• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
kombajniranje kod mene...glavni akter NH TC5070 i IMT 533


[



Pravi stroj nema kaj...

Samo jel imaš problema sa divljim svinjama,mi samo isto danas brali i ostali iznenađeni kolko je štete, ko da je nlo sletel na sredinu polja, nažalost nisam ništa slikal,kak stojiš s tim?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
kombajniranje kod mene...glavni akter NH TC5070 i IMT 533


[



Pravi stroj nema kaj...

Samo jel imaš problema sa divljim svinjama,mi samo isto danas brali i ostali iznenađeni kolko je štete, ko da je nlo sletel na sredinu polja, nažalost nisam ništa slikal,kak stojiš s tim?

ma nemam problema s divljim svinjama neg s jebenim ovcama...ovaj tam sused pusti ovce pa kud će ajmo na zekino...maaaaaaaarš od moje kuruze :supz::gitarist:
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Kakva su iskustva sa zlatkom, planiram ga posijati na proljeće 3 vrećice. Dali treba neke posebne uvjete za uzgoj ili je kao i svaki kuruz. Čuo sam o njemu da je jaaaako kvalitetan a meni treba za nesilice i piliće
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
zašto:confused: ne kraj šume jel ga divlje svinje rado napadaju. i može li postići prinos 10 t/ha suhog zrna
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Čuo sam da je slatka kukuruz i da ga divlje svinje vole taj kukuruz,pa ako pasadiš kraj šume niko ti negarantira da nečeš imat manje od pola polja preoranog :lol::lol:
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
ima i za to lijek i to 100% učinkovit. Bagremovi stupci farmersko pletivo vareno 1,5 m visine i povrh toga bodljikava žica. Imao sam i ja problem sa tim oračima ali otkad sam tako ogradio nema ni jednog. Vide se tragovi oko ograde pokušavaju svašta ali im nikako ne uspjeva nadam se da će tako ostati, tako da se za divlje svinje ne bojim. Samo sam htio znati kakav je zlatko, a divljaci nek napasaju oči s druge strane ograde :lol: :lol:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Losi uvjeti jesenas mozda? Salim se naravno... Ko bi znao moze bit puno razloga. Znam za covjeka koji jesenas jednostavno nije vise imo gdje smjestit kukuruze pa ga ostavio u polju.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Losi uvjeti jesenas mozda? Salim se naravno... Ko bi znao moze bit puno razloga. Znam za covjeka koji jesenas jednostavno nije vise imo gdje smjestit kukuruze pa ga ostavio u polju.
Pa sve to stoji,ali zar ne postoje neki gubici ako se kukuruz ostavi preko zime na zemlji?
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Ovaj adapter je fantazija , gledo sam kako radi , vrijedi svaku paru.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Koji razlog je bio da niste u jesen kombajnirali?

Razlog je taj šta nismo imali mjesta gdje ga skladištit.

Losi uvjeti jesenas mozda? Salim se naravno... Ko bi znao moze bit puno razloga. Znam za covjeka koji jesenas jednostavno nije vise imo gdje smjestit kukuruze pa ga ostavio u polju.

Ove godine tj. prošle uvjeti su bili odlični samo nema mjesta više :madmana:

Pa sve to stoji,ali zar ne postoje neki gubici ako se kukuruz ostavi preko zime na zemlji?

A zasto bi postojali gubitci,hranjivost mu ostane ista...to ti je isto ko kad imaš kukuruz u kuruzaru. Mislim da je ovako i bolje ostavit jer ima bar neku zaštitu klip,jer je u komušini i nemože voda do njega kao u kuruzaru.
Svake godine ostavljamo po jutro i pol do dva na polju i druge godine ga onda beremo. Nemoramo na jesen ga sušit u sušari,to je samo bacanje novaca u prazno.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Svaka tebi cast i ti radi kako tebi pase samo ja ga neostavljam u polju nema sanse, sve je bolje nego ga ostavit pa makar i u silos.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Svaka tebi cast i ti radi kako tebi pase samo ja ga neostavljam u polju nema sanse, sve je bolje nego ga ostavit pa makar i u silos.

Zašto nebi nikad tak ostavio,baš me zanima tvoje mišljenje šta tom kukuruzu fali?

Kod mene bi ga divlje svinje riješile do prosinca samo tako :)

Srečom mi imamo dobre lovce na divlje svinje i ostalu divljač pa nemamo sa tim problema,do sad nikad nam nije nika divljač oštetila bilo koji usjev.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh