• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Konjići

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Pozdrav Svima. Razmisljam si vec duze vrijeme kupiti konja za jahanje. Nikako da se odlucim na to do sada..hege.. ugl zanima me sto preporucujete kupiti? Razmisljao sam Lipicanca kobilu cca 15 gid staru. E sada koje su im cijene? Npr vidio sam u ergeli lipik lipicanku 89' godiste kosta 5.000 kn ali isto i neku larisu mislim da pise toplokrvnjak 99' za 3.500 kn.

Stavi malo više para na hrpu i uzmi Arapa kastrata! Poticaja na njega nema ali kad pocnes jahat vidječeš kaj je poticaj!!! Arap u :icon_syda:
 

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Hm kastrata? Zasto ne kobilu? A gle nije za baciti u pocetku tih 1500 - 2000 kn poticaja pa zao na to ciljam. Sto se spola tice..tu sam ciljao na kobilu..jos kad bi se ozdrijebila kroz koji mjesec.-)) ..Jedino neznam kako ide sa jahanjem kada ima zdrijebe? Kada se tjera znam da je nemirna..
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Zašto ne kobilu? Ako ti treba za jahanje, onda je kastrat u velikoj prednosti, kobila kad je trudna nemožeš jahat pa onda ima pms pa je zivčana... ah znaš valjda kak je sa ženama A što se tiče poticaja ja mislim da to dobivajo samo hp,hh , lipicanci koji imaju Aknjgu ali nisam siguran!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
ako misliš aktivno jahati , u društvu drugih konja onda je kastrat zakon.....

ako se misliš kilaviti jednom na tjedan radi šminke onda možeš uzeti bilo šta....

poticaje imaš na HH , posavca i lipicanera (nisam siguran) a ako trebaš konja pretežito za jahanje onda svakako lipicaner od tih navedenih jer ovi tenkovi nisu za jahanje.... ja imam HH žrebicu i jašem vestern sedlom al dok nakon toga probaš neki mršavi konj preporodiš se.....

ja imam kvotera kastrata i s njim nema brige.. nit se mu diže na kobile , niti je agresivan , miran je ko bubica a kad ga potjeraš oči ti suze......
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Jel netko bio jučer ili prekjučer na SKOK-u Gudovcu, kakovi su dojdmovi? Ja sam bio jučer i mogu reći da sam ostao razočaran. Gidrani, HH i HT su bili ok, ostalih skoro da ni nije bilo. Svega 4 lipicanca i nijedan arap.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
koja je razlika izmedu holsteina i hanoverijanca?? dali se moze u hr nabaviti hanoverijanac?? jad sam bio u njem u obilasku jedne farme zaljubio sam se u tog konja :)
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
To bi značilo da je konj vjerojatvo u papirima HT ili T, ali da ima nekog od predaka lipicanca i da izgledom jako podsjeća na lipicanca.
A samo na lipicance A knjiga imaš poticaj i to na uzgojno valjdana grla, znaći na kobile i pastuhe, na kastrate ne.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Zahvaljujem. Ako imate neku preporuku za negdje kupiti ili ako Vi imate nekog lipicanca ili lipicanku javite mi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Nažalost i ja isto trenutno kupujem ždrijebe tako da za prodaju nemam, ali bi možda poznanik iz susjednog sela mogao imati, poslati ću kontakt u PP
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Uf nekako mi se cini da cu g dosta dugo traziti.-)) Iako ako nista drugo sada barem znam sta otprilike trazim.-)) Ipak bih kobilu lipicanku cca 8-13 godina staru ujahanu..
Nasao sam jednu u varazdinu za 11.000 kuna..treba se zdrijebiti za 2-3 dana to je cijena sa zdrijebetom. Stara je 11 godina ako se dobro sjecam. A knjiga je.
Sta mislite?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Čini se ok cijena pogotovo ako je A knjiga i pripuštena pod lipicanskog pastuha, ako će i ždrebe biti A knjiga i moći ćete si dio uloženih sredstava vrlo vratiti. Al najbolje Vam je otići vidjeti kobilu, jašiti ju sad nemožete jer visoko ždrebna i onda donijeti odluku.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Trebalo bi link poslati svim televizijama i novinama da se istraži o čijoj farmi je riječ i da se javno objavi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Koliko sam uspio saznati rijeć je o jednom poznatom branitelju kojeg ne želim imenovati,a uostalom iz naslova se može zaključiti o kome je rijeć.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Ovo je užas! Ali ni ovaj šta je to gle'do i snimo to 10min nije isto nije normalan!:mad:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
taj koji je to snimao nabio bi mu tu kameru u anus... gamad... fuj... da se tak muči životinja.....
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
slažem se sa tobom, al nitko od nas nezna pod kojim je okolnostima to snimano, vjerojatno je tajno netko snimio i ne vjerujem da bi se bilo tko usudio ići u dvorište k gladnim psima i u dvorište gazde koji dopušta da mu se to događa u dvorištu. Samo mi nije jasno zašto su konji povezani gurtnama, sastrane je još jedan konj također svezan na isti način, ali on barem može stajati na nogama.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh