• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Čitam da su to stare njemačke nepoderive stvari.

Kompresori za industriju... Dal je taj kompresor u pogonu i dal radi ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Izgleda da je Y-D pokretanje. Ono desno od tlačne sklopke izgleda vanjski ventil za rasterećenje.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
ZJ rasteretni ventil je elektromagnetski.

Dali ti znaš nešto o ALUP kompresorima ?

Kupio sam rabljeni Airmec i uredio ga pa sam ga prodao dalje... kvalitetom je dobar ali me nije oduševio kapacitet glave iako košta 7000 u pevecu

Trudbenik, Alup... Kakva je kvaliteta i trajnost ? Na internetu nisam uspio pronaći nešto previše podataka...

Vidim po njemačkoj ih ima dosta stari cca 1975 godina i još su po 500 eur...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Nekad su bili OK. Mnogi njemački brandovi danas rebrandiraju ABAC...
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Kako da znam dali ima uljnu pumpu ili ne ?

Dali se to može vidjeti izvana po glavama ili ?

Konkretno me zanima ovako nešto? Dvostupanjski je, stanje ok 15 bara... Cijena privlačna...

 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Gledam ih po njemačkoj.... Možda bi uspio srediti prevoz za ok cijenu.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Ono desno od tlačne sklopke izgleda vanjski ventil za rasterećenje.
ZJ rasteretni ventil je elektromagnetski.
Taj rasteretni je i mene zajebaval. Onda sam između tlačne cijevi i spremnika ugradio nepovratni ventil, a prilikom zavarivanja cijevi između nepovratnog i kompresora variocu prilikom zavarivanja (tj. meni) je ostala rupica <1mm koja glumi rasteretni! :hahah:
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Lee jesi ti onaj s forum.hr što je reparirao Trudbenika ?

Daj mi reci kakvo je stanje s tim V glavama ? Jesu komplicirane za složiti ?
Dijelova sumnjam da ima, ali vjerujem da se nešto može pripasati pa da bude ok...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Da taj sam likson!
Pametnjakovići uključili kompresor (3F), a on ima uljnu pumpu kojoj nije odgovarao smjer okretanja. :hahah: Takvog sam kupio. Brušenje radilice, zamjena ležejeva!
Taj dvoglavi Trudbenik je jednostavan i .....nepoderiv! Mislim da je max br okretaja oko 700-800.
Utrapim ti ga!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Pa moze ovaj kompresor napuniti 500l posudo? Moze kakva slika?
View attachment 33712
Ovo naranđasto je p/b plin! :hahah:
De si ti bil u vreme potresa onoga velikoga? Nebi me čudilo da ti nisi imal prste u tome. 😳
Popravljal sam neke grijalice i nis znal kaj me steplo dok špiglin i flaša ni pala, a namještaj se šetal po sobi! Ma svugdje čačkam, tak da priznam da sam nekaj zeznul i onda je zdrmalo!
 
Na vrh