• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
pa jako smo zadovoljni sa vrecama...stavljamo ih pod krov...u ove velike stane oko 1500 a u ove male oko 400-500...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
evo na žalost imam samo jednu jedinu sliku od ovogodišnje berbe kukuruza. :lol:



Uploaded with ImageShack.us

brao sam cjelo vrijeme pa nisam stigao sve slikati. ali ovo mi je bilo onako zanimljivo:weedman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ne uopče nije puna mjera fergiju tu kod mene po brijegu nema šanse da to izvuče mali ferko:axe:
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
ajkula
kakvu kuku imas?..moja je u ravnini sa osovinom i mozda nekih 15 cm od nje tak da ga nis ne dize
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ne uopče nije puna mjera fergiju tu kod mene po brijegu nema šanse da to izvuče mali ferko:axe:


:lol: ma samo nek on vuče. predugo se šverca kroz godinu pa onada barem nek u jesen nešto radi.
čuj po brijeu ne vjerujem da bi ikako išao. prošo je 2 nadvožnjaka jedva s drugom brzinom tak da brijeg ne dolazi u obzir.
a vidi se i na slici kako rudo na prikolici stoji uvijeno :madmana:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
evo na žalost imam samo jednu jedinu sliku od ovogodišnje berbe kukuruza. :lol:



Uploaded with ImageShack.us

brao sam cjelo vrijeme pa nisam stigao sve slikati. ali ovo mi je bilo onako zanimljivo:weedman:

Dali je to savinuta ruda na prikolici ili se to samo meni čini??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
to se ona od opterečenja uvija ,onaj drugi nastavak joj je zbilja višak ipak je ona predviđena za nekih 4tone a u njoj ima minimalno 6 od oka:rolleyess:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja na svoju takvu trpam 7 kubika, imam osjećaj da bi moglo još ali mi žao rude da vrisne :)
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Da citiram starije,pametne ljude: "Sam ti trpaj, bude ona to izdržala." Al kad se nešto dogodi: "E j*bi ga, dogodilo se". Onda mi mladi ljudi idemo pretrpavati u drugu prikolicu, makar smo im rekli da bi se takvo nešto dogodilo al što balavci znaju. Dva puta ove sezone sam išao tako pomagati. Htio sam slikati ali bi me prebili :blackeye Misle da bi pokazao ekipi u birtiji i bili bi glavna tema nekoliko dana:lol:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zadnja slika iz ove sezone. slikano prije 5 dana..

18102011442kopiraj.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
sudit po bunkeru na bourgoinu u prikolici ima 9 kubika e sad kolko je kukuruzateška i to sve dok zbrojiš to neznam.:rolleyess:
da rudo je savijeno, ali ne od sad i od tog tereta, nego ju je stari savinul dok je vozio ciglu s ciglane. ruda neče puknut provjereno 8), jer je dodana ploćevina odispod i direktno pojačana na šasiji. mogu popucat jedino gume ili se uvinut šasija :oops:
pod je također stavljen novi i stavljena su 3 lanca na nju da se ne raskapče stranice, a uz rub stranica gdje su pantevi su stavljene federplate, da ne pucaju pantevi od guranjua tereta na njih.
inaće dok ne dođe neka prava prikolica u dvorište ova će se još natrpjet kojekakvih tereta:twisted:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Što se tiče volumena kukuruza kubik može varirati od 550 do 750 pa čak i 800 kg. Najbolja provjera zagrabiti par litara i izvagati na kuhinjskoj vagi za vlastitu orijentaciju. To znači da prikolica nazivne nosivosti 5t ako je puna ne nosi u sebi automatski toliko.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
aha i samoutovarna je poslužila u nuždi,nego kak se je zadovoljno sa prinosom:drinkers:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh