• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kopanje graba pomoću traktora

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
992
Vidio sam svakojakih izuma po internetu, ali ništa za čišćenje normalnih graba.

Dakle, ne treba mi kopanje kanala za navodnjavanje ili odvodnju vode sa oranice, nego čišćenje graba oko oranice.

eijj39.jpg


Na slici je samogradnja kanalokopača, dakle ono što mi ne treba, ali me zanima da li bi se to dalo preraditi i da ga IMT 533 može tjerati.

Dakle, htio bih da se mogu voziti pored grabe, u nju spustiti kotač promjera 1m koji na sebi ima neke noževe kao kanalokopač i koji će kopati grabu na principu glodanja rotacijom.

Kotač bio morao biti širok jedno 30 cm na obodu, a u centru pola metra.

Da li je netko probao napraviti nešto takvo i da li to traktor može tjerati u prvoj sporoj?


Na slici je diferencijal od nekog busa/kamiona čiju osovinu bi trebalo produljiti da bude još više izbačena od kotača traktora jer su grabe široke i ne mogu ih pročiščavati tako da ih "zajašim" s traktorom.

Možda bi trebalo reducirati brzinu okretanja kako bi se dobilo na snazi.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
533 se pati sa običnom frezom, a kamoli sa ovim..po mom mišljenju ovo si dobro zamislio ali tu traktor ispod 60ks nema šta tražiti,, inače svaka čast
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
Vidio sam svakojakih izuma po internetu, ali ništa za čišćenje normalnih graba.

Dakle, ne treba mi kopanje kanala za navodnjavanje ili odvodnju vode sa oranice, nego čišćenje graba oko oranice.



Na slici je samogradnja kanalokopača, dakle ono što mi ne treba, ali me zanima da li bi se to dalo preraditi i da ga IMT 533 može tjerati.

Dakle, htio bih da se mogu voziti pored grabe, u nju spustiti kotač promjera 1m koji na sebi ima neke noževe kao kanalokopač i koji će kopati grabu na principu glodanja rotacijom.

Kotač bio morao biti širok jedno 30 cm na obodu, a u centru pola metra.

Da li je netko probao napraviti nešto takvo i da li to traktor može tjerati u prvoj sporoj?


Na slici je diferencijal od nekog busa/kamiona čiju osovinu bi trebalo produljiti da bude još više izbačena od kotača traktora jer su grabe široke i ne mogu ih pročiščavati tako da ih "zajašim" s traktorom.

Možda bi trebalo reducirati brzinu okretanja kako bi se dobilo na snazi.
dobro zamisljeno nego vidim da pises da bi produzavao osovinu ali tome ti nema potrebe bolje da cijelu konstrukciju napravis nadesno kolko ti odgovara pa samo stavis ko felgu na dobos a ako bi ti previse strsalo u stranu mozes napraviti sistem balirke za kockaste bale sa pomicnim rudom za radni i transportni polozaj
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
992
Dečki, slika je sa weba, nisam ja to radio.

Nemre previše stršati jer često moraš ići daleko od grabe, ali ako ga pomaknem bez produžavanja osovine, bacam kardan u stranu pa će lupati pod opterećenjem. Za kardan je najbolje da je što ravniji kad je oruđe u radu.

Moj traktor je bogec, IMT 533 i nema izvod hidraulike niti nešto puno snage.

Felga bu mali promjer, možda da je od fergija, zadnji kotač ;)
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
[YT]watch?v=L4imB1lxOIM[/YT]

traba ti samo dajc 6 cilindara i malo hidraulike:icon_thumright:
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Jel bi se mogle od vadilice za krumpir napraviti kakav kanalokopač da se iskopa kanal da se ispusti voda iz njive, naravno nije riječ o klasičnoj vadilici nego o ovakvoj.

vadilica-krumpira-slika-39507947.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh