Reda če biti i kod nas po pitanju kombajna na cesti samo vidim da to sporo ide .
 
B

Bobo

Guest
Kombajn NIKADA ne treba registrirati, ako ne ide van iz sela, posto to NIJE drzavna cesta, i policija tu ne moze NISTA!

Ako vozilo ne sluzi transportu po cesti, nego samo radi na polju, onda se ne treba ni registrirati... Koliko su samo puta zaustavili djeda i dopratili ga kuci da se uvjere da je traktor njegov, tj. da li ima papire od njega i racune...

Ali traktor je isao van sela jako jako malo, a dok je i isao u transport, bio je registriran...

Da imam kombajn, nikada ga ne bih registrirao, a oni nek mi sjedaju za vrat koliko god zele...

A sto se hedera tice, kad gledam po poljskim stranicama slike, svi do njive dolaze i vuku kolica, i svi s njive odlaze i vuku kolica... Pa si misli kolike su kod njih kazne cim svi tako rade...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.


NEMOJ MI ZIVCE KIDATI S OVAKVIM POSTOVIMA!
Malo je falilo da ga obrisem cijelog!

Bobo
 
R

Ratarko

Guest
Jooooj , ove slike imaju 20 godina minimalno no to ih ne čini ništa lošijima , naprotiv :)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo jednog deutz-fahra...
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
slikano jesenas..
 
R

Ratarko

Guest
Tako što nisam nikada vidio , zanimljivo .
Jel imaš neki info o kombajnu ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh