• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
jel ti nije malo preskupo vleči jednog reda sa 560...mislim na njegovu potrošnju goriva...:roll:

Ne potroši puno, normalan gas i za svojih 5 jutara zadovoljavajuće. Prednost naspram 540 je kaj onaj ima težak volan, a ovo je ipak hidro:) fali mi samo brzina između 2-ge i 3-će :)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Ne potroši puno, normalan gas i za svojih 5 jutara zadovoljavajuće. Prednost naspram 540 je kaj onaj ima težak volan, a ovo je ipak hidro:) fali mi samo brzina između 2-ge i 3-će :)
da,poznato mi je to,a isto tak da ima bolje rješeno kipanje nebi bilo loše...za berače su puno bolji traktori sa 5 brzinskim getribama...ja ga pak teram sa 4320 i isto ima malo jaču potrošnju nego manji traktor,ali komfor sa mora platiti :finga:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Kod mene se jučer brao kukuruz, prinos neznatno manji nego lani, sve u svemu na vremenske uvijete dobro je

560 i jednoredni berač????ja imam 549dv za jednoredni, a našao sam ovu kombinaciju imt549 i tornado 80, čovjek kaže bez problema po ravnici od 3 do 5 sporohodne. a potrošnja goriva??? 560 treba 2200 okretaja a 549 1600
 

Prilozi

  • fotografija0089y.jpg
    fotografija0089y.jpg
    49.6 KB · Pregleda: 410

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pa ne tjeram ga na 2200 okr, nema potrebe. Po suhom ide sve, ali kad je mekše tu ima manji traktor problema ako nema prednje
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ma nema veze tko bere s kakvim traktorom,bitno da pobere..

A i nije bitna potrošnja,bitno kaj se posao napravi dobro..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ma nema veze tko bere s kakvim traktorom,bitno da pobere..

A i nije bitna potrošnja,bitno kaj se posao napravi dobro..
naravno nema veze ako bereš samo sebi, ali uslužno ima itekakve veze. ovaj s dvorednim pobere duplo više i potroši manje goriva, ali neidemo u off topic, mene ja začudilo kako može s takvim slabim traktorom brati dvorednim jer koliko znam za dvoredni je preporuka najmanje 40kw
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
naravno nema veze ako bereš samo sebi, ali uslužno ima itekakve veze. ovaj s dvorednim pobere duplo više i potroši manje goriva, ali neidemo u off topic, mene ja začudilo kako može s takvim slabim traktorom brati dvorednim jer koliko znam za dvoredni je preporuka najmanje 40kw

moze brati s tom kombinacijom po ravnici i po suhom terenu.. primjer, meni je brao jedan covjek sa 6911 i tornadom 40 ali imam takve njive da sam ga morao vuci sa svojim traktorom pa makar i nije bilo vlazno.. onda je kupio 6340 i sad bere lakse.. ali i njemu je nekad tesko zbog velikog bocnog nagiba.. a samohodni tu nema sto traziti jer su odmah kotaci u zraku.. kupio bih ja sebi berac odavna samo nemam adekvatni traktor za njega.. moj mf 55 ks bi rijetko kad mogao brati na bilogorskim njivama..:evil:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Danas i u susjednom selu sam vidio da čovjek provuče prikolicu klipa , izgleda je i kod mene počelo polako a vladimirca još nisam sastavio :madmana:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Dali li je tko počeo brati kukuruz u klipu ili u zrnu ako je nek stavi slike
ja sam bil prvi prošle godine, stoga daj malo sad ti uslikaj svog pajdaša da vidimo kak izgleda, mislim da bu u tvom kraju dobar prinos.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Mi krečemo sutra zrno za šrot silažu,baš me zanima prinos.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
prinos: 6 t/ha
vlaga: 29%
hibrid: pioneer PR35F38
dsc01415jo.jpg

dsc01417rl.jpg

dsc01418tn.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa kukuruz vam je još super zelen s obzirom na godinu,dobar kombajnček:partyman::partyman:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
hehe,to je dolje gdje se voda sljevala,gore je skroz suha,čak ima negdje gdje je samo stabiljka bez klipa. :shock:
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Počelo je i kod mene
dsc01753is.jpg


dsc01754uh.jpg


dsc01755ba.jpg


dsc01758th.jpg


Skinute su dvije i pol rali- na prikolicu stane 8-9 tona neznam točno za kukuruz...

Sušenje sutra, a valjda i slike...
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Traktor bez prednje vuce uvijek ima problema sa beracem, cak i u ravnici ako je mokro. Pred prosle godine sam u vise navrata cupao IMT558 i tornado 40, a i Zetora 7745 i tornado 70 ali je zekan imao gume kao za trka :weedman:
Ide ono i sa IMT539 (mnogi kod nas koriste tu kombinaciju) ali na vjedvite jade.
Mislim da bi moj Europard od 45ks i jednoredni berac bila kombinacija samo takva :prayer:
Traktor imam, samo da jos berac nadjem :mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh