• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Molio bih iskren odgovor o urodu kukuruza u sjeverozapadnim dijelovima Hrvatske na prosječnim tlima i sa prosječnom gnojidbom. Uspio sam dobiti oko 4,5 t/ha.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Molio bih iskren odgovor o urodu kukuruza u sjeverozapadnim dijelovima Hrvatske na prosječnim tlima i sa prosječnom gnojidbom. Uspio sam dobiti oko 4,5 t/ha.


6,66 t/ha - na jednoj parceli uz 2 prskanja (Lumax i EQUIP), 300 kg/ha 15-15-15, 200 kg/ha KAN i 100 kg/ha UREA

5 t/ha na drugoj parceli uz 1 prskanje (samo Lumax), 300 kg/ha 15-15-15, 200 kg/ha KAN

Sorte su Pioneer A24, KWS 1394 i BC 4982 više radi pokusa na istoj njivi! Njive su 2 jutra svaka, ali je računica svedena na hektar! Brojke su okvirne jer je kukuruz u klipu pa sam jedan bunker SIP Tornada 40 računao kao 500 kg koliko mi teži suh kukuruz kada ga u prolječe izrunimo! :partyman:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Decki juce sam bio na otkupnom mjestu nedaleko od mene i cijena kukuruza 1,30kn/kg standardne kvalitete za placanje odmah a 1,40 uz odgodu 45 dana. Danas moj brat ode tamo kad ono cijena 1,15!!!:oops::madmana::scratch:butthead::mad::mad::mad:
Vele gosn Todoric skino cijenu! Agrokor zeli jeftino kupiti... a nas ko J...E!!
Fala Bogu pa nisam duzan za sjetvu nikom ni kune i od mene nebu dobili jednog jedinog zrna!! Nek se oni J...U!! Prinos je i do 50% manji od normale a oni se preseravaju neznaju koliko malo bi nam dali, ma najradje bi im sve po spisku. Zbilja sam ljut!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
cijenu su svuda spustili. jos k tome, dva otkupljivaca tu u blizini sutra najvjerojatnije nece uzimati kukuruz. pretrpani su. a ja sutra planirao krenuti sa branjem.. nikada kod mene kroz selo nije proslo traktora kao sada ovih dana.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
tko se nije zadužio za proljetnu sjetvu,još može računati sa dobiti nekoj mizernoj ako može pohraniti svoj kukuruz,ali opet to nesređeno tržište iliti kako kažu naši glavonje zakon ponude i potražnje koju kod nas nažalost diktira tip po imenu ivek,ali svaka sila za svog vremena jer ako vlada slobodno tržište onda nek naša (mila vladajuča struktura) odobri izvoz tamo tko da više,kako su se ove godine snašli tovljači junadi,jer kako reče prije neki dan jedan pametan čovjek nastače velika kriza za kukuruzom jer su ga počeli previše forsirati za druge stvari a za hranu ga ima pod sve manjim površinama:partyman:
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
kod mene ovo kaj bu se nabralo ide u koš, a na proljeće bu valjda cena viša da se barem nešto više izvuče, naravno da sad "veliki" koriste priliku ko nema spremište pa ga sad mora dati pošto poto





 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
To je kladdus od KWS-a.Nije loše vlaga je oko 13% to sam radio uslužno

pozdrav stvarno me interesira kako se mali đuro ponaša sa adpterom za kukuruz imam đuru i razmišljam se da mu kupim adapter imali dovoljno snage da se napravi tarup kako sad se ponaša kolika mu je učinkovitost pošto je adapter sve me interesira
pozdrav
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jedna losija slika sa danasnjeg kombajniranja ( nisam imao memorijsku u mobitelu, inace bi bilo vise :blackeye ) :

06102011434kopiraj.jpg


skinuli smo cca 9kj, ostalo je jos recimo toliko.
nismo jos bacili sve na papir, ima odlicnih prinosa, ima strasno losih, prosjek je za sada zadovoljavajuc. vlaga od 18 - 20,9%
nastavak radova ovisi o vremenu..
 

massey 3070

Član
Tu od
15 Tra 2011
Poruka
35
Mali Đuro nije loše za branje kukuruza,nije za brdovitog terena i nije baš neki veliki učinak mada su kod mene sve neke manje parcele.Treba mu što lakši adapter za kukuruz, tri reda.Kod mene je dosta težak neki geringhof bio je na clasu kombajnu pa sam ga sam preuredio,nema tarup pa neznam kako bi sa njim radio mene je adapter izašao oko 2500 eura
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
evo kako su mi "biseri" koji spaljuju kukuruzovinu pomogli pobrati kukuruz i ne samo meni



 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nadam se da nije velika povrsina u pitanju.
sada tog bisera poslati neka si ovo obere a namiriti se u njegovom kukuruzu.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
sa skup je zgorelo nekih 2,5h, od več gazdi mojih nekih 400čhv kolko sam videl od kraja ali sad kak je nutra jer je susedova zgorela skroz do drugoga kraja dok je moja vredu. to sam tak našao drugi dan kad smo išli brati znači za vatrogasce je prekasno ali smo uspeli nači krivca koji je tam palio ima ih više i niko nije kriv, a kak bumo se nagodili bumo vidli
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
da li tko zna,da li na području popovače tko bere kukuruzu u klipu? po mogucnosti da je smaohodni berač da nemoram pobrat ručno između susjeda ;)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
sa skup je zgorelo nekih 2,5h, od več gazdi mojih nekih 400čhv kolko sam videl od kraja ali sad kak je nutra jer je susedova zgorela skroz do drugoga kraja dok je moja vredu. to sam tak našao drugi dan kad smo išli brati znači za vatrogasce je prekasno ali smo uspeli nači krivca koji je tam palio ima ih više i niko nije kriv, a kak bumo se nagodili bumo vidli

ja bih se sa njima brzo dogovorio,ako ne onda bi i on gorio,sa takvima nema šale,majmuni jedni bezobrazni.

a za koji qrac služe malčeri,pa ima neko u selu barem jedan da to smlati.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
takvim tipitusima treba ukinuti poticaj i kazneno bi trebali odgovarati za zagađivanje okoliša, u mom kraju ove godine ne gori puno jer su ljudi kratki sa slamom pa ostaci od kukuruza se baliraju za stelju ,osobno ne palim ostatke uspijevam ih zaorati jer mi ne smeta malo ako ostane vani a to je čisto gnojivo a mamlazi spale sa objašnjenjem da su spalili moljca moš mislit on več posijao djecu na sigurno :partyman:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
da li tko zna,da li na području popovače tko bere kukuruzu u klipu? po mogucnosti da je smaohodni berač da nemoram pobrat ručno između susjeda ;)

Pitaj u Moslavaki,mozda rade usluzno.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh