• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresor-Motor defekt

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kupih prošlog ljeta kompresor za hobi potrebe i crknu mi motor mjesec dana nakon isteka garancije.
Popravak bi koštao oko 50ak eura ali ja nemam povjerenja u to sranje od motora. ovaj ima 3000 o/min 1,1KW. Imali kakve šanse da stavim drugi,jači motor?Imam jedan končarev ali sa 0,5KW i 1350 o/min ali je od mješalice.

šta vi predlažete???

kompresor nije radio sveukupno ni 5 sati.a crko je jer sam puhao gumu a crijevo za puhanje već bilo začepljeno od loše gume.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kupih prošlog ljeta kompresor za hobi potrebe i crknu mi motor mjesec dana nakon isteka garancije.
Popravak bi koštao oko 50ak eura ali ja nemam povjerenja u to sranje od motora. ovaj ima 3000 o/min 1,1KW. Imali kakve šanse da stavim drugi,jači motor?Imam jedan končarev ali sa 0,5KW i 1350 o/min ali je od mješalice.

šta vi predlažete???

kompresor nije radio sveukupno ni 5 sati.a crko je jer sam puhao gumu a crijevo za puhanje već bilo začepljeno od loše gume.
Kak misliš motor od 1,1 Kwh zamjeniti sa motorom od 0,5 Kwh a ovaj jadan je izgorio jer je "kao" bio opterečen?
I da nisi ništa radio kompresor se je morao isključiti jer bi morala biti na njemu tlačna sklopka ...i plus ona sigunosni ventil ....pod uvjetom da je sve dobro pospojeno i podešeno .
A poštovani forumaš hrvoje01 če ti sve fino objasniti oko podešavanja i struje ..

Ako ti to treba samo za pumpanje guma uzmi kopresor starog frižidera i imaš "stroj" za sva vremena :supz:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pozdrav puknuti,taj od frižidera ako ide za pumpanje i sitno ispuhavanje dali mora imat spojen onaj svoj relej sa termostatom ili može samo obična sklopka,i koliko pritiska može taj malecki napuhati,adios:partyman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pozdrav puknuti,taj od frižidera ako ide za pumpanje i sitno ispuhavanje dali mora imat spojen onaj svoj relej sa termostatom ili može samo obična sklopka,i koliko pritiska može taj malecki napuhati,adios:partyman:
da, mora biti relej ...možeš ga i manuelno startati ( odglumiti relej ) ali ako se bojiš struje bjež od toga
Ispravan mora nabiti ( da bi bio dobar za frižider ) 30 bara .
Dakle dok više ne hladi ti još imaš debelo rezerve :supz:.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Gledajući karakteristike ovaj slabiji motor ima otprilike isti okretni moment kao i jači....dakle jednakom "mukom" bude vrtel....jedino kaj bude sve duplo sporije...tak da on ne bude zgorel....pretpostavimo da kinezi sve kopiraju, a i nije neka mudrost dimenzionirati EM za kompresor, pretpostavljam da je ne kvalitetna izrada uzrok kvaru....a znamo da končar radi vrhunske EM, dakle....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
poslikaću vam tu "motorčinu" pa ćete vidjeti.

da sad nebih ja mudrovao,vidjećemo na slikama šta sam zamislio. nisam bio ovih dana tu pa nestigoh poslikati a mislio sam moje pitanje potkrijepiti slikama pa da vidite o čemu je riječ.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Pozdrav Seljačić!
Bojim se da bi ti taj motor od mješalice bio i slab i spor. Možda bi bio bolji od veš mašine, on je na spoju za centrifugu 2800 o/min a snage je tu oko 1 KW što je sasvim dovoljno.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ajmo forumaši koji volite mehaniku,nešto mi ide ovih dana,imam nekakvi kompresor veči za nekog tko bi ga htio slagati za pumpanje taj bi mogao i jedno 150 litara bocu napumpati,ako neko ide oko Bjelovara,samo za kolege forumaše je gratis eventualno jedan PAN Radler da baš nije badava:drinkers::rolleyess:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
motor vešmašine je širok pojam ..ako misliš na one iz naših prostora 80tih godina nijedan nije bio ni približne snage od kilovata
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
motor vešmašine je širok pojama ..ako misliš na one iz naših prostora 80tih godina nijedfan nije bio ni približne snage od kilovata

Mislim na ovakav motor:

Uploaded with ImageShack.us zar on nije snage oko 1KW :scratch pa i ako nije mislim da bi mogao "potjerati" taj kompresor.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Nema sanse ovog motora pokretat kompresor, on je oko 1/3 snage od 1 KW, ja za kompresora preporucujem motora od 2.2 KW, nista manje..., ali nismo videli glava kompresora, :scratch
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Evo i slike kopresora.Motor je po meni slab,iako malen trebao bi za navedenu cijenu da radi bar dvije godine po mom korištenju.glava je isto premala ali velim ja nelakiram niti puno koristim kompresor,ali kad pušem gumu ili čistim motorke od piljevine prašine itd... bez obzira koji radovi čišćenja zrakom ovo bi trebalo zadovoljiti moje potrebe,a ne da ja minutama čekam da mi ovo čudo napuše gumu od pinca recimo.

slobodno mo možete kritikovati što sam ga kupio i ovoliko platio jer znam da sam pogriješio.

ja sam mislio postaviti motor sa strana kao ovaj na prethodnoj slici,pa manjak snage i okretaja nadoknaditi remenicom ako je to moguće.





 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hm...to je to čudo....:shock:
Meni se čini da taj motorić nije klasični kavezni motor sa 3000o/min, več mi se čini da je to univerzalni(pogledaj dal ima četkice) sa mnogo večim brojem okretaja, kaj se na kraju krajeva vidi i po prijenosu i gabaritima...Čini mi se da je 3000o/min broj okretaja kompresora. Ovaj tvoj končarev motor ima 1500o/min i samo sa direktnim spojem(1:1) bi taj motor bio dovoljno jak da to pokreće...al tada imaš još manji protok zraka....:madmana:
A ovaj od vešmašine ima oko 300W i to nije niti slučajno dovoljno
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Hm...to je to čudo....:shock:
Meni se čini da taj motorić nije klasični kavezni motor sa 3000o/min, več mi se čini da je to univerzalni(pogledaj dal ima četkice) sa mnogo večim brojem okretaja, kaj se na kraju krajeva vidi i po prijenosu i gabaritima...Čini mi se da je 3000o/min broj okretaja kompresora. Ovaj tvoj končarev motor ima 1500o/min i samo sa direktnim spojem(1:1) bi taj motor bio dovoljno jak da to pokreće...al tada imaš još manji protok zraka....:madmana:
A ovaj od vešmašine ima oko 300W i to nije niti slučajno dovoljno

ima četkice.kažu mi još da je to motor sa nekih bušilica ili tako nešto.:scratch:scratch

ma neznam ni sam šta ću.....možda mi se ipak sreće osmjehne uskoro
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,288
ima četkice.kažu mi još da je to motor sa nekih bušilica ili tako nešto.:scratch:scratch

ma neznam ni sam šta ću.....možda mi se ipak sreće osmjehne uskoro

Najbolje je da to bacis u smeće, pusti samo tlačnu sklopku, regulatore tlaka i bocu. Nađi kompresor neki na remenicu sa mokrim karterom i končarevim motorom 1.5KW/3000°/min.
Edit:
Možda bi i išlo sa ovim novim perilicama rublja, imaju jako malu remenicu na motoru, a bubanj vrti na 1200°/min...ako se to negdje nađe na otpadu....
http://www.gorenje.hr/perilice_i_susilice_rublja/karakteristike_perilica/inverterski_motor
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kad bi negdje na otpadu našao stazni remen i remenicu istog oblika i promjera, tada bi mogao npr. lijevo izvest prijenos na ovaj motor....pogotovo ako imaš nekoga sa tokarilicom da ne ulažeš previše novaca jer i sam kompresor mi ne izgleda najrobusnije....
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Nema sanse ovog motora pokretat kompresor, on je oko 1/3 snage od 1 KW, ja za kompresora preporucujem motora od 2.2 KW, nista manje..., ali nismo videli glava kompresora, :scratch

Hm :scratch 1/3 KW je nešto oko 300 W, ovaj motor je puno, puno jači od toga, garant!! A staviti motor od 2,2 KW na ovaj njegov kompresor je čisto rasipanje i snage i struje. Šta će mu toliki motor za ovako malu glavu :?: ovdje je sasvim dovoljan ovakav motor od veš mašine. Brz je i ima sasvim dovoljno snage, još ako će prenos izvesti preko remenica onda nema problema :supz:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Hm :scratch 1/3 KW je nešto oko 300 W, ovaj motor je puno, puno jači od toga, garant!! A staviti motor od 2,2 KW na ovaj njegov kompresor je čisto rasipanje i snage i struje. Šta će mu toliki motor za ovako malu glavu :?: ovdje je sasvim dovoljan ovakav motor od veš mašine. Brz je i ima sasvim dovoljno snage, još ako će prenos izvesti preko remenica onda nema problema :supz:
Motor troši onoliko koliki je na njemu teret ..a ne koliko piše na pločici
 

Najnoviji postovi

Na vrh