• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
LEE hvala za sliku. Sta sve radis s njim? Koje alate upotrebljavas na kompresoru?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
Farbal sam traktor i prikolicu, pumpal gume, ispuhival,saugal pepel iz kotla!
Imam nekih alata, ali dok povučeš crijeva pa ovo pa ono....
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
"Šerafi" na kotačima ne ovise baš o kompresoru. Više ovise o tlaku i presjeku cijevi od njega do alata!
Svaki će nadrukati nekoliko bara!
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Ako kompresor nema dovoljnog kapaciteta onda se smanji tlak i pištolj ne može odšarafiti. Sve zavisi o tlaku. Može da odtegneš jednu maticu i čekaš da kompresor napuni rezervar na 8 bar i onda odtegneš drugo matico i tako dalje. Ja pitam za neprekinut rad. Ako može kompresor održivati 6 bar, kad šarafimos pištoljem.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Pozdrav svima,

nabavio sam kompresor ALUP, za vikend bi trebao stići pa ćemo vidjeti. Ima posla na njemu ali nadam se da je glava ispravna. ostalo ću posložiti.

Dvostupanjski je, glava je 14 bara i 500 litara protoka. Posuda je 300 litara.

IMG-20210301-WA0000.jpg
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Pa imao bi nesto vece,da mogu rezati s plazmo i šarafati,možda pjeskariti... Sad imam 100 l i dovoljno je za farbanje i nešto malo odrezati s plazmom...
 

Najnoviji postovi

Na vrh