• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Konjići

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Da,i mene isto zanima iz kog razloga je svezan konj ovim pojasevima,zaista nisam to nikad vidio da se radi iz bilo kog razloga pa ako neko zna bilo bi super da objasni?
Kebir možda zna?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Zato što je čovijek bolestan, zato su konji tako vezani! Nemože se iživljavat na ljudima pa to radi na konjima!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Konji su iznemogli,vjerojatno je kalcij ili slaba prehrana.Uglavnom konj nesmije ležati jer vrlo lako dolazi do zapetljaja crijevi.Inače postoje orginalna vješala (od prednjih do zadnjih nogu)koja pomažu da konj stoji.Konj tako može stajati i po nekoljko mjeseci,recimo radi loma nekih kostiju(noge).Nabijem ga blesava,,di je infuzija i ostale gluposti---naivac misli da bude sve OK samo od gurtni.Kak sam več rekel:to nisu konjari več mesari.Osim toga,kaj se ja čudim,pa Branko tak i onak nema pojma o konjima.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Hvala Kebire na objašnjenju :)
Inače nisam to nikad vidio iako jel nagledao sam se konja u ranoj mladosti ali nikad nešto slično da neko radi ne vidjeh, pa me zanimalo šta je to sad.........
Što se tiče Borkovića istna je da ga progone jer neće da sluša političare i šta ja znam iz kojih još meni nepoznatih razloga...tako da je moguće i da mu smještaju....koliko sam vidio(nisam zagledao nego sad iz glave izvlačim)konji mu i nisu toliko premršavi samo jednom se vide rebra previše onih drugih nekoliko su ok.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Dobro,možda je i njegova greška kaj nije na vreme zval veterinara i malo bolje pripazil na ta dva konja.Konji nisu mršavi več u malo lošijem stanju.Točnu ocijenu može dati samo osoba koja je kompetentna za ocijenjivanje posavskih konja.Znači ne vet.niti nekakvi inspektori.Samo osoba koja je zbilja educirana za ocijenjivanje posavaca,niko drugi.Mišljenje svakog drugog nije nimalo prihvatljivo i ravno je sajamskom prepucavanju kod kupoprodaje.Osim toga to je više-manje gorka zbilja i česta pojava u svijetu HP i HH.Protiv Branka nemam ništa za reči jer nažalost u ovoj državi ne postajemo svakim danom bogatiji več nažalost sve siromašniji.Jedino da se malo više educira i posluša pokoji savjet sa strane.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Lipicanci su inače malkice puknuti u glavu.To je njihova genetika---nekoliko pasmina od kojih su nastali.Ostatak njihove nestabilnosti je odgoju koji više manje nije nikako niti započeo a kamoli završio.konj nije auto da ga upališ i kreneš.Stisneš kočnicu i on stane.On isto ima mozak kao i ljudi.Kao i ljudi reagira--strah,radoznalost,nema ponekad volje za ništa a ponekad je hiperaktiva.Ukratko ništa se ne razlikuje od ljudi.ispravan hod,stav nogu bi bilo dobro prvo pogledati.Plašljivost,nesmije se bojati normalnih zvukova ili pokreta.potražiti ožiljke na koži jer to govori što je konj prošao.Vlasnicima nemoj vjerovati niti riječ.Uzmi nekog ko se zbilja razumuje u konje pa ga pojahati--upregnuti i malkice po cesti i livadi.To se najviše vidi.Ukratko i otprilike toliko zasad.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
puno hvala,znam da mozda i nije najpametnije uzeti lipicanca za pocetnika,ali eto...
dvojba je izmedu lipicanca i hanoverijanca,ali nekako naginjem na lipicanca jer ipak je to "nas domaci" konj:) a i nisu bas nesto zastupljeni hanoverijanci kod nas..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Pričekaj dok se otvoriEU pa te upoznam sa ljudima kaj imaju u glavi konje i cijene tam"prek" Para je sitna a konji su gotovi za upotrebu.Odi na Mađarske oglasnike pa da vidiš cijene.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
neki nasi uzgajivaci imaju stvarno nabrijane cijene..zdrijebe 1.g 19.000 kn...mislim da je to malo previse.ok pedigre je dobar ali ako pogledas tu ima jos puno posla i vremena do jahanja..
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
hahahahaha i 9 je previše a kamoli 19.Ali godišnjak je dobar matrijal za obradu.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
realno gledano, meni neznaci i da je najbolji moguc jer nemam nekakva velika iskustva s konjima:) hahaha
ja trebam "kljuc u ruke"...sjedi vozi:)
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Ključ u ruke pričekaj EU,a vozačku budeš trebal polagati sa nekim instruktorom.Mada bi ja radije imal instruktoricu.hahahaha
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
jel trebam i zmigavce i farove onda ugradit???:)nije valjda da se i za to treba polagat???
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Šalim se ali sedlanje----uprezanje i sam ispravan rad sa konjem ipak traži neko znanje.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
slazem se...bolje da netko usmjeri zivotinju u pravom smjeru nego ju upropastiti u startu...:)
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
realno gledano, meni neznaci i da je najbolji moguc jer nemam nekakva velika iskustva s konjima:) hahaha
ja trebam "kljuc u ruke"...sjedi vozi:)

Najbolje unajmiš nekog ko se jako dobro razumije u konje.....jer sam nećeš vidjeti nikad dovoljno dobro....ja ću tako ako se odlučim na kupovinu, iako i sam imam nekog iskustva ali ipak bolje zna čovjek koji se s tim baš bavi....nekoliko stotina eura(ne vjerujem da bi me puno više došlo) i miran sam, neću napraviti grešku pri kupovini što je lako moguće jer rijetko se prodaju baš jako dobri konji a ako se i prodaju takvi nisu jeftini.....Najradije bi zamolio i unajmio baš Kebira za takvo nešto pa i drugima bi njega isto preporučio.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
imam kolegu,veterinar je a ima konje....

moram imati betonske stupce za ogradu,sto da stavljam? pletivo ili trake??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh