• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
Evo jučer kod nas "PODRAVKA" d.d. izašla saotkupnom cijenom od 1,25 kn/kg na bazi standardne kvalitete a počinju s otkupom sutra tj 26.09.. Kakve su cijene kod Vas ostalih?
 
S

seljaček

Guest
Jučer pobrano cca 3 rali i prinos očajnih 3,5t/rali suhog zrna. Mislim da sam gotov sa poslovnim pothvatom slijedi bankrot. Sve sam uložio u proizvodnju hrane za krmače i odojke a suša pojela svoje. PUŠIONA! biti če jeftinih krmača kad krene rasprodaja.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Breza,to što si brao i spremao u silos,to je išlo prvo u sušaru ili?
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Ja sam na 850 čhv dobio 7 m3 kukuruza u klipu, a moj susjed je na 1500 čhv dobio tek 2 m3..jos i manje od 2
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
uh,dosta je to vlage još,može to još niže.
Nejdem još u akciju onda ovaj tjedan...
hvala breza! :)
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
kakvi su ovo priključi na traktorima (to jos nisam vidio), kako se stime bere, jel odradi ko kombaj il nekaj polovično?
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
to je nekako polovično to ti je berač za kukuruze on ti samo pobere klip sa stabljike i oruni ono lišće sa njega a taj kukuruz se poslije mora još kruniti dok ti kombajn pobere i odmah okruni odmah bude zrno
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
tako sam nesto i mislio... koliko dođe kombajn za kukuruz, mislim usluga...
te s njime se može samo kukuruz ili?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Svaka mu cast na trudu

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=gq9InD8tBhw[/YT]
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
danas kombajnirano vidi se a je kukuruz podbacio.Nažalost bez slika
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Od jutra se bralo pa do navecer. Stabljike toliko tvrde da berac jedva ide... koma!!
Jbt u pocetku se cinilo da ce biti malo kukuruzovine,kad ono pun k. nje u kolima.
Ima ih dosta onako malih,kao pola normalnoga klipa.
Pozitivno je to sto nnema pljesni nigdje zbog suse.
Na 1,5ha 5 punih kola i jos ostalo malo manje od jednih kola na polju.

Ali ako bude cijena oko 2kn,ja zadovoljan.
Sad dok sam prek vikenda isao u slavoniju,pa oni nemaju skoro nista od uroda tako da sam ja svojim zadovoljan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
evo ja sada došao sa branja:blackeye:rolleyess:
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
Počeo sa berbom kukuruza Pioneer N01 i R10
prinos oko 8t po hektaru sa vlakom 15%
Suša učinila svoje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh