• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Konjići

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Mi smo do nedavno imali normalne konje i nikad mi se nisu sviđali ti poniji, treba sijena, zob, kukuruz. Ja obožavam konje i uvijek mi je volja nabaviti pastuha od bar 600-700 kila ali nažalost ne bude od toga ništa, s tim da ja imam svoje zemlje i strojeve da pripremim hranu kad ionako pripremam za kravu. Koliko pojedu ne znam ali kupovat hranu mislim da nije jeftino. Imali su ih susjedi, neki su bili super a neki su bili nestašni i grizli su.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
A jesu podložni kakvim bolestima? Kak dugo žive? Pa kolko on more npr dnevno zobi maznuti?
Ko i svaka životinja tako i oni kaj se tiče bolesti, treba održavati papke, redovito timariti, paziti na gliste. Nije stvar samo zobi kod prehrane, oni nisu preživaći i oni konstantno polako jedu tako da ako je u štali a kroz zimu bude sigurno treba imati stalno jesti. Opet ako je kroz ljeto vani treba mu dati i malo sijena, ne bude mu dosta samo ispaša.Nije to kokoš da mu malo baciš i gotovo.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Sve to znam kaj veliš manje više, zob sam uzel za primjer. Misim krme imam, nije problem, i imal bi de pasti. Al opet me stah bolesti i svega kad se vežeš za živinicu, bil bi mi ljubimac. Kak je sa malom decom? On se mora kod veterinara prijavit da ga se ima?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Mi smo normalne konje imali koji su bili starosti preko 15 godina tako da pretpostavljam da i ovi imaju dobar životni vijek ako je sve u redu. Treba biti prijavljen zbog vetrinarskog nadzora. Kolega ne znam da li imate kakvih iskustva s većim životinjama ali ja bih si dobro razmislio o tome, konji kao ni svaka druga životinja ne znaju za svetke ni petke, nema kod njih ne da mi se danas budem sutra i to. Ako nema nekog tko se može za njih pobrinuti tijekom cijelog dana ja se ne bih upuštao u to.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma pa smo imali nekad 2krave,i nekad konje al ih se ja ne sjećam, kravice da, išel na pašu sa bakom, tak da mi nije niš strano. Čak postoje i neki još mali konji, oni kaj su kak peseki, al oni kak čitam znaju oboljevati puno. A poni bi kod mene živel ko Lord.
 

Najnoviji postovi

Na vrh