• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresor-Motor defekt

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Motor troši onoliko koliki je na njemu teret ..a ne koliko piše na pločici

To si u pravu, samo motor od 2,2 KW će za svoje pokretanje povući sa mreže struju od 6,6 A a onaj od 1 KW samo 3 A. Ako bude bilo šta radio s kompresorom, na ovako maloj boci motor ima da se pokreće svaki čas. Da ima veći kompresor onda bi takav veći motor bio OK ili da već ima takav motor onda u redu al ovako mislim da bi tu bio dovoljan i neki mnogo manji motor.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To si u pravu, samo motor od 2,2 KW će za svoje pokretanje povući sa mreže struju od 6,6 A a onaj od 1 KW samo 3 A. Ako bude bilo šta radio s kompresorom, na ovako maloj boci motor ima da se pokreće svaki čas. Da ima veći kompresor onda bi takav veći motor bio OK ili da već ima takav motor onda u redu al ovako mislim da bi tu bio dovoljan i neki mnogo manji motor.
neče motor čekati seljačića nego če on čekati motor
ovo nema nikakva kapaciteta osim čekati da nadruka i napumpati gumu tako da neče stalno startati
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
momci vi ste svi tu negdje i u pravu ste.nemojte se zavaravati sa podacima koje sam naveo kod motora,ovaj motor da je imao navedene karakteristike nebi crko.ovo je kineski šrot koji vjerujem nije imao ni pola navedene snage niti okretaja.
i da još napomenem,ja sam stalno čekao na ovaj motor,bez obzira šta radio.kad se ugasio čim pritisnem polugu par sekundi kasnije opet se palio,tojest filanje je trajalo neprestano.velim bez obzira šta da radim sa njim motor se palio non stop.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
momci vi ste svi tu negdje i u pravu ste.nemojte se zavaravati sa podacima koje sam naveo kod motora,ovaj motor da je imao navedene karakteristike nebi crko.ovo je kineski šrot koji vjerujem nije imao ni pola navedene snage niti okretaja.
i da još napomenem,ja sam stalno čekao na ovaj motor,bez obzira šta radio.kad se ugasio čim pritisnem polugu par sekundi kasnije opet se palio,tojest filanje je trajalo neprestano.velim bez obzira šta da radim sa njim motor se palio non stop.

Pa onda ti je naj bolje, kako je već neko ovdje rekao, da baciš taj kompresor, ostavi bocu, sklopku i ventile. Instalaciju imaš samo još umjesto te glave nabavi neku veću i jaču i jači motor.
Čini mi se da je Ajkula spominjao da ima nekakvu veću kompresorsku glavu.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pa onda ti je naj bolje, kako je već neko ovdje rekao, da baciš taj kompresor, ostavi bocu, sklopku i ventile. Instalaciju imaš samo još umjesto te glave nabavi neku veću i jaču i jači motor.
Čini mi se da je Ajkula spominjao da ima nekakvu veću kompresorsku glavu.


mislim da će tako i biti.
 
M

miljenko122

Guest
preslab ti je motor od veš mašine mada ima dovoljno okretaja.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
A kad bi reducirao prenos onda imas vise snage al treba mnogo vreme da nabije dovoljan pritisak.
ma ipak mislim da taj motor od ves masine ce ganjati taj komresor, e sad vidim da je glava membranska nije klipna kao vecina komresora i neznam mozda zahteva vise snage od klipne ili manje:scratch.
Ja imam hommade kompresor 80 litra, FAP-ova jednklipna glava i 1.1kw motor radi sa prenosom 3:1 znaci ako motor ide 3000 o/m onda glava ide 9000o/m i radi bez problem nabija pritisak do 8 bara, moze i jos al strah me jer boca je od boljera neznam ona koliko drzi.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
A kad bi reducirao prenos onda imas vise snage al treba mnogo vreme da nabije dovoljan pritisak.
ma ipak mislim da taj motor od ves masine ce ganjati taj komresor, e sad vidim da je glava membranska nije klipna kao vecina komresora i neznam mozda zahteva vise snage od klipne ili manje:scratch.
Ja imam hommade kompresor 80 litra, FAP-ova jednklipna glava i 1.1kw motor radi sa prenosom 3:1 znaci ako motor ide 3000 o/m onda glava ide 9000o/m i radi bez problem nabija pritisak do 8 bara, moze i jos al strah me jer boca je od boljera neznam ona koliko drzi.

oćem i ja takav:prayer:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pa ne bukvalno 9000,nikad nisam mjerio, 9000 dao sam samo za primer

9000 sa 1.1 KW motor:madmana:
3:1, de dobro vidi, moguce je da imas 1000 okretaja na glava, gde je velika remenica, na motor ili na glava?
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
9000 sa 1.1 KW motor:madmana:
3:1, de dobro vidi, moguce je da imas 1000 okretaja na glava, gde je velika remenica, na motor ili na glava?

Velika remenica je na motor, motor je trofazan e sad neznam koliko obrtaja je.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ovaj kompresor je lako pokretati tako da je snaga pokretanja manje bitna.više bitno su okretaji
 
Na vrh